příruba pro univerzálku pro upevnění na pracovní desku

RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 9. 2009, 2:48

Zdravím, nevyrábí se komerčně nějáká příruba pro 160ku univerzálku aby se dala přišroubovat na stůl frézky? Není to žádný problém vyrobit, ale po zkušenostech kdy dojdu koupit materiál a strávím na tom čas a vyrobím si to sám a pak zjistím, že se to dá komerčně koupit mnohdy levněji než já koupím materiál se radši ptám zda něco podobného existuje? a případně kde..
nějáké příruby pro univerzálky jsem na netu našel ale bez výkresu tak nevím zda to bylo ono..
děkuji
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

29. 9. 2009, 8:33

Ahoj, zkus http://www.zjp.cz/cz/sklicidla-na-podst ... html?c=134

Ale obávám se, že šance, že to bude pasovat přesně na Tvoje sklíčidlo, není moc velká. Většinou to chce upravit, a nakonec často zjistíš, že by vyšlo líp to udělat od piky.
Petr Spáčil
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

29. 9. 2009, 9:13

Já mám podobně upravenou univerzálu 250 mm, na nějaké přírubě by byla už moc vysoká a těžká tak jsem do ní jen zespoda udělal dva zářezy pro volné vložené drážkové kameny a z boku (čili po obvodě) dvě kapsy pro upínky.
Aleš Procháska
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 9. 2009, 6:03

prochaska píše:Já mám podobně upravenou univerzálu 250 mm, na nějaké přírubě by byla už moc vysoká a těžká tak jsem do ní jen zespoda udělal dva zářezy pro volné vložené drážkové kameny a z boku (čili po obvodě) dvě kapsy pro upínky.
obavam se ze takhle upravit moji univerzalku nepujde..
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 9. 2009, 6:10

Krutor píše:Ahoj, zkus http://www.zjp.cz/cz/sklicidla-na-podst ... html?c=134

Ale obávám se, že šance, že to bude pasovat přesně na Tvoje sklíčidlo, není moc velká. Většinou to chce upravit, a nakonec často zjistíš, že by vyšlo líp to udělat od piky.
děkuji mrknu na to, to že najdu něco co bude bez úprav už jsem vzdal.. našel jsem i vhodné polotovary kterého úprava je podstatně jednodušší než výroba nového, ale ceny se pohybují kolem 2000 a za ty prachy vyrobím ty příruby 3 celé.. ještě mám staré TOSácké sklíčidlo které jedou výrobu podle jiné normy než všichni ostatní :o středové uchycení normální 160ky je 125mm a té TOSácké 130mm kdyby to bylo obráceně je to snadnější.. ale stejně asi vyrobím novou..
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2009, 6:39

Tak si nech od Technometalu poslat bloček litiny a udělej to z toho. Furt lepší než shánět a přiohýbat něco hotového :-)
Aleš Procháska
Kolman Bohuslav
Příspěvky: 26
Registrován: 30. 11. 2007, 2:32

30. 9. 2009, 7:22

Většinou jsem v univerzálce vyvrtal dva otvory pro šrouby a pak ji přišrouboval ke stolu. Díry jsou vedené v obvodové mase těla univerzálky na co největším průměru. Je potřeba dát pozor aby jsi nenavrtal vnitřek. Ideální je vrtat ze spodní strany univerzálky, je dobře vidět kde vrtáš.
K.B.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 9. 2009, 4:46

Kolman Bohuslav píše:Většinou jsem v univerzálce vyvrtal dva otvory pro šrouby a pak ji přišrouboval ke stolu. Díry jsou vedené v obvodové mase těla univerzálky na co největším průměru. Je potřeba dát pozor aby jsi nenavrtal vnitřek. Ideální je vrtat ze spodní strany univerzálky, je dobře vidět kde vrtáš.
K.B.
asi budu muset tu univerzalku rozebrat abych videl kolik tam je "masa" ziju v predstave ze je to jen cca 5mm silny obal a uvnitr to ozubeni.. otevru a uvidim.. to je samozrejme nejjednodussi cesta..
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 9. 2009, 4:52

prochaska píše:Tak si nech od Technometalu poslat bloček litiny a udělej to z toho. Furt lepší než shánět a přiohýbat něco hotového :-)
proc prihybat? ja potrebuju univerzalku kolmo ke stolu.. tzn ze me staci jen priruba cca 200mm prumer se 2ma,4ma 10kama zarezama pro uchyceni sroubem do T drazky a s osazenim prumeru 130 na ktere se ustredi univerzalka a dalsi tri srouby ktere upnou univerzalku.. zadne ohybani... proste vyrobne jednoduche, kdyz jsem videl licni desky ktere cinani prodavaji za par stovek tak jsem myslel ze by se mohlo vyrabet i tohle pripadne neco takoveho upravit .. uz shanim asi 3dny a dostavam se k tomu ze nic takoveho proste neni kdyz je tak je to polotovar treba s jeste vyfrezovanym vedenim ze to primo sedne presne do Tdrazky coz ja nepotrebuju a takova vec pak stoji stejne jako nova univerzalka ktera uz ma diry pro uchyceni primo v sobe.. a nebo polotovary ktere se musi dal upravovat stoji kolem 2000 a za ty penize si to vyrobim nekolikrat..
smutne je ze az to vyrobim tak to nekde najdu :lol:
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2009, 6:17

Já bych univerzálku neprovrtával, zaprvé žiju v domění, že je to kalené, zadruhé to považuju za mrzačení. Ale na MSV je často k vidění univerzálka připevněná na frézku normálně upínkama. Pro jednorázové použití je to asi to nejrychlejší a nejlevnější řešení. Ale přes tu přírubu je to takové čistší.

To RaS: Jestli jsem Tě dobře pochopil a dobře počítám, tak když jsi schopen si za 2000 Kč vyrobit 3 příruby, tak s jednou se vejdeš do 1000 Kč, a to už bych nic neřešil a udělal si to. Ono taky záleží na tom, jak přesné a precizní to chceš mít. Pokud Tě nějaká setinka nerozhodí, tak bych si zašel někam kde řežou laserem, vydyndal bych od nich nějaký zbytek plechu 15-20 mm, trochu to opucoval, vyvrtal pár děr a hotovo. Maximálně pokud to bude křivé, tak bych to líznul na soustruhu.
Petr Spáčil
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 9. 2009, 7:28

Krutor píše:Já bych univerzálku neprovrtával, zaprvé žiju v domění, že je to kalené, zadruhé to považuju za mrzačení. Ale na MSV je často k vidění univerzálka připevněná na frézku normálně upínkama. Pro jednorázové použití je to asi to nejrychlejší a nejlevnější řešení. Ale přes tu přírubu je to takové čistší.

To RaS: Jestli jsem Tě dobře pochopil a dobře počítám, tak když jsi schopen si za 2000 Kč vyrobit 3 příruby, tak s jednou se vejdeš do 1000 Kč, a to už bych nic neřešil a udělal si to. Ono taky záleží na tom, jak přesné a precizní to chceš mít. Pokud Tě nějaká setinka nerozhodí, tak bych si zašel někam kde řežou laserem, vydyndal bych od nich nějaký zbytek plechu 15-20 mm, trochu to opucoval, vyvrtal pár děr a hotovo. Maximálně pokud to bude křivé, tak bych to líznul na soustruhu.
pálení laserem mám sice za hubičku ale jen plechy do 15mm síly tohle bych radši řešil z něčeho o něco málo silnějšího.. nakonec to dopadne tak že dojdu do Ferony koupím 25mm 14220 ve 200pruměru když to tam dám uříznout tak sem někde na cca 200+200řez osoustružím to a převrtám sám a nakonec to donesu brusiči přejet na kulato což bude třeba 500,- takže za tu 1000ku jsem schopen to udělat a strávím na tom X hodin.. má úvaha byla taková že koupím něco už broušeného bude to stát třeba 500-800 a už jen maxa upíchnu střed pro vystředění univerzálky a dovrtám a ušetřím to broušení.. a v podstatě to budu mít za stejno ale bez práce a bez zbytečného ježdění..
kdysi jsem vyráběl takovou jednu přírubku s vnitřním drážkováním.. materiál mě stál 300 100ku řez dost soustružení pak tomu nechat prošťouchnout drážky pak to zušlechtit atd.. práce jak na kostele náklady ve větším množství cca 1000kč/kus.. když jsem jich nechal udělat asi 30 tak ten člověk co dělal ty drážky se mě ptal proč to neudělám z polotovaru
:roll: zjistil jsem že se dělá nějáké ozubené kolo pro nějáky kombajn nebo co z ocelolitiny se stejným drážkováním, akorád se musel trošku dodělat po obvodu utočit zuby a vyvrtat díry takže operace na půl hodiny.. a to kolo stálo 98kč .. jedinej problém byl když jsem jich kupoval 30 tak na mě koukali jak na blázna .. takže mé zkušenosti jsou prostě takové že mnohdy je lepší se zeptat za to člověk nic nedá a mnohdy to ušetří dost peněz nebo práce..
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 9. 2009, 7:31

[quote="Krutor"]Já bych univerzálku neprovrtával, zaprvé žiju v domění, že je to kalené, zadruhé to považuju za mrzačení. Ale na MSV je často k vidění univerzálka připevněná na frézku normálně upínkama. Pro jednorázové použití je to asi to nejrychlejší a nejlevnější řešení. Ale přes tu přírubu je to takové čistší.

ono jsou univerzálky i s dírama pro uchycení a když tak koukám na svoji starou TOSáckou univerzálku chudinku orezlou a na cenu nové od Bisona tak si říkám že se na přírubu vykašlu a koupím novou univerzálku a zabiju dvě mouchy jednou ranou..
sekyy
Příspěvky: 46
Registrován: 28. 9. 2007, 3:44

1. 10. 2009, 7:17

univerzálka je měkká, znám to z práce ;-D...
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

2. 10. 2009, 12:30

sekyy píše:univerzálka je měkká, znám to z práce ;-D...
Jo, tak když "zajedeš", tak je to bláto :D
Petr Spáčil
luky_c
Příspěvky: 27
Registrován: 20. 7. 2011, 6:06

3. 8. 2011, 3:14

Ahoj,

ja som si tiez sklucidlo prirabal na stol,

len odpalil plazmov platnu a v sustruhu zarovnal dosadacie cela, odsadil strediaci priemer, navrtal diery ktore spajaju zadne celo skucidla (boli tam asi 3 zavity M8) a zafrezoval dve drazky a bolo. Tu je obrazok ako ju mam upnutu na otocnom stole. I tak si to vystredim vzhladom na vreteno, takze s tym stredenim to je jedno, v podstato to zachytava silu namiesto tych skrutiek. Hrubka platne je 15mm a skucidlo je mam pocit asi 250, uz neviem presne, nepametam. Robota na okamzik a lahucko a jednoducha sa s otocnym stolom daju vrtat presne roztupy otvorov.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“