face milling, pocketing - zavrtavanie na vrstvu

CAM software
Odpovědět
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

30. 7. 2023, 5:27

Ahojte,
zacinam s cam v Catii v5 a testujem prvy obrobok na svojej frezke.
Nastavujem tam zarovnanie vrchnej plochy prvotneho kvadra cez face milling a potom kapsu.
Na zarovnanie vrchnej plochy mam nastaveny uber 2mm po 4 vrstvach - po 0.5mm, od stredu v obdlznikoch smerom na okraje. Problem je, ze na zaciatku kazdej vrstvy vreteno zide dolu do vrstvy - zavrta sa - plnou rychlostou, akou sa presuva, ked neobraba. vreteno vtedy citelne strati otacky. Pri tomto ukone to este zvladlo, ale pri dalsom - kapse do hlbky 4mm po vrstvach 1mm to uz nezvladlo a zablokovalo sa pri zostupe do prvej vrstvy.
Vedel by mi niekto poradit, ako by sa mohol volat parameter, ktorym by sa dalo nastavit nejake rozumne zavrtavanie sa do kazdej vrstvy? V karticke pre axialny pohyb sa dalo nastavit len maximalny uber v axialnom smere (hrubka jednej vrstvy) a nejake parametre, ktorym nerozumiem.
V karticke nastroja sa da nastavit len rychlost hrubovania a finishu.
PRikladam screeny katiciek pre facing aj pocketing. V catii sa pri simulacii obrabania neda nastavit realtime rychlost, len velmi vysoka rychlost, kde to len preblikne a taketo veci sa tazko daju podla toho zistit.
Pripadne v inych camoch je to riesene nejako prehladne ?
Dakujem za kazdu odpoved.
Přílohy
pocketing axial.jpg
facing axial.jpg
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2023, 6:33

Skus najst nabeh na hlbku po rampe alebo helixe, a hladaj plunge feedrate / ramp feedrate
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

30. 7. 2023, 7:04

V kacene se to najizdeni a zajizdeni do materialu jmenuje "Slowdown rate", pokud si dobre pamatuju.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
el_fuego333
Příspěvky: 618
Registrován: 10. 2. 2009, 6:21

26. 9. 2023, 6:57

Nakoniec som to vyriesil v makrach operacie pocketing - approach a retract between levels - pridal som axialny pohyb v hrubke vrstvy a nastavil som mu feedrate. Zafungovalo.
Poloboh vetra a mora, hrdina mužov.. radikalny ultra heterosexual
Odpovědět

Zpět na „CAM“