Držáky Multifix vel. C

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Wortex_SVK
Příspěvky: 127
Registrován: 15. 11. 2014, 11:52
Bydliště: Brno

23. 6. 2021, 10:17

Zdravím,

nemal by niekto na predaj držiaky Multifix vel. C?
Prípadne by poradil z kadial sa daju brať za dobru cenu?

Diki
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5242
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

23. 6. 2021, 11:27

No nevim jestli za dobrou, ale ja je kupuju na Paulimotu. Ma to tu vyhodu, ze kdykoliv dokoupim stejné.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Wortex_SVK
Příspěvky: 127
Registrován: 15. 11. 2014, 11:52
Bydliště: Brno

28. 6. 2021, 9:19

Ahoj, diki za radu. Mrknu. Ešte ma napadlo vypáliť na drátku, ale zohnať model bude asi problém.

Filip
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

28. 6. 2021, 9:38

Nakreslit "model" je sranda. Problém bude ten "drátek" zaplatit :D .
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

28. 6. 2021, 12:01

Wortex_SVK píše: 28. 6. 2021, 9:19 Ahoj, diki za radu. Mrknu. Ešte ma napadlo vypáliť na drátku, ale zohnať model bude asi problém.

Filip
já bych to tak jednoduše neviděl ani s tím drátkem (když pominu cenu)
Kde vezmeš profil těch zubů?
tipnul bych si, že boky těch zubů jsou evolventní ozubení/drážkování s nějakým nestandardním širokým úhlem styku
kdysi jsem tu k tomu začal diskusi
nikdo k tomu nic neřekl
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 6. 2021, 11:29

Wortex_SVK píše: 28. 6. 2021, 9:19 Ahoj, diki za radu. Mrknu. Ešte ma napadlo vypáliť na drátku, ale zohnať model bude asi problém.

Filip
Máš to na profi nebo hobby použití?

IMHO zajímavá témata k případné výrobě - jde sice o jiný držák, ale je tam spousta zajímavých informací ohledně volby materiálu a případného zušlechťování:

viewtopic.php?t=34338
viewtopic.php?t=37119

Pro profi využití ti z toho imho vyjde, že je nabídka Pulimotu optimální řešení.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 6. 2021, 12:43

Charon píše: 23. 6. 2021, 11:27 No nevim jestli za dobrou, ale ja je kupuju na Paulimotu. Ma to tu vyhodu, ze kdykoliv dokoupim stejné.
Myslíš tyto? Píší materiál C45E (ČSN 12050), tušíš, jestli je to nějak zušlechtěno?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5242
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

29. 6. 2021, 1:06

Thomeeque píše: 29. 6. 2021, 12:43
Charon píše: 23. 6. 2021, 11:27 No nevim jestli za dobrou, ale ja je kupuju na Paulimotu. Ma to tu vyhodu, ze kdykoliv dokoupim stejné.
Myslíš tyto? Píší materiál C45E (ČSN 12050), tušíš, jestli je to nějak zušlechtěno?
Ahoj Tome, přesně tyhle, akorát já mám menší velikost A. Upravoval jsem držák planžetového upichovače, musel jsem zvětšit drážku a celkovou výšku, no šlo to ale nic moc. Tvrdost jsem neměřil, ale bláto to rozhodně není, bude to zušlechtěno ale po mě nechtěj jak, na to jsem moc amatér :D
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

29. 6. 2021, 1:11

zušlechtěný to asi bude
to už je v seriovce to nejmenší
spíš by mě zajímalo, jak moc kvalitně je zpracovaný to ozubení
myslím že na originál Multifixech je to broušený, taky originál Multifix sedí opakovaně spolehlivě do setiny
zajímalo by mě, jak moc dobře/špatně sedne čínskej Paulimotí stahlhalter fuer system "Multifix" na originál Multifix hlavu
někde jsem četl že to moc nepasuje
Má s tím někdo zkušenost?
díky
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

29. 6. 2021, 1:32

testone píše: 29. 6. 2021, 1:11 zušlechtěný to asi bude
to už je v seriovce to nejmenší
spíš by mě zajímalo, jak moc kvalitně je zpracovaný to ozubení
myslím že na originál Multifixech je to broušený, taky originál Multifix sedí opakovaně spolehlivě do setiny
zajímalo by mě, jak moc dobře/špatně sedne čínskej Paulimotí stahlhalter fuer system "Multifix" na originál Multifix hlavu
někde jsem četl že to moc nepasuje
Má s tím někdo zkušenost?
díky
Ve firmě máme Weilera a na něm tenhle systém je. Tvrdoměr ukazuje 41HRc tedy 128 kg/mm2.
Ty držáky už jsou trochu "jetý" a nedokážu poznat zda je to broušený. Osobně bych to protahoval.
Pokud budu mít trochu času "nafotím" ten zub na optice. Pokud to někoho seriozně zajímá tak mne tak po 15.7. zkuste "nakopnout" // nyní je toho moc //.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5242
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

29. 6. 2021, 1:34

testone píše: 29. 6. 2021, 1:11 zušlechtěný to asi bude
to už je v seriovce to nejmenší
spíš by mě zajímalo, jak moc kvalitně je zpracovaný to ozubení
myslím že na originál Multifixech je to broušený, taky originál Multifix sedí opakovaně spolehlivě do setiny
zajímalo by mě, jak moc dobře/špatně sedne čínskej Paulimotí stahlhalter fuer system "Multifix" na originál Multifix hlavu
někde jsem četl že to moc nepasuje
Má s tím někdo zkušenost?
díky
No ten můj se taky broušenej, nejenom základna ale i držáky. Jak kvalitně nedokážu posoudit, ale opětovné upnutí mi sedí, jednu setinu na mém strojku nehoním :D Ale co jsem se snažil měřit s vyloučením jiných vůlí, co jsem mohl a uměl, tak to je slušné na jednotky setin.
Ale vzájemnou kompatibilitu si netroufám a nemůžu posoudit, já mám vše od nich.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

29. 6. 2021, 1:46

Já mám celkem tři "základny" určitě od tří výrobců, držáky (velikosti A), taky mix, stare nové originál Multifix, i Paulimot, nasadit jdou všude všechny, jen některé utáhnu a cítícím jak je natvrdo, jiný je takový ...no že se musím přesvědčit. Při nasazování některý lehce zajede, další musím trefit přesně. Neměřil jsem.
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

2. 7. 2021, 5:06

testone píše: 29. 6. 2021, 1:11 zušlechtěný to asi bude
to už je v seriovce to nejmenší
spíš by mě zajímalo, jak moc kvalitně je zpracovaný to ozubení
myslím že na originál Multifixech je to broušený, taky originál Multifix sedí opakovaně spolehlivě do setiny
zajímalo by mě, jak moc dobře/špatně sedne čínskej Paulimotí stahlhalter fuer system "Multifix" na originál Multifix hlavu
někde jsem četl že to moc nepasuje
Má s tím někdo zkušenost?
díky
paulíček nejmenší verze
tělo
telo_1.jpg
tělo detail drážky
telo.PNG
držák
drzak.jpg
šroub
sroub_1.jpg
sroub_2.jpg
na vlastních držácích je broušené akorát to drážkování, nejspíš tvarovým kotoučem, orovnaným čínskou kladkou (nejspíš mají jednu :mrgreen: , používají jí od začátku). Zbytek (horní a dolní plocha, drážka, čelo) je otryskaný, spodek a hořejšek je piclý po kalení, lavor tak 0.3 :roll:
matroš bude něco jako 12050, zlepšený, co to dá.
Jako polotovar na dodělání tak nějak použitelné.
původní držáky a tělo od Mindera je minimálně o kategorií lepší, novější držáky (Amestra, SRW.....) jsou taky dobré a slušně udělané.
Diskuzi o tom jestli čínský držáky (viz foto nahoře) opakovatelně sedí (a můžou) přesně sedět na původním těle považuji za naprostou ztrátu času.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

2. 7. 2021, 7:10

Sancho Panza píše: 2. 7. 2021, 5:06 Diskuzi o tom jestli čínský držáky (viz foto nahoře) opakovatelně sedí (a můžou) přesně sedět na původním těle považuji za naprostou ztrátu času.
něco takovýho jsem čekal
stejně by mě ale zajímalo
Jak je tvořen profil těch zubů?
Jsou boky zubů přímkové, tj profil zubu je lichoběžník se spodní základnou tečnou ke kružnici?
Nebo je to evolventa?
Nebo něco jiného?
p.s.
vyrábět to nechci a nebudu :D
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

2. 7. 2021, 7:53

testone píše: 2. 7. 2021, 7:10
Sancho Panza píše: 2. 7. 2021, 5:06 Diskuzi o tom jestli čínský držáky (viz foto nahoře) opakovatelně sedí (a můžou) přesně sedět na původním těle považuji za naprostou ztrátu času.
něco takovýho jsem čekal
stejně by mě ale zajímalo
Jak je tvořen profil těch zubů?
Jsou boky zubů přímkové, tj profil zubu je lichoběžník se spodní základnou tečnou ke kružnici?
Nebo je to evolventa?
Nebo něco jiného?
p.s.
vyrábět to nechci a nebudu :D
u původního jsou přímkové, u čínského čínské.
viz slavný citát Viktora Černomyrdina:
"Chtěli jsme to udělat co nejlépe, ale dopadlo to jako vždycky"
Odpovědět

Zpět na „Nákup“