A co Takhle VEVOR

gaminn
Příspěvky: 881
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

27. 11. 2023, 4:25

Fiury píše: 27. 11. 2023, 3:40 Ahoj,

Dá se nakupovat VEVOR na firmu ? Jsou plátci DPH ? (Aneb mají na faktuře cena + 21%dph ?
(chtěl jsem si objednat stolní soustruh na hraní, ale psali mě nesmysly , že jsou osvobozeni od cla a dph a nějak jsem se s nima nedomluvil..)

A Vevor z Ali , mě zase napsal , že nemají dopravce do ČR ....

Díky za info
S čistokrevným číňanem se na DPH nedomluvíš. I když mají shipping z Evropy, tak vždy jim platíš cenu včetně DPH, které ti už nikdo nevrátí. Řeším už léta a nikdy jsem nebyl schopný to od nich v rámci Evropy koupit bez DPH. Nevím, co za tím je, ale zkrátka takhle to funguje.

Jediná možnost je nakupovat přímo v Číně bez režimu IOSS, tzn. při nákupu neplatíš DPH a clo a vše si vyřešíš s celníky u nás - zboží ti dopravce proclí (připočti si např. 700,- za celní služby u pošty, jinde bývá i zadarmo), zaplatíš clo a dostaneš doklad (JSD), který použiješ v účetnictví.

Abych se vyhnul poplatkům za celní služby u pošty, tak jsem si kdysi dokonce zřídil povolení elektronické komunikace s celním úřadem a přes jakousi jejich zcela zastaralou aplikaci si podávám celní prohlášení sám. Doporučuji jen masochistům :) Člověk si ale při té příležitosti skvěle uvědomí, kolik debilní byrokracie je všude kolem a jak neefektivně státní správa funguje.

Jinak co se Vevoru týče, na Ali je asi 150 různých shopů se jménem Vevor, tak třeba jiný bude posílat do ČR. Ještě jsem se teda nesetkal s obchodem, co by nemohl poslat do ČR, ale třeba kupuješ něco speciálního... Taky dost často ten samý produkt seženeš na alibaba.com
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

27. 11. 2023, 4:38

Vevor to děla myslím marketingově ukázkově. Příjde zima a rozešle všem i naprosto marným YTberům naftová topení. Ti nemrznou a plodí nadšené recenze. Zda to funguje dobře či špatně nevím a je mi to relativně jedno :-)
Fiury
Příspěvky: 89
Registrován: 11. 9. 2019, 1:16

27. 11. 2023, 6:45

gaminn píše: 27. 11. 2023, 4:25
Fiury píše: 27. 11. 2023, 3:40 Ahoj,

Dá se nakupovat VEVOR na firmu ? Jsou plátci DPH ? (Aneb mají na faktuře cena + 21%dph ?
(chtěl jsem si objednat stolní soustruh na hraní, ale psali mě nesmysly , že jsou osvobozeni od cla a dph a nějak jsem se s nima nedomluvil..)

A Vevor z Ali , mě zase napsal , že nemají dopravce do ČR ....

Díky za info
S čistokrevným číňanem se na DPH nedomluvíš. I když mají shipping z Evropy, tak vždy jim platíš cenu včetně DPH, které ti už nikdo nevrátí. Řeším už léta a nikdy jsem nebyl schopný to od nich v rámci Evropy koupit bez DPH. Nevím, co za tím je, ale zkrátka takhle to funguje.

Jediná možnost je nakupovat přímo v Číně bez režimu IOSS, tzn. při nákupu neplatíš DPH a clo a vše si vyřešíš s celníky u nás - zboží ti dopravce proclí (připočti si např. 700,- za celní služby u pošty, jinde bývá i zadarmo), zaplatíš clo a dostaneš doklad (JSD), který použiješ v účetnictví.

Abych se vyhnul poplatkům za celní služby u pošty, tak jsem si kdysi dokonce zřídil povolení elektronické komunikace s celním úřadem a přes jakousi jejich zcela zastaralou aplikaci si podávám celní prohlášení sám. Doporučuji jen masochistům :) Člověk si ale při té příležitosti skvěle uvědomí, kolik debilní byrokracie je všude kolem a jak neefektivně státní správa funguje.

Jinak co se Vevoru týče, na Ali je asi 150 různých shopů se jménem Vevor, tak třeba jiný bude posílat do ČR. Ještě jsem se teda nesetkal s obchodem, co by nemohl poslat do ČR, ale třeba kupuješ něco speciálního... Taky dost často ten samý produkt seženeš na alibaba.com
Takže i kdy https://eur.vevor.com/ tak nemají žádnou VAT registraci v DE ? To je divný..
.
.
píšu si s nima
.
.
Welcome to VEVOR, our agent is attending to you, please wait a moment!
Alex: But we can send you a commercial invoice instead.
Já: What is a different between invoice and comercial invoice :) (pro mezinárodní obchod v tom rozdíl není )
Já : Who is the seller ? CHina company or company in EU ? (kdyby EU tam musí mít VAT registraci )
Alex : The commercial invoice does not include the vat, we can reimburse you the vat once you receive your order if you need it.
Alex: We have more than 20 warehouses all over Europe.
Já: And who is the seler in EU ? on the web pages are written , price with taxes. And i need invoice + taxes
Já: If i will have invoice + tax (in Czech 21%) my country give me back tax if i will use this for company things...
Alex: We can reimburse you the vat once you receive your order if you need it.
Já: and VAT will be 21% ?
Alex : Yes
Já : This means i will pay for example 1000 EUR for your product , and when i will accept order , i will give you VAT registration and you will send me 21% ? 210 EUR ?
Alex : Yes, correct
Já: ah ok perfect , then i will hope that will be reimbursed :) . Thank you

Mám na starosti export do 45zemí a myslel jsem si že vím jak to chodí od přepravních podmínek od EXW po DAP, a celní doklady od Transitu JSD po EX1 (neboli VVD či MRN)....ale asi mě vyvedli z omylu.. :mrgreen: .... jsem z toho zmatenej , stačí jim poslat IČO nebo si to na tu jejich comercial invoice musím vyclít a zdanit a z toho by mě jako vrátili daň ...

Ale z posledního řádku to vypadá že prodejce je Aliexpress, kterej má smlouvu se státem, že prodává s daní , kterou musí posílat státu . Ale pokud by jim dal člověk IČO/DIČO tak by měli vyřídit vrácení daně od CZ státu a pak daň poslat na účet jak píšou. Nezkoušel někdo takhle postupovat i něčeho menšího :) ?
gaminn
Příspěvky: 881
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

27. 11. 2023, 7:51

Nevím, jaké všechny režimy existují při nákupu obchodního zboží plátcem DPH ze zahraničí, vím o 2 nejběžnějších:

1) Nakupuješ od subjektu v EU. Sdělíte si vzájemně svoje EU DIČ (které je záhodno si ověřit), DPH se řeší v režimu reverse charge, prodávající ti vystavuje fakturu, kde je částka bez DPH a 0% DPH.
2) Nakupuješ ze třetí země, tzn. řešíš s celníky dovoz, dostaneš JSD.
Fiury píše: 27. 11. 2023, 6:45 Alex: But we can send you a commercial invoice instead.
Jj, přesně. Já na ně "pošlete mi valid EU VAT invoice with your EU VAT ID" a oni "tady máš commercial invoice". Commercial invoice je u nich čínská faktura s nějakým čínským subjektem jako prodejce, kterou si rozhodně do účetnictví nedáš.

To s tím vracením DPH akorát smrdí. Konzultoval bych to s nějakým daňový poradcem, kdybych měl po ruce nějakého, kdo se konkrétně v této problematice vyzná.

A stejně, budeš mít nějaký doklad, který můžeš dát do účetnictví? Tzn. doklad od nějakého EU subjektu. Jestli dostaneš čínskou fakturu, tak ta ti je k ničemu, jediný doklad, který bude někoho zajímat v případě nákupu ze třetí země je JSD od celníků.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

27. 11. 2023, 8:42

Fiury píše: 27. 11. 2023, 3:40 Ahoj,

Dá se nakupovat VEVOR na firmu ? Jsou plátci DPH ? (Aneb mají na faktuře cena + 21%dph ?
(chtěl jsem si objednat stolní soustruh na hraní, ale psali mě nesmysly , že jsou osvobozeni od cla a dph a nějak jsem se s nima nedomluvil..)

A Vevor z Ali , mě zase napsal , že nemají dopravce do ČR ....

Díky za info
Nevím, který konkrétní stolní soustruh téhle obchodní značky máš na mysli, ale máš-li hodně času a prostředků, může to být skvělá zábava. V opačném případě se podívej na tohle https://youtu.be/78-Djdu7q9Y?si=gS0_uLI0OAwWjoRH a popřípadě další pokračování.... 8)
Fiury
Příspěvky: 89
Registrován: 11. 9. 2019, 1:16

28. 11. 2023, 10:08

gaminn píše: 27. 11. 2023, 7:51 Nevím, jaké všechny režimy existují při nákupu obchodního zboží plátcem DPH ze zahraničí, vím o 2 nejběžnějších:

1) Nakupuješ od subjektu v EU. Sdělíte si vzájemně svoje EU DIČ (které je záhodno si ověřit), DPH se řeší v režimu reverse charge, prodávající ti vystavuje fakturu, kde je částka bez DPH a 0% DPH.
2) Nakupuješ ze třetí země, tzn. řešíš s celníky dovoz, dostaneš JSD.
Fiury píše: 27. 11. 2023, 6:45 Alex: But we can send you a commercial invoice instead.
Jj, přesně. Já na ně "pošlete mi valid EU VAT invoice with your EU VAT ID" a oni "tady máš commercial invoice". Commercial invoice je u nich čínská faktura s nějakým čínským subjektem jako prodejce, kterou si rozhodně do účetnictví nedáš.

To s tím vracením DPH akorát smrdí. Konzultoval bych to s nějakým daňový poradcem, kdybych měl po ruce nějakého, kdo se konkrétně v této problematice vyzná.

A stejně, budeš mít nějaký doklad, který můžeš dát do účetnictví? Tzn. doklad od nějakého EU subjektu. Jestli dostaneš čínskou fakturu, tak ta ti je k ničemu, jediný doklad, který bude někoho zajímat v případě nákupu ze třetí země je JSD od celníků.
Sice to potřebuju jen na slevu (ani ne do účetnictví , ale pravda je, jak to pak prokážu, pokud by se někdo dotazoval. Max tak říct , že si na mě někdo objednal něco.. a ani o tom nevím..

(23:51:53) Alex: Normally, product will be shipped out within 2 days since you paid, and you will receive our product after shipping within 2-6 working days.
(23:52:05) Alex: Once you receive your package, please contact us.
(23:52:14) janfiurasek: hi alex :) , one more guestion. Why it is not price reduced directly ? When i set VAT to the order ?
(23:53:18) Alex: We are required by law to place it.
(23:53:48) janfiurasek: And i dont have to do a zoll process or something like this...
(23:54:17) janfiurasek: olny give you VAT registration...
(23:54:32) Alex: Correct, nothing else
Fiury
Příspěvky: 89
Registrován: 11. 9. 2019, 1:16

28. 11. 2023, 10:22

Reinkarnace píše: 27. 11. 2023, 8:42
Fiury píše: 27. 11. 2023, 3:40 Ahoj,

Dá se nakupovat VEVOR na firmu ? Jsou plátci DPH ? (Aneb mají na faktuře cena + 21%dph ?
(chtěl jsem si objednat stolní soustruh na hraní, ale psali mě nesmysly , že jsou osvobozeni od cla a dph a nějak jsem se s nima nedomluvil..)

A Vevor z Ali , mě zase napsal , že nemají dopravce do ČR ....

Díky za info
Nevím, který konkrétní stolní soustruh téhle obchodní značky máš na mysli, ale máš-li hodně času a prostředků, může to být skvělá zábava. V opačném případě se podívej na tohle https://youtu.be/78-Djdu7q9Y?si=gS0_uLI0OAwWjoRH a popřípadě další pokračování.... 8)
Hele rád si nechám poradit , viděl jse dost videí , čína šla celkem nahoru ale bez chyby to určitě nebude. Nicméně , koupit MN80 ky na bazoši za 40-70k to mi přijde ujetý. Chtěl jsem WM210V-L.
Vlastně bych fakt rád nějakou radu , jaký stolní soustruh (max do 40-50k koupit)
atlan
Příspěvky: 3347
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

29. 11. 2023, 5:45

Preco nekupis sustruh z paulimontu?
gaminn
Příspěvky: 881
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

29. 11. 2023, 7:03

Fiury píše: 28. 11. 2023, 10:08 Sice to potřebuju jen na slevu (ani ne do účetnictví , ale pravda je, jak to pak prokážu, pokud by se někdo dotazoval. Max tak říct , že si na mě někdo objednal něco.. a ani o tom nevím..
Jestli jim dáš svoje DIČ, na základě kterého oni "nějak" vrátí DPH a ty zároveň nebudeš mít nějaký platný doklad v účetnictví, tak nedojde ke spárování DPH na stranách dodavatele a odběratele a celkem jistě se ozve finančák.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 11. 2023, 7:36

To se pleteš synku. Databáze CZ a SRN už je cca 5 roků online. Když to dáš na vymyšlenou firmu je to podvod a když na svojí a faktury zahodíš, tak ti zavolá FU, kde je fakturace, která se nepotkala. Mluvím z vlastní zkušenosti a už sekám dobrotu.
Fiury
Příspěvky: 89
Registrován: 11. 9. 2019, 1:16

29. 11. 2023, 8:02

elbarto píše: 29. 11. 2023, 7:36 To se pleteš synku. Databáze CZ a SRN už je cca 5 roků online. Když to dáš na vymyšlenou firmu je to podvod a když na svojí a faktury zahodíš, tak ti zavolá FU, kde je fakturace, která se nepotkala. Mluvím z vlastní zkušenosti a už sekám dobrotu.
Já bych to ve skutečnosti neudělal, abych to uvedl na pravou míru.

Vevor vystaví
a) comercial invoice Čína - CZ (proto jsem se jich ptal kdo je seller , kdyby to byla faktura z DE do CZ je to úplně jiná situace)
b) tento doklad je k ničemu , jelikož do účetnictví nemůžete dát fakturu mimo EU - místo faktury nákupu musíte dát celní doklad (říká se jim různě Ex1 , MRN , VVD ,JSD ale je to ten stejný papír)
c) na základě toho vám celníci vyměří dodatečně Clo a DPH
d) potom můžete žádat vevor nebo stát o DPH

Tudíž pozor na to co VEVOR píše v jejich supportu ale nějak to šmelí a evidentně lžou, docela by mě zajimalo jaktože neplatí clo..(dph mají evidentně v ceně jakmile vrátí nahlásí IČO na firma + dodatečné clo bude na vás )
Naposledy upravil(a) Fiury dne 29. 11. 2023, 8:42, celkem upraveno 2 x.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

29. 11. 2023, 8:32

Pokud jsem měl ještě kolegu na celnici, tak jsem mu poslal čínskou Invoice a pár fotek a samozřejmě co to je a měl jsem jcd většinou ten samý den. Když odešel, tak jsem dal jeden pokus sám to bylo šílený, pak jsem si to jednou nechal udělat od spediční firmy - to bylo drahý. Tak jsem drobnější věci přestal účtovat. Dražší nebo bazarové věci které jdou do ZP si nechám ohodnotit soudním znalcem. Samozřejmě to dává smysl jen u věcí které si chci nechat pro sebe a nebudu je prodávat. Tohle funguje, prošel jsem s tím dvě daňové kontroly.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 11. 2023, 1:27

... comercial invoice Čína je bezcenný kus papíru. Tohle je pouze cesta do světa dodatečných kontrol a zbytečných starostí. Faktury SRN do učta, a faktury China do skartovače.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

29. 11. 2023, 2:05

Bárte nemáš pravdu. Z čínské invoice se vypočítala celková cena (věc + doprava), z aktuálního kurzu, potom DPH a clo a to je vše. Máš k dispozici ofiko doklad od celního úřadu kterej do účetnictví můžeš bez problémů dát.
Přesněji je to ještě trochu jinak - nákup z EU a nákup z ostatního světa.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 11. 2023, 2:46

... pokud to jde přes celnici potom samozřejme OK. Myslel jsem ty "fakturky" co mi dávají ke standard nákupům. Stejně tak jsou komické tlakové zkoušky lahvi, kde je na razitku rudá pěticípá hvězda jako doklad originality :-)
Odpovědět

Zpět na „lineárni vedení“