Vystrihovanky z papiru 😱

Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 7. 2023, 6:41

Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

23. 7. 2023, 8:15

Supr na kouknutí, ale je to fakt vyšší dívčí. :lol:

Začít se ale nějak musí a kdo máte děcka, vnoučata či synovce/neteře atp. potom doporučuji na prázdninové aktivity a nudu rozhodně toto.
:wink:
http://rcfree.eu/viewtopic.php?f=11&t=948
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

23. 7. 2023, 11:25

Já jsem k takovým věcem trochu otupěl, stejně když někdo kutá měsíc něco ze dřeva a CNC to dá za hodinu, nebo rok dlátkem vytepává z nerezi rukojeť nože. Zde vezmu model, vytisknu díly na SLA, když budu chtít tak klidně celé na bílou.

Samo je to výzva, každý se nějak baví, já v mládí slepil celý Karlštejn a několik tanků, jen tam chybí ten wow efekt jako kdyby to dělal před 30lety.

Slovy klasika: "Teda, to muselo dát příšernou práci, přitom taková blbost, co?"
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8165
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

23. 7. 2023, 11:34

Ale vyhrál si s tím hezky (jen jsem si to musel zpomalit, takhle rychle se neumím dívat) :-) Možná by byla zajímavá výzva udělat CNC vyřezávačku, ohýbačku a lepičku :D
Aleš Procháska
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

23. 7. 2023, 12:15

Tak před nějakými třiceti lety jsem byl dost intenzivní "papírák" - on to byl pro chudého studenta dost vhodný koníček :).
Už v té době se v Modeláři objevovaly fotky modelů minimálně dvou našinců - jeden takhle stavěl stíhačky a druhý právě motorky. Vnímal jsem to (a dosud vnímám) jako jako alternativu nedostupným plastovým kitům, protože, technologicky, ten papír byl tak prosycený lepidlem (a někdy i cíleně nitrolakem), ze se poté brousil, tmelil a někdy i "soustružil" ve vrtačce jako plast. A finální nástřik jakbysmet.

Dneska bych řekl, že takhle odpočívají po práci lidi, které nebaví hledět na bednu anebo protápět výdělek ve forbesu. Vždyť i Kozo Hiraoka byl vrcholový manager relaxující po práci :D

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 763
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

23. 7. 2023, 5:26

Je treba si polozit otazku, zda je cilem:
A) model - pak je to silenost
B) relaxovany stavitel, ktery si hraje, pak je suprove

Myslim, ze hodne zdejsich diskutujicich by umrelo, kdyby nemohli (neco) tvorit. Proto ma smysl sem chodit.
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

26. 7. 2023, 6:32

Souhlas, furt lepší relax pro dospěláky, než ta dnešní kdejaká tupá masová zábava... :D

Pro děti je to naopak více než vhodná zábava, zajišťuje jejich rozvoj a růst.
http://rcfree.eu/viewtopic.php?p=8484#p8484
Proč? Kdo máte v okolí deti, doporučuji to tam prostudovat celé, včetně odkazů, ten konec je dobrej. :wink:
Takže asi proto se dnes moc v CZ školství už toto nepoužíva, to dnes musí produkovat hlavně tupé masy... :evil:
Že nejsou technici a lékaři už víme, tento týden jsem někde zachytil informací, že dochází zvěrolékaři hlavně k velkým hospodářským zvířatům. Vtipné mne pak přišlo konstatování nějaké ženské od koní, že hlavně statní chlapíci, co by se k těm zvířatům nebáli i vlézt. No korunu tomu dal redaktor když to uzavřel konstatováním, že v CZ jediná VŠ produkuje hlavně veterinářky... :lol:
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

5. 8. 2023, 7:40

Tak co, zkoušeli jste ukázat nějakým dětem ve svém okolí jak se staví vlaštovka?
Že ne?
Teď je hnusně snad všude, tak máte příležitost. :wink:
Když už nevíte jak na to, nebo chcete zkusit něco nového, inspirace je v odkazu nahoře. :)
dracekvo
Příspěvky: 72
Registrován: 17. 3. 2015, 6:04

8. 8. 2023, 6:21

C) Vzhledem k počtu schlédnutí to v dnešní době může být docela dobrý přivýdělek, natáčet jak se takové modely staví.
Odpovědět

Zpět na „videa“