corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

8. 4. 2021, 6:04

Rusaci s tim sputnikem hraji jen sve obvykle politicke hry. A jak vidno, naivni nebo rozumem mdli jedinci si stale mysli ze nas "bratri slovane" zachrani.
Prd.
Mnozstvi ktere jsou schopni dodat jsou jen symbolicke, oni nemaji kapacity pro nejake masivni dodavky, takze je uplne jedno jestli se vakcina schvali nebo ne. Stejne v zadnem vyznamne mnozstvi nebude k dispozici. Uz si to konecne uvedomte vy prorusti naivkove.

Misto aby ockovali sve vlastni lidi, pokrytecky vyzuzivaji vakciny ke svym politickym hram jejichz cilem je rozklizeni jednoty EU. Jak vidno na Slovensku, dari se jim to celkem dobre, zatimco jejich vlastni lide umiraji...
A s takovou pakazi zdejsi pata kolona vedena hradnim svabem chce spolupracovat
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

8. 4. 2021, 6:14

jj nic než PíáR, na obě strany :lol:
Obrázek

ale aktuální situace je jiná :wink:
Obrázek
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 4. 2021, 6:23

Mex píše: 8. 4. 2021, 5:54
aleshonsa píše: 8. 4. 2021, 5:33 A jaký vztah má tedy vakcína dodaná na SK s těmi ve světě (a jaký vztah nakonec spolu mají ty Sputniky ve světě)???
A ty víš, že nemá? Protože to psali na Seznamu?
Jak jsem psal - hledal jsem primární informaci na ŠÚKL (mimochodem skvělý název ;-) ). A tam jsem nic nenašel.
Máš nějaký link na důvěryhodnou zprávu o co opravdu konkrétně jde?

Jak už tady zaznělo: jako východní svoloč jsme braní "západem" i my. Protože tam taky mají nějaký Seznam, kde občas píšou, jak tu žijeme na stromech, zavíráme děti do klecí (Rowlingová), běžně na ulici lynčujeme Romy a podobně.
Tak teď to třeba už bylo i na ČT.
Takže si to podle tebe všichni zůčastnění vymysleli?
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 4. 2021, 6:25

Mex píše: 8. 4. 2021, 6:00
lapa píše: 8. 4. 2021, 5:51 Kdyz si dam neco nekde otestovat, tak je to poruseni kontraktu?
A opravdu jsi to četl?
Píšou tam, že se domluvili, že to bude testovat certifikovaná laboratoř. A oni to poslali do nějaké necertifikované.
Takže kdo je v tomto konkrétním případě ten špatný?

Zkus si na chvíli sundat klapky z očí a místo Rusové si tam doplnit něco jiného (třeba Belgičané).
Když bychom s nimi měli v kontraktu nějaké podmínky, a udělali to jinak - taky by byli špatní ti Belgičané?

Mně je Rusko (nebo Belgie) fuk. Ovlivňují mě málo. Mnohem méně než třeba Američané s hyperkorektností nebo Němci s kvótami.
Ale nelíbí se mi, když se na všechno nazírá jen z jedné strany. Jen z té "naší a tedy té správné".
Věcná reakce ze strany Ruska by měla být to popřít z důvodů, že není laboratoř certifikovaná. A ne hned řvát o sabotáži.
Proč nedodají těch zbylých 80% dokumentace so po nich SK chce?
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

8. 4. 2021, 6:29

Že to má jiné složení a přesto to splní účel je fakt dobrý kec. Vem si třeba Colu. Místo karamelu tam dáš přepálený plast, bude to tmavé. Místo kyseliny fosforečné tam dáš kyselinu sírovou (třeba), ale raději více, aby se to nekazilo. A závěr? Složení je sice jiné, ale mělo by to zahnat žízeň.
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

8. 4. 2021, 6:30

Oni zadne dalsi vakciny vubec nemaji v umyslu dodavat. Proto tak mlzi, nedodavaji podklady, apod.
Je to jen divadlo pro hlupaky.
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

8. 4. 2021, 6:30

Náš psychopatický expremiér zase ukázal aký je velký štátnik a znalec geopolitiky,naštartoval samoľot a vyrazil smer moskva,,tam ho rusi vyfackali ako malého chlapca,,a ide s plačom domov,,,čo čakal za to divadlo okolo sputniku?,,,prečo šukl nepreskúmal mňamku od astra zeneca??kde sú problemi evidentné!
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 4. 2021, 6:34

majo477 píše: 8. 4. 2021, 6:30 Náš psychopatický expremiér zase ukázal aký je velký štátnik a znalec geopolitiky,naštartoval samoľot a vyrazil smer moskva,,tam ho rusi vyfackali ako malého chlapca,,a ide s plačom domov,,,čo čakal za to divadlo okolo sputniku?,,,prečo šukl nepreskúmal mňamku od astra zeneca??kde sú problemi evidentné!
A jak chceš předem odhalovat problémy, které se projeví v jednom případě z milionu? A evidentní nejsou - stále to není 100% potvrzené že to dělá vakcína.
Naposledy upravil(a) aleshonsa dne 8. 4. 2021, 6:35, celkem upraveno 1 x.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 4. 2021, 6:35

aleshonsa píše: 8. 4. 2021, 6:23 Tak teď to třeba už bylo i na ČT.
Takže si to podle tebe všichni zůčastnění vymysleli?
Nevím.
Jen bych si chtěl přečíst primární informaci.
Jednak, že pak by se tomu asi dalo věřit. A druhak že by tam asi bylo napsáno, jaké ty odchylky jsou.

Sputnik mě věcně zajímá. To, že to posadili na 2 vektory, je podle mě dobrý nápad. A já mám rád řešení, kde je uplatněný nějaký dobrý nápad.

Že mají Rusové problémy s technologickou kázní je stará známá věc. Už jsem tady víckrát psal, že je mi to nepochopitelné. Když už jakous-takous technologickou kázeň dokážou vymáčknout i třeba z Italů nebo Španělů, tak by to mělo jít i z těch Rusů. Ale přesto se jim to dlouhodobě nedaří.

Jestli je ale zrovna u téhle dodávky Sputniku problém díky technologické kázni, to je druhá věc. A možná by se něco poznalo z té informace na ŠÚKLu (kdyby tam byla). Ona to taky může být varianta 1.1, prostě nějaký upgrade po tom, že se objevily mutace, případě co vylepšili výrobní proces.
Ale třeba taky ne.
Proto než něco odsoudím (jak zde diktují dobré mravy), tak o tom chci něco vědět.
Ale to se nenosí, já vím (zejména vůči Rusům).
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 4. 2021, 6:36

t256 píše: 8. 4. 2021, 6:04
Misto aby ockovali sve vlastni lidi, pokrytecky vyzuzivaji vakciny ke svym politickym hram jejichz cilem je rozklizeni jednoty EU.
No samozřejmě vždyť rozklížit EU která si nasrala do bot neschopností EK a Uršuly Lejno není žádný velký umění ,a kdyby byla EK s Uršulou co k čemu tak všichni spáchaj rituální seppuku, a ze všeho nejzábavnější je jak chtěla EK a EU dát za vyučenou Anglánům za to že si dovolili opustit zpolitizovanou a zkostnatělou EU a výsledek je jednoduchej EK sklopila ocas ze strachu že už neuvidí ani jednu vakcínu AZ
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 4. 2021, 6:41

Josef píše: 8. 4. 2021, 6:29 Že to má jiné složení a přesto to splní účel je fakt dobrý kec. Vem si třeba Colu. Místo karamelu tam dáš přepálený plast, bude to tmavé. Místo kyseliny fosforečné tam dáš kyselinu sírovou (třeba), ale raději více, aby se to nekazilo. A závěr? Složení je sice jiné, ale mělo by to zahnat žízeň.
No třeba u tý Coly je to tak že Němci a západ mají cukr a východní státy fruktózu a že prej je to v pořádku že to není dvojí kvalita ,že prej máme jiný chutě a je to pro nás lepší.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

8. 4. 2021, 6:43

Mex píše: 8. 4. 2021, 6:00
lapa píše: 8. 4. 2021, 5:51 Kdyz si dam neco nekde otestovat, tak je to poruseni kontraktu?
A opravdu jsi to četl?
Píšou tam, že se domluvili, že to bude testovat certifikovaná laboratoř. A oni to poslali do nějaké necertifikované.
Takže kdo je v tomto konkrétním případě ten špatný?

Zkus si na chvíli sundat klapky z očí a místo Rusové si tam doplnit něco jiného (třeba Belgičané).
Když bychom s nimi měli v kontraktu nějaké podmínky, a udělali to jinak - taky by byli špatní ti Belgičané?

Mně je Rusko (nebo Belgie) fuk. Ovlivňují mě málo. Mnohem méně než třeba Američané s hyperkorektností nebo Němci s kvótami.
Ale nelíbí se mi, když se na všechno nazírá jen z jedné strany. Jen z té "naší a tedy té správné".
OK, nesouhlasim s tebou (klidne at napadnou vysledky s tim, ze to nebyla certifikovana laborator), ale budiz.
Fajn a kde je ta sabotaz?
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 4. 2021, 6:44

fmodel píše: 8. 4. 2021, 6:41
Josef píše: 8. 4. 2021, 6:29 Že to má jiné složení a přesto to splní účel je fakt dobrý kec. Vem si třeba Colu. Místo karamelu tam dáš přepálený plast, bude to tmavé. Místo kyseliny fosforečné tam dáš kyselinu sírovou (třeba), ale raději více, aby se to nekazilo. A závěr? Složení je sice jiné, ale mělo by to zahnat žízeň.
No třeba u tý Coly je to tak že Němci a západ mají cukr a východní státy fruktózu a že prej je to v pořádku že to není dvojí kvalita ,že prej máme jiný chutě a je to pro nás lepší.
Hihi, tohle byla proklatě dobrá trefa. :lol:
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

8. 4. 2021, 6:46

fmodel píše: 8. 4. 2021, 6:41
Josef píše: 8. 4. 2021, 6:29 Že to má jiné složení a přesto to splní účel je fakt dobrý kec. Vem si třeba Colu. Místo karamelu tam dáš přepálený plast, bude to tmavé. Místo kyseliny fosforečné tam dáš kyselinu sírovou (třeba), ale raději více, aby se to nekazilo. A závěr? Složení je sice jiné, ale mělo by to zahnat žízeň.
No třeba u tý Coly je to tak že Němci a západ mají cukr a východní státy fruktózu a že prej je to v pořádku že to není dvojí kvalita ,že prej máme jiný chutě a je to pro nás lepší.
Takže by ti to mělo být vlastně jedno, co v tom je. Žízeň to zažene.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 4. 2021, 6:47

lapa píše: 8. 4. 2021, 6:43 Fajn a kde je ta sabotaz?
To nevím. Já to nečetl.
Ale ty asi jo, když to tak odsuzuješ.
Já to případně odsoudím, až o tom budu trochu něco vědět. Ne když mi na Seznamu řeknou, že to mám odsoudit.
Toho jsem si (v opačném gardu) ve svém mládí užil dost.
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“