Stroje z DE v aukci

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Odpovědět
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2022, 11:55

Zdravím kolegové,nevím kam toto téma zařadit.
Kolem mě se točí z vícero stran informace,že v Německu konci spousta továren a dá se tam pořídit 5oska už za velice slušné peníze,400tis+.
Není zde někdo kdo takové aukce/výprodeje sleduje a nasměroval by mě.diky moc,třeba v SZ.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2022, 12:12

Sleduj nabídky na https://www.surplex.com/cz/
Objevují se tam zajímavé stroje za zajímavé ceny, ale je to loterie. Stav stroje máš bez záruky a často přivezeš stroj, který není funkční a není k němu ani dokumentace (nebo je nekompletní a často v NJ). Pokud si budeš chtít nechat udělat servis, tak tě to bude stát třeba i další stovky tisíc a cenu stroje ti to hned zdvojnásobí. Pokud si to dokážeš zprovoznit sám, nebo s nějakou občasnou pomocí, tak už to je zajímavější.
ssmak3050
Příspěvky: 775
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

4. 2. 2022, 8:26

QNX píše: 4. 2. 2022, 12:12 Sleduj nabídky na https://www.surplex.com/cz/
Objevují se tam zajímavé stroje za zajímavé ceny, ale je to loterie. Stav stroje máš bez záruky a často přivezeš stroj, který není funkční a není k němu ani dokumentace (nebo je nekompletní a často v NJ). Pokud si budeš chtít nechat udělat servis, tak tě to bude stát třeba i další stovky tisíc a cenu stroje ti to hned zdvojnásobí. Pokud si to dokážeš zprovoznit sám, nebo s nějakou občasnou pomocí, tak už to je zajímavější.
NO mne by zajimalo zda ma s nakupem už nekdo nake zkusenosti.??

plati se provize-je uvedeno
plati se nakladka a balne..-je uvedeno
a plati se Doprava...to neni uvedeno .(FCA Cologne, naloženo na kamion)
otazka je kdyz koupim jen stolecek zda nezaplatim majlant. :) ..zda jejich kamion..nebo lze sjednat spedici..
jergus.balaz
Příspěvky: 1548
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2022, 8:31

Zverodoktor kupoval brusku, hellgrip kupoval nejaké príslušenstvo. Oplatí sa nákup na firmu, a treba dávať pozor či je štát v eurozóne, pozor na clo
BalazKovo.sk
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2022, 9:17

ssmak3050: Osobně jsem tam nic nekupoval, ale kamarád už tam nakoupil desítky tun strojů. Dopravu si zajišťoval sám. Některé mu pomáhám zprovoznit, takže mám zkušenost spíš s tím v jakém jsou stavu a co obnáší jejich zprovoznění. Pokud jde o ty výhodné (a "výhodné") nákupy, tak počítej s tím, že ti přivezou třeba stroj na kterém je nefunkční systém, mrtvé vřeteno, mrtvý kuličkový šroub na posuvu, chyby v hydraulice, elektroinstalaci a pneuinstalaci. Pokud jde o nějaké speciálnější stroje, tak tam máš asi větší šanci, že to bude funkční a zároveň za dobrou cenu. U běžných strojů (frézky, soustruhy) počítej s tím, že ty levné budou vyžadovat větší investici a ty schopné provozu už zase nebudou tak levné.
ssmak3050
Příspěvky: 775
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

4. 2. 2022, 9:35

QNX píše: 4. 2. 2022, 9:17 ssmak3050: Osobně jsem tam nic nekupoval, ale kamarád už tam nakoupil desítky tun strojů. Dopravu si zajišťoval sám. Některé mu pomáhám zprovoznit, takže mám zkušenost spíš s tím v jakém jsou stavu a co obnáší jejich zprovoznění. Pokud jde o ty výhodné (a "výhodné") nákupy, tak počítej s tím, že ti přivezou třeba stroj na kterém je nefunkční systém, mrtvé vřeteno, mrtvý kuličkový šroub na posuvu, chyby v hydraulice, elektroinstalaci a pneuinstalaci. Pokud jde o nějaké speciálnější stroje, tak tam máš asi větší šanci, že to bude funkční a zároveň za dobrou cenu. U běžných strojů (frézky, soustruhy) počítej s tím, že ty levné budou vyžadovat větší investici a ty schopné provozu už zase nebudou tak levné.
ok dik za info ..uz jsem se tam zucasnil par zajimavych aukci ..ale ..zatim nic nevyšlo. :( .otazka je zda tedy vubec neco garantuji..priklad : byla nabidka na vybaveni dilny mericimi pristroji..(mikrometry ,digitaly..atd..) otazka je co pak kdyz dojde pulka nefunkcnich nebo kdyz nake veci chybi..řešeni reklamace..atd
pilatdenis7
Příspěvky: 285
Registrován: 15. 7. 2020, 7:34

5. 2. 2022, 4:19

Oco kupoval do firmy hobľovačku a čapovak. Hovoril že sa oplatilo ale doprava sa rieši sama cez dopravcov
Napríklad mne kupil hadice ku kompresoru za 20€ je tam cenovka že to stalo 200€ na také veci si myslím že sa oplatí.. lebo stroj sa nepozná stav
Vy ste bližšie možno sa oplatí ísť pozrieť keď niekto byva v Dečine alebo v Karlove Vary
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

5. 2. 2022, 7:35

Zažil som merací granitový stolček 500x700x150 vo fólii za 90€ ale tak isto som videl malú Deklovku nást. frézovačku z roku pána za 12k €. :shock:
Odpovědět

Zpět na „Nákup“