Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

26. 7. 2023, 11:59

Je to pořád dokola, to je fakt. Někteří tupouni ani nedokážou rozlišovat mezi "chci" a "musím" :lol: .
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

26. 7. 2023, 2:51

fmodel píše: 25. 7. 2023, 9:53Celou dobu mě vrtá hlavou proč se tenkrát nepřepsalo Německé nebo Švýcarské právo do češtiny
Na tohle téma měl kdysi dávno pěknou úvahu O.Neff. Nenašel jsem to, ale zkusím to popsat: 1) kdyby se u nás kompletně nasadil rakouský právní systém, stejně by nic nefungovalo. 2) A nejen to, kdyby se v Rakousku kompletně nasadil náš právní systém, fungovalo by to tam dál.
Jinak řečeno, je to o tom jak si to každý sám udělá. Právní systém jen vymezuje hranice někde daleko za hranicí slušnosti a nedá se čekat, že by do detailu řídil konání každého z nás.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

26. 7. 2023, 3:40

On fmodel určitě myslel jejich zákony včetně jejich přísného vymáhání těch zákonů. Bez něj by klidně mohl u nás být za používání mobilu v autě trest smrti a stejně by lidi telefonovali. :)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

26. 7. 2023, 3:42

Kdo z vas si ještě pamatuje tu prezidentskou volbu Klaus / Svejnar, kdy ty televizní "novinářský ku.. y" zachytili ruchovymi mikrofony Íčka (pro neznalé korunní princ ODS, ministr vnitra a Mrazkuv kamos), jak v hloucku poslanců ODS vyhrožuje ".... víte, kolik lidí by šlo bručet.... ".

Tolik k tématu Klaus a jeho světlá a do jisté míry nezastupitelnarole v dějinách čs. a českého státu... :lol:

Myslím, že hodně lidí čeká, až capo di tutti capi konečně pustí otěže a vliv z rukou.... a ani nic zatím nerozjizdeji... (to jsou zase moje JPP z informovanych kruhu :lol: )
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

26. 7. 2023, 4:37

Na druhou stranu je tu filosofická otázka, jestli je lepší ve vládě a) člověk který si hlídá své ekonomické zájmy, b) má představu že přinese radost a kolektivní štěstí všem :D
Aleš Procháska
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

26. 7. 2023, 5:03

jj kikina...

Tohle období hodnotit, na to je příliš brzy...
Přesto několik pokusů bez větší újmy těch v hlavních rolích zde bylo, jak dopadli ti snaživý, no to je neznámé...
https://domaci.hn.cz/c1-40502400-drama- ... -doopravdy
Ten hovor z bodu 6. se mně dohledat nepovedlo, asi skartován, jasně že náhodou, omylem či nedopatřením :wink:

Tohle je ale k smíchu, měsíc po promlčecí lhůtě? Jaká to náhoda, nebo nehoda? :wink:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/korup ... 5900fea04/
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

26. 7. 2023, 9:26

Grad píše: 26. 7. 2023, 5:03 Ten hovor z bodu 6. se mně dohledat nepovedlo, asi skartován, jasně že náhodou, omylem či nedopatřením :wink:
Neni to primo zive video, jen snapshot, ale dohledat by asi dalo ...
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lang ... _domaci_mr

Aaa, tady je i video ... cca 0:24
https://youtu.be/DAZgunEr3QU
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

26. 7. 2023, 9:45

V posledni dobe mne spis zaujalo, ze nikoho z babisovcu moc nezajima (myslím viditelně, do hlav jim nevidím), jak to, ze (ne)Babisovy firmy mely v lonskem docela kritickem roce tak zajimave zisky :lol: ... a hlavne narust zisku oproti 2021 ...
To dostanou vic koblih, nebo co za tim je?
Mozna jim to hlava nebere, ale Babis za ne dal bojuje, tak je to OK :lol: ...
Polemizovat nebudu, jen jsem hodil udicku ... :)
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

26. 7. 2023, 10:23

Protoze za zdrazeni potravin muze fialovej hnus. Ze by v tom mel mit prsty nejvetsi producent potravin v zemi je naprosto vylouceno. Jak uz jsem psal mnohokrat, logicke mysleni (a vlastne jakekoliv mysleni) neni zrovna silnou strankou volicu agrofertu.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

26. 7. 2023, 10:51

A je hezke, ze zrovna chcimir tak masivne vydelal na vyrobe strelneho prachu - zdrojova Synthesia ... a dal ... (uz jsem ten retezec firem psal) ... :lol: ... ale to je urcite hnusna pomluva .. s tim ziskem ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

27. 7. 2023, 9:39

Já bych se spíš zamyslel nad tím, že u nás máme tisíce vydělávajících firem, určitě stejně jako ta "Babišova", ale zrovna tuhle si "náhodou" vybral nestranný tisk k uveřejnění.
"Stejně je ten Babiš dobrej; pětidemolice mu hází klacky pod nohy, jak to jde, a on stejně vydělává :) ".
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 7. 2023, 9:44

No ono ale jejich majitele - obchodnici se smrti napriklad mezitim netlachaji v mediich o tom jak chteji mir. A tenhle paradox a ulhany histerik je pro media super material ktery jim proda hodne reklamy.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

28. 7. 2023, 11:06

pafik píše: 27. 7. 2023, 9:39 ... "Stejně je ten Babiš dobrej; pětidemolice mu hází klacky pod nohy, jak to jde, a on stejně vydělává :) ".
To jo, ale vetsinou na tech nejchudsich - ti ponekud movitejsi (relativni pojem) ty jeho sracky (obvykle) moc nekupuji :lol: - pokud jde přímo o potraviny.
Je to hezky retezec (v duchu šumsi/šnapsi/šlučík) - nejdřív lidi otráví svými sračkami a pak se (nějaká část populace) třebas snaží o děti v (ne)jeho reprodukčních klinikách (skupinu FutureLife přes investiční fond Hartenberg spoluvlastní pátý nejbohatší Čech, rodák ze Slovenska a bývalý český premiér Andrej Babiš) .... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2693
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

28. 7. 2023, 11:55

Babiš, public enemy No. 1 :)
prez.jpg
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

31. 7. 2023, 10:50

Grad píše: 25. 7. 2023, 7:04 Polsko už CZ předběhlo a to tím, že má strategii a ví co chce, jak se zmiňuje výše.

Jezdívam tam od konce devadesatek a ten posun je neskutečný.
Byli jsme lepší ale pouze na startu, no a dnes je Polsko vepředu o několik koňských délek a to tak, že úplně ve všem...

Je to vidět i v tom, jak si jsou vědomi hrozeb a tak zbrojí, no jó ale nakupují chytře, něco hned, ale zbytek licence a uděláme si to už v PL...
Konec konců je to znát i v tom odkazu k tématu o "podpoře" místního průmyslu CZ státem...

V PL se jejich MO a GŠ zakázky domácímu průmyslu zadávat nebojí, spíše naopak...
http://rcfree.eu/viewtopic.php?p=8202#p8202
Nedávna místní diskuse asi vybublala ven... :lol:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... ele-234775

Jenom nerozumím tomu budoucímu času v kterém je ten článek napsán. :wink:
Klídek, ne nestane se skanzemem, my už ním jsme a zvracení stavu není reálné dokud ti nahoře budou zvrácení. :(
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“