Co to pro nás EU připravuje?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 7. 2023, 7:20

zde je jedna z odpovedi:
https://www.youtube.com/watch?v=wdLKCwn ... zitelny.cz

zkracene receno, kdyz vytahnes 1000 a zbyde ti z ni 500 pote co sobe a manzelce koupis obed tak ti zbyde pachut ze ti nekdo neco vzal
u karty to nevidis tak primo takze tam ta pachut neni do doby nez "platba zamitnuta"
je to az takhle jednoduche, jsou na to studie ktere jasne prokazuji ze kartou utratis daleko vic nez hotovosti, tohoto pohledu neni nic vetsi motivaci pro to tlacit lidi do karet, nejake sledovani, kdyz by bylo realne, jakoze uplne neni, je jako vedlejsi bonus.

Jedine sledovani, ktere je ted mozne je ze banka vidi kam chodis platit ale nevidi za co. Bankovni tajemstvi narozdil od statnich instituci vcelku banky dodrzuji. Ze statnich instituci leakuji data o tobe o nekolik radu vice a o nekolik radu citlivejsi informace nez co kouris za ciga.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2691
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

28. 7. 2023, 7:53

Přesně tak. Když jsem kdysi nastoupil do banky, tak na jednom ze školení nám člověk od karet říkal, že po zavedení terminálu vzroste obchodníkovi tržba zhruba o 30%. To bylo ještě v době, kdy se to teprve rozjíždělo. Psychologickej efekt - nevidíš, jak ti mizej prachy z kešeně, ale "tam někde", kde to bezprostředně nevidíš. Lidi prostě kupujou lepší (dražší) věci, než kdyby je platili hotově.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

28. 7. 2023, 8:04

Otazkou je jestli to o 30% je stale platne v okamziku kdy tu platbu bere kdekdo - tedy pokud nejakym zazrakem obyvatelstvy nestouply prijmy o 30%.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

28. 7. 2023, 10:38

prochaska píše: 28. 7. 2023, 12:54 ... BTW, ti zákazníci co tak touží po účtu jej často vyžadují proto, aby si sami to mohli dát do nákladů :D
Pokud to bylo na mne, nemam zadnou cinnost, kam bych to mohl davat :lol:.
Jen mne po nekolika zkusenostech zajima, co vsechno/ci jak mi nauctovali - je to spatne?

Spatne ucty jsem dostaval skoro vyhradne v gastro, vyjimky byly ceny v (super/hyper)marketu - oblibeny rozdil mezi regalovou cenou a cenou "v systemu" - a pak (nekdy, ne vzdy, abych negeneralizoval) oblibena natlakova taktika ke fronte za mnou - panovi se nelibi cena, tak musite cekat ... :lol:.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2691
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

28. 7. 2023, 11:20

vvitty píše: 28. 7. 2023, 8:04 Otazkou je jestli to o 30% je stale platne v okamziku kdy tu platbu bere kdekdo - tedy pokud nejakym zazrakem obyvatelstvy nestouply prijmy o 30%.
Když lidi zchudnou, tak je celkem fuk, jestli nemají peníze v kešeni, nebo v bance :D
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

28. 7. 2023, 11:43

pafik píše: 28. 7. 2023, 11:20 Když lidi zchudnou, tak je celkem fuk, jestli nemají peníze v kešeni, nebo v bance :D
No to prave ze ne - kdo penize nema, rad utraci ty, co ma v bance (cti v pujcce) - hotovost utratit nemuze, tak utrati tu "z banky" - z ceho asi jsou ty enormni exekuce ... :lol: ... hlavne kumulace poctu exekuci na jednotlivci ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

28. 7. 2023, 9:27

Grad píše: 27. 7. 2023, 6:45 Tak jistě, ale až to bude nařizovat vláda už bude poněkud pozdě...
Ono se to dělá trochu jinak. :?

Stačí jen dokola omilat výhody nějaké technologie, třeba hlavně to pohodlíčko pro ovcany, že... a jakékoli negatíva či rizika pouze nezmiňovat či rovnou potírat. :(

Kamery
- hlavně ta bezpečnost, o šmírování nejde ani náhodou.. :roll: lup ho
https://digitalnisvobody.cz/blog/2023/0 ... osti-taji/

Platební karty
- velice aktuální téma, probíraná médií horem dolem, protože div se světe, někteří podnikatelé si svobodně rozhodli a dovolili si fungovat bez karet a světe div se podruhé, chtějí pouze hotovost! Dokonce jsem zachytil i nepokryté napadení, že jde o nepoctivost, rozumej stát nemá přehled!
Tak dávám tomu rok - dva a hotovost se "zakáže" určitě to z počátku nebude tak přímočaré, stačí opak, neakceptace karet, tj. hotovost nebereme :lol:

Digitalizace státu
- tak tohle je přesně o tom odkazu z mého předchozího postu s narážkou na registraci otroků... už žádné právo na analog! Prostě digitální občanky s biometrickými údaji ovčana jsou jenom začátek, prozatím... :twisted:
Končit to bude tím skenem sítnice kdekoliv na ulicí obdobně jako ve "sci-fi" filmu Minority report?
Pecka! :lol:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ova-234705
Ukládání údajů z tidlifonu už státu nestačí, je potřeba si to pojistit, takže propojíme to pro zichr ještě s identitou oveček...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2023, 6:48

O jakem ukladani mluvis?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

29. 7. 2023, 7:26

O archivování nařízeném zákonem co má federální původ, takže nařízeném z EU. Zákon č. 374/2021 Sb v plném znění §97 odst.3 se mně dohledat nepovedlo, asi pro jistotu... :wink:
https://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/ ... ich-hovoru
https://www.novinky.cz/clanek/internet- ... ani-281705
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2023, 9:04

No jen k tomu šifrování ,podle mě je to směšný protože zkušenost fy Blackbbery je jednoduchá ,pokud by Blackbbery neuvolnil svoje šifrování státním orgánům nesměl by šifrovaný telefon vyrábět ani prodávat a mohl by se stát firmou podporující terorismus, výsledek je jasný :lol: Tak že si můžeš posílat zprávy třeba v morzeovce a mluvit pozpátku a bude ti to hovno platný :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

29. 7. 2023, 9:20

robokop píše: 29. 7. 2023, 6:48 O jakem ukladani mluvis?
Mám kámoše u jedné telekomunikační firmy. Jen pro zajímavost mi na flešce přinesl moje SMS vč. textu za poslední měsíc. Audio se bál, že by z to m ohl mít průser.
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

29. 7. 2023, 10:23

a to ešte keby si videl čo všetko si ľudia posielajú v MMS .... a aké archívy si z toho chlapci z IT oddelenia robia
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 7. 2023, 10:36

Sifrovani gsm je snad uz 15let prolomene. Poslouchat te muze uplne kdokoliv kdyz si poridi prislusne zarizeni, na to nemusis byt zadny "chlapec z IT". Musis si to uvedomit a k te sluzbe tak pristupovat.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2023, 2:02

Pokud vim tak toto je nejaka spatna interpretace zakona. Obsah by se nemel uchovavat. Pouze metadata.
Jestli nejakej operator dela neco na vic je to jeho rozhodnuti. Data o tom kdy ke ktere bts byl uzivatel pripojeny, kdy komu volal atd. . .. to je samozrejme uchovane. Telekomunikacni operator jako firma poskytujici wifi taky nema zakonnou povinnost archivovat kazdy packet ktery krz jejich sit proletel. Ta odpoved je tedy dost podezrela a hlavne instituce ktera ji vydala neni vubec pribuzna v oboru. Ptal by se meli CTU nebo tak neco. Takze to spis bude uplne nesmysl ktery vygenerovala nejaka urednice.
Grad píše: 29. 7. 2023, 7:26 O archivování nařízeném zákonem co má federální původ, takže nařízeném z EU. Zákon č. 374/2021 Sb v plném znění §97 odst.3 se mně dohledat nepovedlo, asi pro jistotu... :wink:
https://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/ ... ich-hovoru
https://www.novinky.cz/clanek/internet- ... ani-281705
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

29. 7. 2023, 2:11

U toho mého seznamu SMS, bylo číslo kam jsem to posílal, připojená BTS a samozřejmě datum a čas.
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“