chassis na kytarový zesilovač

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 7. 2023, 4:53

Ahoj,

umíte tu prosím někdo vyrobit zhruba takovéto chassis (rozměry cca 40x20x5cm)? Včetně materiálu (1.5mm ocel s nějakou protikorozní vrstvou).

18w-steel-chassis-8701-p.jpg
18w-steel-chassis-(3)-8701-p.jpg

Fotky jsou pouze ilustrační, ještě bych to musel nakreslit. Kreslil bych to ve Fusion 360, pokusil bych se o rozvinutý tvar a dodal DXF. Představuji si, že byste to pak jen hodili na laser a naohýbali, nějaké odjehlení atp. už bych si vyřešil sám. Jaká by byla zhruba cena a termín dodání (a přesný materiál)?

Rohy by mohly být jednodušší (zbodované hrany).

Díky, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

18. 7. 2023, 5:14

tohle bude nejspíš vysekané, klasický laser ti u pozinku nepěkně opálí hrany
nám to řežou laserem s nějakým plynem a pak je řez čistý
i tak tolik zápalů, to nebude úplně levné

PS: pokud ti nevadí že by to bylo lakované, tak když ti to někdo udělá z černého, umím zařídit černou kataforézu.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 7. 2023, 8:27

Pár jsem jich udělal, možná pár desítek :D Za totáče samozřejmě vysekávané, měli jsme k tomu na dílně veškeré razníky, dělal jsem to z obyč plech a pak nechal v galvanovně kadmiovat. Po převratu jsem byl odejit a když přišla potřeba dalších kousků byl jsem v pr....li. Nakonec jsem v Jance Radotín nechával vše řezat laserem a aby to nebylo osmrkané jsem pozink vyměnil na nerez. Překvapivě to nebylo tak drahé. Po prvních 5 kouscích jsem udělal ještě úpravy - přidělal jsem ke krajům takové "uši" za které se to šásko sbodovalo a výsledek byl pěkný a hlavně pevný. Dalo by se to udělat i z hliníku, ale bude to muset být mnohem silnější a ve výsledku bude cena stejná. Určitě bych nelakoval, tak jsem udělal dvě a nic moc.
Mílap
Příspěvky: 353
Registrován: 12. 4. 2016, 9:20

19. 7. 2023, 8:45

Pěkný den,
jenom jako námět:
- černý plech, tloušťka 1 mm by měla stačit, rohy neřešit přeplátováním, ale krátkým svarem (do 10mm), galvanicky pozinkovat.
- nerez plech 1 mm, rohy viz výše nebo původním přeplátováním a sbodováním.
- pozinkovaný plech 1 mm, rohy na sraz a svařit, nehezké okraje po laseru nebudou v nějaké skříni vidět a na funkci rostlináře to nemá vliv.
Použitím nerezu odpadne povrchovka a cena materiálu není o tolik větší než Fe plech+ pozinkování.
Pro galvaniku nepoužívat přeplátování, lázeň navzlíná do spáry a pak dělá problémy.
Pro závity připravit protahy před ohnutím.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

19. 7. 2023, 6:02

Díky za tipy!

Hliník určitě nechci, nerez by mohl být zajímavý, tomu bych se asi nebránil.

Tloušťku bych mohl ještě přehodnotit (až budu mít jasno o celkových rozměrech atp.), ale originály v této velikosti bývají z 1.5mm ocele (pozink, chrom), tak bych se toho asi držel. Ono by to mělo vydržet častou manipulaci a hrubší zacházení, není to zesilovač do obýváku.

Otvorů (zápalů) tam asi bude méně než na ilustračních obrázcích.

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2023, 6:09

lubbez píše: 19. 7. 2023, 8:27 Určitě bych nelakoval, tak jsem udělal dvě a nic moc.
Nenavrhoval jsem běžnou barvu, ale v dnešní době nejlepší povrchovku co lze udělat.
Pokud se udělá zinečnatá předúprava, pak KTL která zaleze i mezi znýtované plechy a překryje se to polyurethanovým vrchním lakem (samo že prášek, ne ruční dvousložka) tak to vydrží snad všechno. Nerez je taky varianta, ale i ten se často lakuje - máme transparentní laky s lehce modým nádechem, nebo se třpytkami, pro jeden asijský masážní salon se používala i zlatá barva. I když stejně se mě nejvíc líbí jemná černá struktura na BMW motorky.
Ta galvanika tohle nikdy kvalitativně nedá.
Jen je potřeba myslet že vrstvy barvy udělají v součtu i 100um.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
rival123
Příspěvky: 11
Registrován: 11. 5. 2020, 11:23

21. 7. 2023, 9:17

Pošlete poptávku na lasertrum@seznam.cz
Určitě se domluvíme. Nerez 1.4301 1.0 mám
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

21. 7. 2023, 4:31

Už mám něco rozjednaného, kdyby to nedopadlo, ozval bych se. Díky moc, hezký víkend, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

21. 7. 2023, 10:06

Cjuz píše: 20. 7. 2023, 6:09
lubbez píše: 19. 7. 2023, 8:27 Určitě bych nelakoval, tak jsem udělal dvě a nic moc.
Nenavrhoval jsem běžnou barvu, ale v dnešní době nejlepší povrchovku co lze udělat.
Pokud se udělá zinečnatá předúprava, pak KTL která zaleze i mezi znýtované plechy a překryje se to polyurethanovým vrchním lakem (samo že prášek, ne ruční dvousložka) tak to vydrží snad všechno. Nerez je taky varianta, ale i ten se často lakuje - máme transparentní laky s lehce modým nádechem, nebo se třpytkami, pro jeden asijský masážní salon se používala i zlatá barva. I když stejně se mě nejvíc líbí jemná černá struktura na BMW motorky.
Ta galvanika tohle nikdy kvalitativně nedá.
Jen je potřeba myslet že vrstvy barvy udělají v součtu i 100um.
Tady jsem neměl na mysli kvalitu, ale filosofický pohled. Prostě šásko s elektronkama má být plechové s bílým kadmiem. Protože kadmium je na indexu musí se používat náhradní řešení. Když není po ruce strojírenská fabrika, pak je nerez sice zoufalé, ale nejrychlejší(nejpohodlnější) řešení.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

26. 7. 2023, 11:03

lubbez píše: 21. 7. 2023, 10:06 Prostě šásko s elektronkama má být plechové s bílým kadmiem.
Měl bys nějaký konkrétní příklad takového zesilovače? Bílé kadmium mi nic neříká (čimž to nevyvracím, jen vysvětluji, proč chci vidět příklad).

Jinak já na standardním designu a vzezření netrvám, naopak to s chutí pojmu nestandardně :)

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

8. 12. 2023, 12:46

Drobný update: výrobu už mám rozjednanou, jen to konečně dokreslit..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“