servis

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
stelerp
Příspěvky: 26
Registrován: 17. 10. 2008, 9:12

27. 4. 2009, 8:20

Já určitě taky jednu sadu beru!!
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2009, 8:26

nepište sem ani mě do mailu či PM - zbytečně tu zasíráme místo. Že je zájem nebetyčnej je zcela jasný. Zkusim teď jednu várku 10ks, pokud se podaří a bude to fungovat, otočíme kolikrát bude třeba. Jak to bude v CZ napíšu co a jak to objednat sem. Tak klídek
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2009, 1:17

Házivost na švýcaru 0,03 hranice použitelnosti??
http://dilna.aeroomni.com/cnc8/hazivost_svycar.wmv
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2009, 10:32

:lol: máš na budíku tak 0,009 jestli dobře čučím ,jako vstupní nepřesnost to sice není lála 8) ale při troše dobré vůle se s tím dá dělat :wink:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2009, 2:05

No problém je v to, že se to na každým uložení načítá. Takže když do toho kuželu zasadim držák kleštin, už jsou to dvě setiny a když tam dám kleštinu a do ní broušenej trn, už jsme na 4 setinách. Pravda, stále pořád lepší než Tvoje broušená ze všech stran :lol:
Přílohy
lathe_offset_1.jpg
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2009, 2:19

A pozor, zatímco na uplně stejném suportu pro soustruh je na spindlu normální pravý závit, na frézce je závit levý! Už mi několik lidí napsalo, že to nemůžou vyndat a navíc se to ještě hůř točí! Samože se to hůř točí, když to utahujte a stlačujete ložiska k sobě.. Také se mi nějak nezdá, že se to hned každému lozbilo jakmile se naskytla možnost mít kovová kola :lol: Osobně bych kola strčil do šuplíku a počkal až mi ta kovová podají ruku a nic dopředu nerozebíral. Anyway, na obrázku je vidět, že jsem si s tim také užil spoustu legrace ještě když to bylo kdysi dávno součástí soustruho-frézky. Po dlouhé době nepoužívání, mi z toho nešel vyklepnout ani trn co drží MK3, ani povolit matka spindlu - POZOR ta má v sobě ještě červíka! -
Nešlo to jinak podržet, takže nakonec posloužila univerzála za soustruhu jako hmota udržující moment při třísknutí kladivem na klíč správným směrem - doprava..
Přílohy
left_thread.jpg
Laco19
Příspěvky: 276
Registrován: 17. 12. 2008, 4:19
Bydliště: Kosice

29. 4. 2009, 4:32

tumlik píše:... navíc to v tom kovu bude parádně rachotit,šel bych radši do nějakého moderního tuhého plastu :wink: delrin a přepočítat ty převody do vyrobitelnýho modulu...
Aj to podla skusenosti uzivatelov v kovovej verzii rachoti, kdesi na fore som cital skusenosti s kovovymi kolesami. Vraj netreba davat obidve kovove, len jedno. Boli aj nazory ze je to mechanicka poistka - ked nieco zbabres.
Na mojom sustruhu tieto kolesa boli v zabere cca na polovicu sirky zubov, fungovalo to ale tak to urcite nemalo byt. Mozno aj koli tomu tie kolesa dlho nevydrzia.
Na niektorom e-shope su fotky vo vyssom rozliseni, tie kovove kolesa su poskladane z viacerych casti, nevidno tam zvary.
stelerp
Příspěvky: 26
Registrován: 17. 10. 2008, 9:12

29. 4. 2009, 5:05

Mechanická pojistka? Snad ne. Mám 500W motor s elektronickou regulací, a když zaberu větší šponu, tak se to s přeheldem zastaví, prostě ta vatáž na ulomení zubu nestačila. Ale já sjížděl šestihrannou matku M39 a podle mně ty kopance na hranách daly těm zubům zabrat. Takže, že mi to bude rachotit na kovových převodech mi nevadí, hlavně když vydrží :-)
PavelZ
Příspěvky: 356
Registrován: 10. 3. 2008, 11:48
Bydliště: Praha

29. 4. 2009, 5:18

Omlouvám se za vsuvku, ale odstranit rázy u kovových ozubených kol by šlo použitím šikmých zubů - stále jsou v záběru oproti rovným zubům, i když je pravda, že zase vznikají parazitní axiální síly ... ty buď ložiska udrží, nebo se použijí dvě šikmá kola s poloviční šířkou a opačným sklonem, čímž se axiální síly vyruší .... jen nápad :D .
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

29. 4. 2009, 7:18

Aeroomni píše:Už sem to vylisoval - základní poznatek - přežil sem to :lol: :lol: :lol: :lol:
Taky jeden takovej "zralej" : - http://www.novinky.cz/krimi/167686-muz- ... arkou.html - vidíš, měls kliku jako prase ! :lol: :lol: 8)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2009, 8:58

Laco19 píše:
tumlik píše:... navíc to v tom kovu bude parádně rachotit,šel bych radši do nějakého moderního tuhého plastu :wink: delrin a přepočítat ty převody do vyrobitelnýho modulu...
Aj to podla skusenosti uzivatelov v kovovej verzii rachoti, kdesi na fore som cital skusenosti s kovovymi kolesami. Vraj netreba davat obidve kovove, len jedno. Boli aj nazory ze je to mechanicka poistka - ked nieco zbabres.
Na mojom sustruhu tieto kolesa boli v zabere cca na polovicu sirky zubov, fungovalo to ale tak to urcite nemalo byt. Mozno aj koli tomu tie kolesa dlho nevydrzia.
Na niektorom e-shope su fotky vo vyssom rozliseni, tie kovove kolesa su poskladane z viacerych casti, nevidno tam zvary.
Hm no jestli to bude házet tak jak ten můj čínskej kleštinovej upínač tak potěš klobás :lol:
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2009, 9:09

PavelZ píše:Omlouvám se za vsuvku, ale odstranit rázy u kovových ozubených kol by šlo použitím šikmých zubů - stále jsou v záběru oproti rovným zubům, i když je pravda, že zase vznikají parazitní axiální síly ... ty buď ložiska udrží, nebo se použijí dvě šikmá kola s poloviční šířkou a opačným sklonem, čímž se axiální síly vyruší .... jen nápad :D .
Tak to už jseš v sci-fi výrobě :lol: Máš přesnou osovou vzdálenost kterou musíš dodržet.U šikmých ozubených kol při stejné roztečné kružnici jako kola původní ti vyjde menší počet zubů :wink: tzn.není jisté jestli by ses dostal s další převodovou skupïnou na tu stejnou hodnotu.
U toho použití šikmých kol vedle sebe,levého a pravého (tzv, šípové ozubení) by byl zas problém to řazení o které tady jde především.To spodní kolo kterým přeřazuješ bys prostě nepřesmýkl :wink:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

30. 4. 2009, 3:16

No uvidí se, už první várka letí do CZ, sám jsem na to velice zvědaf!! Když tak to ucpem, dolejeme olejem a nasypem tam dřevěný piliny a bude to tichý :DDDDD

Doufam že to pojede jak tahle motorečka :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=q0eSGqn2 ... re=related
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

30. 4. 2009, 3:56

vidíš, měls kliku jako prase !
žádná klika mě má Bůh rád, abys věděl a prej když si budu ještě chviklku hrát a nebudu zlobit, tak mi za to přihraje nějakou pěknou mladou co bude mít kozy minimálně jako paní tumlíková v tumlíkově ikonce :lol: :lol:
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

30. 4. 2009, 8:25

A no jo, vim - co jinyho muze z tebe vypadnout, hrat si, a az se vyblbnu tak si bytelne zasukat s kozatici ala Tumlik . :lol:
(kdybych nevedel na 100%, ze mas v hlave i neco jinyho, i bych ti veril, hehehe).
Nic, bavte se omladino, ja sem stejne na maly kozy (tzv. jednorucky), nikdy me dudy az na Zem nic nerikaly .. :lol: 8)
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“