Ako ste na tom so zákazkami? ( ide kríza)

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

19. 9. 2019, 9:06

Samo, že znám. :lol:
A znáš tenhle? Jde houbař po lese a najednou uvidí chlápka zahrabaného v zemi, jen hlava mu čouhá.
Povídá mu: "Proboha, jak se vám to přihodilo?"
Ten mu odpoví: "Já jsem zarytý komunista!"
Načež mu houbař začne skákat po hlavě a křičí: "Ale málo!"
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

20. 9. 2019, 6:26

Před časem ( možná při loňském výročí 17. listopadu ) jsem viděl debatu nějakého faráře se studenty o životě za socíku .
Dávám zde výběr nejlepších výroků :

- lidé byli trvale smutní, na veřejnosti se nikdo neusmíval
- lidé se zavírali doma, nebyly žádné veřejné aktivity
- obchody byly prázdné, nic se nedalo koupit bez front
- auto bylo možno koupit pouze na doporučení z pracoviště (to přednostně dostali komunisté)
- komunisté měli zvláštní průkazky pro přednostní nákup
- na střední školy byly přijímány pouze děti komunistů
- na získání dobrého místa bylo nutné být ve straně
- za vtip na účet režimu hrozilo vězení
- skoro každá rodina měla někoho ve vězení (toto je naprostá špička !)
- na dovolenou do ciziny mohli jezdit pouze komunisté
- komunisté dovedli celý průmysl do úplné zaostalosti, výrobky nebylo možno prodat
- komunisté zřizovali zemědělské velkopodniky, přitom nejlepší formou zemědělství je malá rodinná farma
- komunisté drancovali přírodní bohatství, aby získali alespoň nějaké devizy

a mnoho dalších perel, farář spokojeně pokyvoval, nevím jakým způsobem tuto sbírku kreténů do debaty vybírali,
skutečná budoucnost národa, proto taky ta snaha udělat volební právo od 16 let.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

20. 9. 2019, 7:10

Jako komunistovi se ti otevíral křivák v kapse, co?
Pokud nejde o hoax, udej zdroj tohoto tvrzení. Dnes jde dohledat téměř vše.
Většina těch bodů je, bohužel, pravdivých.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

20. 9. 2019, 7:29

Tak většina z toho je pravda. V takových 50 letech to mohlo platit i u nás. V Rusku určitě. A obzvláště, když z definice "lidé" vyjmeme komunisty a jejich přisluhovače. Ty si užili srandy kopec.
Jinak nepochybuji o tom, že debata s nějakými náctiletými o něčem co sami nezažili, musí vypadat blbě. Ne nadarmo je ta rovnice mladej=blbej. Tím jsme si prošli všichni, stačí zavzpomínat. Proto dříve, když lidi neměli v hlavách úplně nasr.no, tak na mínění nějakých smradů nikdo nedbal. Já bych naopak volební právo přesunul až od 30 let.
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

20. 9. 2019, 7:35

S tím volebním právem souhlasím. Dnešní mladí nejsou schopni samostatného úsudku a drží se toho, co jim kdo nakuká. Ne nadarmo se používají studenti k vyvolání demonstrací.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

20. 9. 2019, 8:14

Já mám zase názor, že samostatného úsudku nejsou schopni důchodci a drží se toho, co jim kdo nakuká.

Jako extrém uvedu fámu, že EU chce zrušit písmeno Ř. Soudný člověk pochopí, že je to parodie, důchodci tomu věří.
MAS FU2A, TOS SM16A
obráběč
Příspěvky: 235
Registrován: 23. 4. 2015, 12:16

20. 9. 2019, 8:20

Ten výběr výroků je pravdivý akorát to že skoro každá rodina měla někoho ve vězení není až tak pravda. Když jsi nebyl komanč a neměls ho ani v rodjně nebo v příbuzenstvu tak jsi byl ze všeho vyřazen, žádná škola, na základce jsi byl nenáviděný, zahraniční zájezd max do maďarska nebo DDR, na vojnu jsi musel bez debat.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

20. 9. 2019, 8:49

Důchodci velebí Babiše za přidání důchodů. Když jim řekneš, že za Topola byl nejvyšší důchod vzhledem k průměrné mzdě, tak hledí jak puci. Prostě ekonomický analfabet. Pak se nedivte, jak dopadají volby. Právě mladí vadí těm starým strukturám nejvíce, prostě už to nejsou ti uvědomělí svazáci, které kdysi tak oslavovali, jak jsou chytří a uvědomělí. Mladí dnes volí hlavně piráty, což sice není můj šálek kávy, ale oni se třeba taky někdy vyléčí. Komunistům a ANO ubývají voliči přirozenou cestou, proto jsou tak nervózní z mladších ročníků. Mládí prostě až tak moc koblihy nežere a komunisty ignoruje.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

20. 9. 2019, 9:04

Josef píše: 20. 9. 2019, 7:10 Jako komunistovi se ti otevíral křivák v kapse, co?
Pokud nejde o hoax, udej zdroj tohoto tvrzení. Dnes jde dohledat téměř vše.
Většina těch bodů je, bohužel, pravdivých.
ale houby ,jen se nesmí takle nepokrytě lhát !! já nevím kdes žil a je mi tě líto ,jak už jsem psal tihle zapšklí jsou horší než komunisti .
Normální lidi měli svoje starosti i radosti a to nemluvím o komunistech ale o tech pár milionech co chodili do práce a po práci měli svoji zábavu ikdyž omezenou (ono podle filmů co jsou teď pár let na Prima Zoom to ani na tom západě nebylo tak růžový )
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

20. 9. 2019, 9:12

fmodel píše: 20. 9. 2019, 9:04
Josef píše: 20. 9. 2019, 7:10 Jako komunistovi se ti otevíral křivák v kapse, co?
Pokud nejde o hoax, udej zdroj tohoto tvrzení. Dnes jde dohledat téměř vše.
Většina těch bodů je, bohužel, pravdivých.
ale houby ,jen se nesmí takle nepokrytě lhát !! já nevím kdes žil a je mi tě líto ,jak už jsem psal tihle zapšklí jsou horší než komunisti .
Normální lidi měli svoje starosti i radosti a to nemluvím o komunistech ale o tech pár milionech co chodili do práce a po práci měli svoji zábavu ikdyž omezenou (ono podle filmů co jsou teď pár let na Prima Zoom to ani na tom západě nebylo tak růžový )
To samé můžeme říkat o období protektorátu.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 9. 2019, 10:09

doncarlos píše: 20. 9. 2019, 6:26...výběr nejlepších výroků :
- lidé byli trvale smutní, na veřejnosti se nikdo neusmíval
Když jsme tu měli za komoušů návštěvu ze Západního Německa, tak si sami od sebe všimli pár podivných věcí o kterých se zmínili. Mimo jiné to bylo, že se na ulicích (v Praze) všichni tváří strašně vážně a když se jednou něčemu smáli cestou v metru, lidé se na ně dívali jakoby dělali něco krajně nepřístojného :-) Tohle mi jen tak ulpělo v paměti, ale i na dalších výrocích by se našel kus pravdy :-)
Aleš Procháska
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

20. 9. 2019, 5:05

Carl_FM píše: 20. 9. 2019, 8:14 ... EU chce zrušit písmeno Ř ...
Opravdu?
No konečně zase nějaká dobrá zpráva.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

20. 9. 2019, 5:13

prochaska píše: 20. 9. 2019, 10:09 Když jsme tu měli za komoušů návštěvu ze Západního Německa, tak si sami od sebe všimli pár podivných věcí o kterých se zmínili. Mimo jiné to bylo, že se na ulicích (v Praze) všichni tváří strašně vážně a když se jednou něčemu smáli cestou v metru, lidé se na ně dívali jakoby dělali něco krajně nepřístojného :-)
Ale tohle myslím na ose západ-východ platí pořád. Čím západněji, tím se lidi tváří zdánlivě veseleji. Ale s důrazem na slovo "tváří". Nakonec ten trvale přilepený úsměv třeba v Americe je myslím celkem známý. Ale o rozpoložení daného člověka to neříká nic, a naopak oni když tu pak chvilku žijí, tak říkají, že lidi mají k sobě ještě pořád blíž.

Mimochodem to platí (platilo?) třeba i při cesta na Slovensko. Když jsem někdy dřív zavítal třeba do Bratislavy, tak mě zarazilo, jak se lidi trvale tvářili zdánlivě nasraně. Ale je to tak -15 let, teď jsem tam strašně dlouho nebyl.
A nemyslím si, že by ti lidi byli opravdu nasraní. Naopak, co znám Slováky tady (a že jich tu je), tak jsou to fajn veselí lidi. Ale prostě ten nasraný ksicht nějak patřil k běžnému projevu.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

20. 9. 2019, 5:22

Josef píše: 20. 9. 2019, 9:12 To samé můžeme říkat o období protektorátu.
Nevím, kde jsi žil a co jsi zažil. Je možné, že si na Tebe nějaký komouš opravdu zasedl a denně Tě při cestě do školy třeba zmlátil.
Ale srovnávat normalizaci někdy v 80. létech a protektorát je fakt dost slušný úlet.
Pokud bys to srovnával s 50-tými léty, tak by to možná mohlo mít nějakou validnost. Ale to jsi předpokládám nežil, nebo aspoň ne v takovém věku, abys tomu nějak víc rozuměl.

Za totáče v pozdním období nefungovala ekonomika. Proto si taky myslím, že hodně (většina?) lidí při revoluci chtěla hlavně západně plné obchody a asi ještě to západní cestování. Ale západní svobodu a demokracii až někde dost vzadu. Mimo jiné i proto, že plné obchody si uměli celkem reálně představit, ale co v praxi obnáší ta svoboda a demokracie moc ne.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

20. 9. 2019, 5:38

Mex píše: 20. 9. 2019, 5:22
Josef píše: 20. 9. 2019, 9:12 To samé můžeme říkat o období protektorátu.
Nevím, kde jsi žil a co jsi zažil. Je možné, že si na Tebe nějaký komouš opravdu zasedl a denně Tě při cestě do školy třeba zmlátil.
Ale srovnávat normalizaci někdy v 80. létech a protektorát je fakt dost slušný úlet.
Pokud bys to srovnával s 50-tými léty, tak by to možná mohlo mít nějakou validnost. Ale to jsi předpokládám nežil, nebo aspoň ne v takovém věku, abys tomu nějak víc rozuměl.

Za totáče v pozdním období nefungovala ekonomika. Proto si taky myslím, že hodně (většina?) lidí při revoluci chtěla hlavně západně plné obchody a asi ještě to západní cestování. Ale západní svobodu a demokracii až někde dost vzadu. Mimo jiné i proto, že plné obchody si uměli celkem reálně představit, ale co v praxi obnáší ta svoboda a demokracie moc ne.
Vůbec jsi nepochopil můj post. Byl na to, že lidi měli svoje radosti apod.
Odpovědět

Zpět na „Prace“