Úhlová bruska Bosch 230mm

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
larry.sokol
Příspěvky: 13
Registrován: 19. 2. 2022, 5:11

19. 7. 2023, 9:23

Mám úhlovou brusku Bosch GWS20-230H,pokud sepnu spínač stává se ,že vypadává jistič i když dám na zásuvku pro automatickou pračku.Pokud se podaří dát do běhu je to v pořádku až do dalšího zapnutí.Kamarád mě poradil,abych si koupil jiný druh vypínače.Chtěl jsem koupit vypínač s pomalým startem od firmy Pro tech, ale po dotazu zdali tento vypínač nebude dělat to co uvádím,odpověděli,že neví.Na fotce vypínače je totiž stejný typ kondezátoru, co mám já ve své brusce.Může nikdo poradit jaký a kde koupit ten správný.
Díky za radu.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

19. 7. 2023, 12:07

ve všech novějších flexách pr. 230 mm je ve vypínači vestavěný pomalý rozeběh
právě proto, aby to nevyhazovalo při zapnutí jistič
jistič vyhazuje tzv rozběhový proud, který je násobně větší než proud v ustáleném provozu
nějaký kondenzátor vedle spínače s tím nemá nic společného, to je odrušení
že bys našel spínač s plynulým rozběhem který by pasoval mj. mechanicky do té flexy je dost nepravděpodobné
...
běžné zásuvkové okruhy jsou jištěny jističem 16A s charakteristikou B, takový jistič flexa pr. 230 s rozeběhem natvrdo spolehlivě vyhodí
to je normální stav
situaci by vyřešila výměna příslušného jističe za 16A jistič s charakteristikou C - upozorňuji děláš to na vlastní riziko

....
nouzově si můžeš pomoci tím, že tu flexu budeš zapojovat ne rovnou do zásuvky, ale přes dlouhý prodlužovák
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
larry.sokol
Příspěvky: 13
Registrován: 19. 2. 2022, 5:11

19. 7. 2023, 8:34

Díky moc za radu.
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1531
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

20. 7. 2023, 7:37

Testone, musím Ti oponovat. Ve všech 230kách pomalý rozeběh není, mám 4 roky starou Makitu a dělají verzi s rozeběhem i bez. Já blbec jsem si toho nevšim a koupil bez. Už asi 3 roky se chystám na to, že tam ten rozeběh vrazim, je tam pro to místo v rukojeti.
Pak jsem taky viděl Asist, a tam taky nebyl.
Jinak co se týče vyhazování jističe, tak to závisí na více okolnostech, než jen na charakteristice jističe. Všude mám doma 10 let starý jističe B16 a nikdy jsem je tou Makitou nevyhodil.
Mnohdy stačí předřadit delší prodlužovák a je po problému nebo dát na okruh, kde jistič není tak "unavenej" u starších instalací.
Bejt Tebou, podíval bych se do tý Boženy a podle mě tam bude místo na dodatečnou instalaci plynulýho rozběhu se softstartem jako u mojí Makity. Origo díly se nechaj normálně objednat (u Makity asi 500Kč).
pifko
Příspěvky: 50
Registrován: 9. 9. 2019, 10:57

20. 7. 2023, 11:21

Nebo mezi brusku a zásuvku zapojit tlumivku.
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

20. 7. 2023, 2:38

Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

20. 7. 2023, 8:44

Já měl na flexe Parkside rozběh, na staré AEG rozběh nemám. Parkside mi nikdy jistič nevyhodila, ale ten pomalý rozběh mě neskutečně štval, strašně mě to brzdilo při práci. Flexa AEG mi občas jistič vyhodila (snad jen jeden ze 100 rozběhů). No musím říct, že nakonec mi bylo příjemnější občas nahazovat jistič, než se otravovat s tou potvorou od Parkside. Ta stejně moc nevydržela Hodně brzo se rozsypalo ložisko a pak hodně rychle shořel motor. Pokud tedy jistič nepadá při každém rozběhu flexy, vůbec bych to neřešil.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

20. 7. 2023, 9:49

Já mám pouze Narex 150, ale když jsem byl nucen ji párkrát použít na 6 A jističi, tak stačilo při zapnutí ručně pootočit kotoučem a i to dostatečně snížilo rozběhový proud. Samozřejmě je to jen nouzové řešení do terénu, ale někdy se může hodit.
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

20. 7. 2023, 10:36

Tak nemusí se to zamordovat do flexy, stačí udělat mezikus. Prostě nevyhazuje jistič= jedeme na tvrdo, vyhazuje= rozběhový mezikus. https://www.youtube.com/watch?v=iOAz7rOUeWU . Anebo nějakej PTC.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“