Bambulab

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

5. 8. 2023, 9:37

Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

27. 11. 2023, 8:58

Neskutočne super ceny na bambulab ... p1s za 660e alebo X1c combo za 1370e ? neskutočné

Dostal som pred mesiacom na narodky ender 3 s1 pro (330eur ale Alza ju má za 530e!!!) - fajn tlačiareň, ale dnes by som som bral P1S ...
Som v 3D tlači nováčik ale zistil som že ma baví viacej tlačiť ako nastavovať a modifikovať ... na niektorých fórach Bambulabky volajú prusa killer.

https://eu.store.bambulab.com/en-sk/pro ... 9976542556
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

27. 11. 2023, 9:12

shaolin> ty slevy me pekne nastvaly, protoze prisly jeden den po tom, co jsem dokupoval X1C combo a hromadu spotrebaku :lol:
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1189
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

28. 11. 2023, 7:04

Tak to ma mrzí. Chcel som urobiť radosť tým ľuďom čo doteraz čakali. Ja som tiež trochu rozčarovaný, lebo by som teraz ozaj volil P1S ... ale nevadííí.
Možno sa ukáže že je to nejaká poruchová várka a preto tie ceny išli dole. Človek nikdy nevie ;)
miv
Příspěvky: 777
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

28. 11. 2023, 6:32

Dawe píše: 27. 11. 2023, 9:12 shaolin> ty slevy me pekne nastvaly, protoze prisly jeden den po tom, co jsem dokupoval X1C combo a hromadu spotrebaku :lol:

Mne naštvali tím, že u té nejlacinější udělali konečně dotaženou výměnu hlavy a pro X1C to neexistuje jako upgrade. Chtěl jsem si udělat radost k vánocům a zase nic. :(
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

28. 11. 2023, 9:19

miv> ja mam na X1C uz nejakou dobu aftermarketovy hotend s vymennyma tryskama, daji se pouzivat kasicke E3D V6, jen se musi malicko odsoustruzit, aby nebyly delsi - jinak se kontraproduktivne chladi ofukem part fanu a nedosahnes vyssich flow.
https://vi.aliexpress.com/item/10050052 ... pt=glo2vnm

Ja tam pouzival i tvrde kalene V6 trysky s medenym insertem ktere mam odzkousene dlouhodobe s PA CF na Prusovi (viz foto) a nezaznamenal jsem krom moznosti vetsiho flow a snadne vymeny zadne zapory.
PA high flow hotend e3d v6 Mk3s
PA high flow hotend e3d v6 Mk3s
Nedavno dokonce tenhle klon upgradovali a delaji uz vlastni delene kratsi trysky s malym sestihranem i s tim medenym insertem, s kterou mas flow pres 25mm3/s bez kompromisu. Pak je ta Bambule teprve fofr. Viz link.


https://vi.aliexpress.com/item/10050052 ... pt=glo2vnm
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
wocko
Příspěvky: 51
Registrován: 7. 1. 2018, 3:52

30. 11. 2023, 1:03

Tak nová x1c. Po pár vytiscich z PLA které proběhli v pořádku najednou další tisk ne a ne "přilepit" první vrstvu. I když provede všechny ty svoje kontroly před tiskem kdy i ty dráhy pro určení první vrstvy se neudrží a namotají se tak nebere jako problém a klidně vyrazí tisknout. Nevím jak mám zjistit že není správná výška protože i pouhým okem mi přijde mezera mezi tryskou a podložkou vysoká při té první vrstvě. Když dám samostatný test vše proběhne v pořádku.
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

30. 11. 2023, 11:56

wocko> na jakem platu ti to zlobi? Na zrnitych nefunguje poradne LIDAR.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3593
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

27. 12. 2023, 3:50

chci se zeptat ohledně té bambulabky, přestává mně stačit tu co mám doma a pokukuju po něčem novém, právě ta bambulabka se mně hodně líbí včetně toho AMS, mám k tomu ale dotaz
Pokud si nakreslím v solidu model kdy jako příklad uvedu kryt ac durky kde je gumové těsnění, je možné v tom jejich sliceru definovat materiálově zvlášť kryt (PLA) a pak zvlášť tu gumu (TPU)
ptám se proto, že bych potřeboval tisknout v jednom režimu dva materiály přesně jak je kupř. ten kryt acdurky, tzn. sestava kde je kryt a těsnění a v tom sliceru nadefinovat i materiál
nikde jsem se o tom nedočetl, jen nějaké vícebarevné šmouly atd. :) :)
dík za odpověď, moc by mně to pomohlo
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

27. 12. 2023, 4:03

tumlik píše: 27. 12. 2023, 3:50 chci se zeptat ohledně té bambulabky, přestává mně stačit tu co mám doma a pokukuju po něčem novém, právě ta bambulabka se mně hodně líbí včetně toho AMS, mám k tomu ale dotaz
Pokud si nakreslím v solidu model kdy jako příklad uvedu kryt ac durky kde je gumové těsnění, je možné v tom jejich sliceru definovat materiálově zvlášť kryt (PLA) a pak zvlášť tu gumu (TPU)
ptám se proto, že bych potřeboval tisknout v jednom režimu dva materiály přesně jak je kupř. ten kryt acdurky, tzn. sestava kde je kryt a těsnění a v tom sliceru nadefinovat i materiál
nikde jsem se o tom nedočetl, jen nějaké vícebarevné šmouly atd. :) :)
dík za odpověď, moc by mně to pomohlo
Konkretne flex materialy to AMS nespracuje takze tam jedine prusa XL...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3593
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

27. 12. 2023, 4:30

kiko01 píše: 27. 12. 2023, 4:03 Konkretne flex materialy to AMS nespracuje takze tam jedine prusa XL...
a ten prusa xl tohle umí v té kombinaci jak jsem psal? dík
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

27. 12. 2023, 4:53

tumlik píše: 27. 12. 2023, 4:30
kiko01 píše: 27. 12. 2023, 4:03 Konkretne flex materialy to AMS nespracuje takze tam jedine prusa XL...
a ten prusa xl tohle umí v té kombinaci jak jsem psal? dík
No tam mas osobitne tlacove hlavy takze material je stale natlaceny v konretnej hlave. U bambu to ams nevie podavat flexi materialy, este mozno tie tvrdsie tpu by teoreticky mohlo ale co som cital tak nedoporucuju. Jedine co prusa zatial nema doriesene su rozne priemery trysiek - vsade musis mat rovnaky priemer, a to krytovanie neni standard, musis si ho nejak dobastlit, a cakacka na tie XL-ka je stale celkom dlha, tak 3/4 roka sa mi zda aktualne...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3593
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

27. 12. 2023, 5:16

kiko01 píše: 27. 12. 2023, 4:53
tumlik píše: 27. 12. 2023, 4:30
kiko01 píše: 27. 12. 2023, 4:03 Konkretne flex materialy to AMS nespracuje takze tam jedine prusa XL...
a ten prusa xl tohle umí v té kombinaci jak jsem psal? dík
No tam mas osobitne tlacove hlavy takze material je stale natlaceny v konretnej hlave. U bambu to ams nevie podavat flexi materialy, este mozno tie tvrdsie tpu by teoreticky mohlo ale co som cital tak nedoporucuju. Jedine co prusa zatial nema doriesene su rozne priemery trysiek - vsade musis mat rovnaky priemer, a to krytovanie neni standard, musis si ho nejak dobastlit, a cakacka na tie XL-ka je stale celkom dlha, tak 3/4 roka sa mi zda aktualne...
popravdě na toho průšu jsem ani nekoukal, ale podívám se.... a dá se nějaký určitý slicer nastavit na konkrétní materiál viz. původní dotaz? prozatím jsem tisknul vždycky jen jednomateriálově
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

27. 12. 2023, 5:16

tumlik> to na co se ptas, je primarne schopnost sliceru. Bambulab pouziva Bambu studio a ten vychazi (je to fork) z Prusasliceru. Prusaslicer tuhle schopnost multimaterialoveho slicovani umi od roku asi 2018, kdyz prislo prvni MMU (Multi Material Unit). Bambu to podedil, jen je to rozhranni trosku jine, ale umi totez.

V Solidworksu si muzes nakreslit dva party (treba viko a tesneni) a exportovat je do stl. Klidne tak, ze jen schovas druhy part v sestave. Pak ta obe stl otevres naraz ve sliceru a ten se te zepta, jestli to chces jako jeden part, nebo multi. Zvolis multi, obvykle se to otevre spravne napozicovane a orientovane (export ze SW assy zachovava spolecny souradny system). No a pak kazdemu partu zvolis jiny filament, parametry atp.
Ja to takhle delal mnohokrat na Prusa Mk3s s MMU2s jednotkou. Materialy musi byt sourode, aby na sobe drzely a neseparovaly se. Dalsi komplikaci je, ze vymena filamentu trva dlouho. Jak na MMU2, tak na Bambu AMS-tam jeste o hodne dele. Takze vysledny tisk je fakt dlouhy, nejdelsi jsem tiskl asi 9 dni.
Takze jsem postupem casu dospel k tomu, ze delam a vymyslim ty pruzne elementy zvlast a tisknu jako dve casti bez vymen. Jen je potreba holt domyslet nejake geometricke zpusoby jak je pak smontovat. Ale to vetsinou u flexu vymyslis jako nejaky hribek, prisma apod.
Tobe bych doporucil totez a koupit X1C, klidne vcetne AMS, ale to pouzivat jen kdyz to fakt dava smysl (barvicky).

Bambu AMS je dobry a prestoze treba flex nepodporuje, tak ja s nim uz tisknul nekolikrat soft PLA a slo to bez potizi.

pozn.: Existuje jeste dalsi neofiko fork samotneho Bambu studia a to je Orca Slicer, ktery je k nerozeznani, ale umi jeste trochu vic.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

27. 12. 2023, 6:16

Pak máš ještě Utimaker od V3 a výš, který má samostatně řízené hotendy. Dají se precizně nastavit tak, že kromě změny materiálu nic nepoznáš. Celá změna trvá cca sekundu a rovnou jede nový filament. Běžně takhle tisknu dvoubarevný soutisk nebo třeba skryté rozpouštěné podpory. Podporuje to spousta slicerů, Cura a simplify stopro, protože s oběma dělám.
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“