Bambulab

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

21. 6. 2023, 10:36

... jj určo udělám, zatím je stav, nevybalená krabice. V sobotu to ale propukne. časem přijdou doufám další tuningy :-)

Obrázek
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

22. 6. 2023, 5:29

miv píše: 21. 6. 2023, 10:53
lubbez píše: 21. 6. 2023, 8:07 .... Druhak postrádá smysl udělat sběrnici CAN a u každého koncového zařízení zase dekodér.
To rozhodně není pravda. Takové řešení totiž extrémně zjednodušuje kabeláž. Například v autech je to dnes přesně takto. Ten "dekodér" je jednočip za pár haléřů a současně se může chovat jako inteligentní periferie. Takže samé výhody a sociální jistoty - jak se říká.
Přesně :lol:
Kabeláž to sice (možná :lol: ) zjednoduší, ale ten zbytek bude násobně složitejší, dražší a mj. i násobně dražší při opravách. A těch co to dokážou zprovoznit (a nastavit a udržet v chodu) bude na prstech jedný ruky. Úplně stejně jako s jakýmakoli jinýma mašinama co tu o nich každodenně tlacháte.
Mj. bude to úplně přesně jako u čehokoli novýho plnýho současný elektroniky.
Mj. třeba to je ten důvod, proč relativně starý auta jsou stále provozovatelný, přičemž 5 let starý wergl, plný sběrnic a custom elektroniky, je lepší sešrotovat - protože servis pak stojí víc než nový.
RASK
Příspěvky: 74
Registrován: 5. 3. 2007, 11:13
Bydliště: Brno

22. 6. 2023, 6:56

elbarto píše: 17. 6. 2023, 10:35 News 3D. Nakonec jsem rád, že díky svojí lenosti jsem neobjednal. Po pečlivějším studiu zjištuji, že Bambulabky jsou navoněná bída. Jdu do stavby Vorona, krok za krokem a díky tomu může tunit díky už v průběhu montáže. Zatím jsem nadšený :-)
Lidi živící se 3D tiskem kupují Bambulabky do svých tiskových farem a jsou s nimi velmi spokojeni.
https://www.youtube.com/watch?v=G69nr-Fa2CE
Tak by mě zajímalo, jak jste přišel na to, že je Bambulab navoněná bída?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2023, 8:55

U tech aut je to z duvodu nedostupnosti dokumentace.
Jinak tyhle komunikace se dobre diagnostikuji kdyz je k tomu sada nastroju a dokumentace. Cipy stoji min nez ten pulmetr kabelu. To je uplny paradox. Dnes uz i jednorazova el. Cigara maji lithiovou baterku cip a senzor tlaku 🙄. A vyplati se to.
Radsi budu diagnostikovat sbernici pomoci jadicich nastroju nez hledat prelamany kabel co obcas ztrati kontakt.

Sancho Panza píše: 22. 6. 2023, 5:29
miv píše: 21. 6. 2023, 10:53
lubbez píše: 21. 6. 2023, 8:07 .... Druhak postrádá smysl udělat sběrnici CAN a u každého koncového zařízení zase dekodér.
To rozhodně není pravda. Takové řešení totiž extrémně zjednodušuje kabeláž. Například v autech je to dnes přesně takto. Ten "dekodér" je jednočip za pár haléřů a současně se může chovat jako inteligentní periferie. Takže samé výhody a sociální jistoty - jak se říká.
Přesně :lol:
Kabeláž to sice (možná :lol: ) zjednoduší, ale ten zbytek bude násobně složitejší, dražší a mj. i násobně dražší při opravách. A těch co to dokážou zprovoznit (a nastavit a udržet v chodu) bude na prstech jedný ruky. Úplně stejně jako s jakýmakoli jinýma mašinama co tu o nich každodenně tlacháte.
Mj. bude to úplně přesně jako u čehokoli novýho plnýho současný elektroniky.
Mj. třeba to je ten důvod, proč relativně starý auta jsou stále provozovatelný, přičemž 5 let starý wergl, plný sběrnic a custom elektroniky, je lepší sešrotovat - protože servis pak stojí víc než nový.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2023, 10:38

Neslo smazat, tak NULL ... (v odkazech zustalo ...)
Naposledy upravil(a) lapa dne 25. 6. 2023, 1:32, celkem upraveno 1 x.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

22. 6. 2023, 10:50

To Sancho, To lapa: tohle je voba každého soudruha. Znám pár lidí, kteří milují svoje jistoty ve formě žigulíka 10x vyvařeného a plechové kuchyně v paneláku. U bežného auta minoritní závady, pokud si např. kutil nenavrta svazek sadrošovým šroubem při montáži držáku telefonu atd. U strojů opět výstižně napsal Robocop. Zlomený vodič, sporadická závada, problémy na týdny nebo výměny všech svazků. Zemře destička za 20USD, tak ji vyměním za 5 minut, protože ničím jiným to být nemůže. Navíc nemluvíme o žádných převratnách novinkých, Robert Bosch vymyslel CAN před 40 rokama, kluk mazanej. Obecně bych řekl, že je užasné jaké neomezené možnosti nám dnešní svět dáva a osobně si to technicky snažím maximálně uživat, když ty možnosti máme :-)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2023, 11:19

v tom firemnim kramu mam podelanejch nekolik zarizeni na sbernici a proste nefungujou
zbytek ano

lapa píše: 22. 6. 2023, 10:38
robokop píše: 22. 6. 2023, 8:55 ...
Radsi budu diagnostikovat sbernici pomoci ladicich nastroju nez hledat prelamany kabel co obcas ztrati kontakt..
Jo jo, ale pokud se ti "podela" sbernice, tak asi "odejdou" vsechny veci na ni napojeny, ne? Da se pak s tim vozem vubec jet?

Velmi vzdalene mi to pripomina situaci z minuleho roku, kdy se zjistila zavazna bezpecnostni chyba na nejake komponente (SW - snad neco javovskeho - uz nevim) a vsechny mne zname (ceske) banky a jine instituce (a to celosvetove) mely hodne horky vikend, aby to jejich IT crowds zalepily - protoze ta knihovna byla pouzita v nejakem hrube sdilenem SW toolu (knihovne), ktery byl samozrejme pouzit ve vsech super sofistikovanych produktech :-) ... aby joudove mohli ze svych mobilu provadet bankovni operace, ktere je predtim, nez jim to bankovni marketing vnutil, ani nenapadly ... :lol:

Toz to je pohled skeptickeho praktika proti technooptimismu ... :)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2023, 12:37

Neslo smazat, tak NULL ...
Naposledy upravil(a) lapa dne 25. 6. 2023, 1:30, celkem upraveno 1 x.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 6. 2023, 1:29

Postřeh první - u audiny mi odešla objímka na žárovku osvětlení RZ. Protože mi displej furt hlsil blbou žárovku, šel jsem do výměny. Bakelitová oblímka s jedním prťavým švábem 1590 bez daně. Nákupka velkého autoriovaného servisu. Druhovýroba není.
Postřeh druhý - přestal mi chodit jeden motůrek na tiskárně, vezmu multimetr a za 10 minut to mám opravené. Alternativní realita CAN - nastuduji komunikační protokol, zapnu minimálně osciloskop, nejlépe se zběrnicovým SW. Vyhodnotím možnou závadu a opravím. Ovšem možná. Už rok mi leží v dílně nabíječka na elektro KTM. Všechno až na CAN komunikaci funguje. Ani mě, ani mým dvoum kamarádům chytřejším než já se to nepovedlo. Neumí to ani KTM a musíš si koupit nabíječku novou 86 tisíc :-)
Tedy tak.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2023, 2:46

tak problem neni ten can ale eudi ktera ti svaba za 0.2kc proda za 800,-
se sbernici to nema nic spolecneho

nabijecka - budic sbernice par korun, vymena za 10 minut i s rozborkou, paklize to nepomuze nemuze za to can ale cpu a v tu chvili brecis na spatnem hrobe

podle me to vidis moc cerne a predpojate
ma to spoustu vyhod a asi tak jednu nevyhodu co vidim
kdybychom to videli tak cerne pred mnoha lety tak tu mame porad vytacene spojeni point to point ale my tu mame mezitim internet

jasne
da se tvrdit ze na tu modemovou linku se kouknes i oscikem ale na ty draty ethernetu nedejboze optiky potrebujes super drahe analyzatory

ale zase kdo hleda najde a i tahle diagnostika se da delat zadarmo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

22. 6. 2023, 3:01

To lapa: promin, ale contents o ničem. Zůstanme pls v tématu Bambulabu, jinak velmi zajímavé vlákno zase zasekáme nesmyslama.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

22. 6. 2023, 4:33

elbarto píše: 22. 6. 2023, 3:01 To lapa: promin, ale contents o ničem. Zůstanme pls v tématu Bambulabu, jinak velmi zajímavé vlákno zase zasekáme nesmyslama.
Mas pravdu, prosim timto admina o smazani mych dnesnich prispevku (ja uz nemohu).
Diky a sorry.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
RASK
Příspěvky: 74
Registrován: 5. 3. 2007, 11:13
Bydliště: Brno

23. 6. 2023, 7:09

Poslední příspěvek k tématu byl 29.dubna 2023 21:05

Nemohli byste prosím zbytek přesunout jinam?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2023, 4:44

Bohužel to nelze kvůli chybě v engine.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
miv
Příspěvky: 777
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

4. 8. 2023, 9:59

elbarto píše: 21. 6. 2023, 10:36 ... jj určo udělám, zatím je stav, nevybalená krabice. V sobotu to ale propukne. časem přijdou doufám další tuningy :-)

Obrázek
Nahlaš, prosím, stav konstrukce Vorona ty líná kůže :D . Všichni se těšíme na tvé zkušenosti a ty nic.
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“