zabezpečení domácnosti

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
jergus.balaz
Příspěvky: 1548
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2020, 12:02

Aris píše: 3. 10. 2020, 8:31 Neodpověděl jsi na otázku. Jaký benefit očekáváš od použití gumy místo broků?

A ty poznáš na 30m, jestli je to útočník? Jak tě ohrožuje na 30m, má snad střelnou zbraň?
Aký benefit? Keď mi spoluobčan rozstrihá plot a vlezie mi do záhrady (čo už je trestný čin) tak si môžem vyberať čo urobím. Keď ho budem naháňať po záhrade s holými rukami prípadne palicou tak mi aj tak ujde a do týždňa ich príde celá tlupa.
Keď vytiahnem na neho 308mičku guľovnicu tak mám asi trochu problém, za prvé so zákonom a za druhé že mi pozemok a dom zdevastuje celá osada spoluobčanov kým budem vo vyšetrovacej väzbe.
Keď ho dám dole s brokmi, tak síce nezomrie, ale v nemocnici mu ich budú vyberať a vyšetrovaniu sa nevyhnem.
Keď ho dám dole s gumou, prehodím ho cez plot za pozemok a mám od udenáčov aspoň na čas pokoj, lebo budú vedieť, že ich čakajú pekné podliatiny.
BalazKovo.sk
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

3. 10. 2020, 12:28

V reále bude po zásahu gumenými buckshotmi ten nepozvaný návštevník celkom výdatne krvácať, keďže to schytá na menej než 30m a nebude mať na sebe toľko balistiky ako ten kamarátov brat.
Takže nikoho prehadzovať cez plot nebudeš ale pekne mu zavoláš záchranku a absolvuješ celé to vyššie zmieňované kolečko s neistým výsledkom.

Jediný benefit gumostrelu vidím v preukazovaní úmyslu v trestnom konaní, môžeš získať nejaké body na svoju stranu (ale samozrejme to nikto negarantuje)

Osobne som to nikdy s gumostrelom neschytal ani som to do nikoho nenašil, videl som však čo spravil 9mm gumák s plechovými dverami od garáže na nejakých 15m a stačilo mi.
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

3. 10. 2020, 12:32

jergus.balaz píše: 3. 10. 2020, 12:02 ...Keď ho dám dole s brokmi, tak síce nezomrie, ale v nemocnici mu ich budú vyberať a vyšetrovaniu sa nevyhnem.
Keď ho dám dole s gumou, prehodím ho cez plot za pozemok a mám od udenáčov aspoň na čas pokoj, lebo budú vedieť, že ich čakajú pekné podliatiny.
No kdyz myslis.
Realita je uplne jina, ale plynovkari, pepraci, obuskari, gumostrelci cernopaskari, pejskari... vzdy obhajuji tu svou vec co maji a vymysli pohadky jak by jim ta vec co zrovna maji mohla pomoct. Presne jako ty :-)
Tvou az detskou naivitu v tomto smeru jen dokresluje fakt, ze si myslis ze kriminalnici jsou nejaka jednolita masa spojena nejakou tajnou siti, takze kdys strelis brokem do prdele jednoho bude to stacit, protoze se to nejak dozvi vsichni ostatni a daji pokoj. Vzij se do role tech zlodeju, rozhodne nikde nebudes vytrubovat zes byl neco vykrast, at uz z obavy ze to nekdo praskne, nebo ze se nebudes ctit ztrapnit. Naopak te (nebo tech par lidi co se o tom nejak dozvi) to jen utvrdi v tom, ze tam je co ukrast, kdyz to tak majitel brani a pujdes to vybrat az nebude doma.
Tech vykonstruhovanych bajek je plny internet a ti otrlejsi tvrdi ze se jim to uz stalo, ne mohlo stat.
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

3. 10. 2020, 12:41

Chodíš po tomto svete neozbrojený? Lebo to je presne tá detská naivita :lol:
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

3. 10. 2020, 12:46

No brokovnici s gumuvymi broky pod kabatem rozhodne nenosim :-)
Kdyz uz zbran, tak opravdovou zbran.
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

3. 10. 2020, 1:59

HellGrip:
Mezi gumovou brokovnicí a nezbrojeným člověkem je dost mezistupňů :)

Jergus.balaz: Chápu tvé pohnutky, ale chalani ti to píšou správně. Jak střelíš z brokovnice člověka, je jedno jestli gumou nebo olovem. Když se ti ten postřelený někam sám odbelhá, tak to bude na nejbližší pohotovost. Pud sebezáchovy je silnější, než pokuta za rozstříhaný plot. Soudní lékařství pozná spolehlivě zranění způsobené gumovou střelou z brokovnice. Protože zadokumentovaných případů už je za ta léta pár desítek. Možná ti to soud přičte k dobru, že jsi ho nechtěl prvoplánově zabít. Ale to je na libovůli soudce.

Ale jestli chceš dále pokračovat svojí cestou, sežeň si od sousedů Keseru Omerta. Nesmrtící zbraň na bázi "brokovnice". Je konstruovaná jako nesmrtící, ale jak je to s legislativou u vás její registrací netuším. To by mohlo na plašení "škodný" stačit.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2020, 2:29

http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

3. 10. 2020, 3:15

t256 píše: 3. 10. 2020, 12:46 No brokovnici s gumuvymi broky pod kabatem rozhodne nenosim :-)
Kdyz uz zbran, tak opravdovou zbran.
u vás sa pritom dlhá nosiť môže, u nás nie.
u vás je strela zo zvýšenou ranivosťou problém u nás len expanzná

Nuž lebo skutočnou zbraňou je všetko čo robí útok voči telu dôraznejším.

Podľa nie je vôbec potrebné zosmiešňovať iné alternatívy zbraní či bojové umenia okrem strelných/palných. Všetko čo je doma sa počíta. Veď si spomeň čím uniesli let do dvojičiek - orezávatkom.

jerguš si podľa mna doštuduje ucelené dielko NO a KN čo spomenul romanf a podľa toho upraví svoje zmýšľanie a pripraví sa na prípadných návštevníkov. Je zbytočné fásnuť hoc aj podmienku za (pokus o) ublíženie na zdraví.
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

4. 10. 2020, 4:29

Ja nezesmesnuji "alternativy" k zbranim. Jejich majitele se zesmesnuji sami, tim vymejslenim teoretickych situaci a krkolomnych konstrukci kdy by jim zrovna ta jejich vec mohla byt uzitecna.
Je toho plny internet.
Realita je ale uplne jina, tyhle MacGyverovske situace se proste v beznem zivote jaksi nedeji.
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

4. 10. 2020, 6:20

TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

4. 10. 2020, 8:57

t256 píše: 4. 10. 2020, 4:29 Ja nezesmesnuji "alternativy" k zbranim. Jejich majitele se zesmesnuji sami, tim vymejslenim teoretickych situaci a krkolomnych konstrukci kdy by jim zrovna ta jejich vec mohla byt uzitecna.
Je toho plny internet.
Realita je ale uplne jina, tyhle MacGyverovske situace se proste v beznem zivote jaksi nedeji.
jo,tak take poznam tiez,suhlas.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

4. 10. 2020, 10:01

Necenzurovane médiá sú plné obrázkov a videí ako sa ľudia vyrovnávajú so zlodejmi po svojom. Viac menej sú to z krajín Južnej Ameriky, Afrika , Filipíny a podobne diery všade tam kde má ľudský život hodnotu do 10 euro.
Mňa by ale zaujímalo či aj tí pouličný "sudcovia" sú tak čistý aby napríklad mohli nastrocneho chlapca na ulici dobiť a potom mu dať "obruč smrti" (či ako to volajú), zavesená pneumatika okolo krku ktorú zapália.
Všetko kôli krádeži v obchode.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 10. 2020, 11:45

... držitel zná přesnou definici nutné obrany a její přimeřenosti, ostatní jak je dobrým zvykem plkají naprosté nesmysly ...
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

4. 10. 2020, 7:23

Jojo, u nás dokonca jeden pán sudca robieva verejné prednášky o KN a NO s prípadovými štúdiami. Super vec pre laika práva trestného. :idea:
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 2. 2024, 6:07

Jablotron spouští novou řadu Mercury. najal si agenturu, která naprosto zběsile obvolává firmy, montážníky a asi každého na koho najde ve své databázi najdou číslo. Dnes mi volali 3x na stejné číslo, tak prodeje asi zase tolik nepojedou. S řadou 100 jsme si Jablíčkem a pakárnou kterou vymysleli řekli páá pááá. Logicky jsem ale zvědavý, máte někdo zkušenosti z praxe nebo montáží ?
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“