Co to pro nás CZ připravuje

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

14. 9. 2023, 4:23

Jen aby bylo jasno - nerikam ze propadla technicka ma zustat bez postihu. Totez spatny technicky stav. Ovsem pokud to nesouvisi s nehodou tak to ma resit policie a ne pojistovna.

Proste povazuji soucasnou zmenu za otevreni dveri pojistovnam aby na zaklade pochybeni nesouvisejicich primo s duvodem nehody smahem odmitaly naroky a prehazovaly je na viniky nehody. Neni to zdaleka jen propadla technicka, uplne staci vykuchanej FAP ...

Pripominam ze ani dnes pokud je aspon trochu patrna souvislost stavu vozidla s nehodou tak pojistovna neplni a je to tak spravne!

Pokud mate pocit ze to "pojistovny prece delat nebudou" tak doporucuji nastudovat letitou praxi
(dnes jiz nastesti zcela jasne protipravni) kraceni pojistneho plneni poskozenym z duvodu "zhodnoceni vozidla novymi dily".
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 9. 2023, 6:42

vvitty píše: 14. 9. 2023, 1:17 Ono to zas tak tragicky ocividne nebude, kdyz se to da prodlouzit o par mesicu i administrativne a hromadne aniz by auta nekdo videl ....
Promin mi moji tupost, ale nejak jsem nepostrehl tvou odpoved, kdy se to hromadne administrativne zmenilo aniz ...
Co to bylo za situaci a kdy se tak stalo?
Diky.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

14. 9. 2023, 7:04

lapa píše: 14. 9. 2023, 6:42
vvitty píše: 14. 9. 2023, 1:17 Ono to zas tak tragicky ocividne nebude, kdyz se to da prodlouzit o par mesicu i administrativne a hromadne aniz by auta nekdo videl ....
Promin mi moji tupost, ale nejak jsem nepostrehl tvou odpoved, kdy se to hromadne administrativne zmenilo aniz ...
Co to bylo za situaci a kdy se tak stalo?
Diky.
Mně by se taky hodilo, vyhnout se STK, mám jít v říjnu a dost nestíhám jiné věci. Zatím jsem přemýšlel o odevzdání značek, ale to se mi moc nechce.
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

14. 9. 2023, 9:47

No STK neřeším ,zavolám kámošovi co ke mě jezdil jako mladej mechános na rady a on mi nechá svoje auto na pojíždění a s tím mojím jede na STK ,přípravu neřešim auto mám ve stavu že projde STK kdykoliv.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2691
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

15. 9. 2023, 8:52

fmodel píše: 14. 9. 2023, 9:47 No STK neřeším ,zavolám kámošovi co ke mě jezdil jako mladej mechános na rady a on mi nechá svoje auto na pojíždění a s tím mojím jede na STK ,přípravu neřešim auto mám ve stavu že projde STK kdykoliv.
No vidíš, takhle to dělaj všichni, kteří mohou. Na STK to začíná a ve vládě končí. A mezi tím se to rozvětvuje do obrovské šířky :D .
Aby ses neurazil, dělám to podobně. Akorát místo kámoše mám zeťáka, kterej to předtím vezme zkontrolovat k nim do servisu :) .
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

15. 9. 2023, 9:52

lapa píše: 14. 9. 2023, 6:42
vvitty píše: 14. 9. 2023, 1:17 Ono to zas tak tragicky ocividne nebude, kdyz se to da prodlouzit o par mesicu i administrativne a hromadne aniz by auta nekdo videl ....
Promin mi moji tupost, ale nejak jsem nepostrehl tvou odpoved, kdy se to hromadne administrativne zmenilo aniz ...
Co to bylo za situaci a kdy se tak stalo?
Diky.
Mas pravdu v tom ze to byla mimoradna situace a s ohledem na jina omezeni aplikovana vladou to bylo reseni rozumne. Rozhodnuti chranilo zejmena pred pokutou udelenou policii za propadlou STK, dopad na puvodni tema - tedy pojisteni pro pripad nehody - byl prakticky nulovy. Pokud na popelnici byla vazna zavada pro kterou vubec nemel ridic vyjet a zaroven tato byla pricinou nehody tak pojistovna zcela s klidem za stavajici legislativy mohla plneni vymahat po vinikovi nehody nezavisle na tom jestli je papir o STK platny nebo ne.

Za problematicke vidim to ze navrhovana uprava dava pojistovne pravo vymahat plneni pokud vozidlo melo propadlou STK nebo neschvalenou upravu bez ohledu na to jestli to bylo pricinou nehody. Od toho si platime policii, nevidim duvod proc by to mela suplovat soukroma firma, potazmo v odvetvi kde je pomerne casta snaha pojistna plneni kratit i na ukor poskozenych s plnym vedomim toho ze jejichz moznost branit se soudne je nesrovnatelna s moznostmi pravniho oddeleni pojistovny.

PS: poznamka pro ty kdo argumentuji ze soucasny stav snad nejak chrani kokoty co si za volant sednou nality a nekoho zbori - opravdu jste cetli pojistnou smlouvu kterou mate na vozidlo uzavrenou za soucasne legislativy tak dukladne jak se tvarite ze ctete veskere dokumenty ?
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

15. 9. 2023, 12:22

Miller píše: 14. 9. 2023, 7:04 Mně by se taky hodilo, vyhnout se STK, mám jít v říjnu a dost nestíhám jiné věci. Zatím jsem přemýšlel o odevzdání značek, ale to se mi moc nechce.
Tak to se obvykle odbyde tim ze cestou do prace necham popelnici v servisu s papirama a klickama a vecer si ji zkontrolovanou a "oznamkovanou" vyzvednu ...
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

15. 9. 2023, 3:17

t256 píše: 14. 9. 2023, 8:52 Kdyz jsi linej z auta odhazet snih ze strechy coz je mimochodem tva zakonna povinnost a i policajti za tohle davaj flastr, tak se nediv ze pojistovna nechce platit kdyz ti po nahrati kabiny a prvnim pribrzdeni pred zatackou zakonite sjede snih na celni sklo a ty nekoho sejmes v protismeru protoze nevidis kam jedes.
To je ta pricinna souvislost ktera je dnes v zakone a nepochybne ji mas zminenou i ve smlouve.
Kdyz ten snih nespadne a nabouras auto pred sebou protoze na ledovce nedobrzdis tak jsi sice nesplnil povinnost ale na nehodu to nemelo vliv. Na tu melo vliv uplne jine poruseni povinnosti ....

V soucasne dobe to zaplati pojistovna, od noveho roku muze plneni s klidem odmitnout.

PS: Ja se snehem na strese zasadne nejezdim, povazuji to za blbost a navic i bezohlednost k tem co jedou za mnou.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

17. 9. 2023, 6:37

Co se nejsnáze vyhodnocuje? Datum. :lol: :lol: Holt se musí podmínky ve smlouvě číst detailně. V pátek jsem si četl tři starší smlouvy a v nich mám ty spávné slova.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

17. 9. 2023, 7:32

S ohledem na to ze smlouvy prebiraly zneni ze zakona tak velmi pravdepodobne je tam u tri roky stare smlouvy mit budes... otazkou spis je co bude v tech novych.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

17. 9. 2023, 8:55

To je jednoduché všechny pojišťovny to nebudou mít stejné. A protože je mi skoro 70, tak ty čtyři auta a tři motorky doklepu do hrobu s původní smlouvou. :mrgreen:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2023, 9:29

http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

18. 9. 2023, 5:06

Tak jsem si dneska koupil krabicové mléko. Podle EU nařízení už má neoddělitelné víčko. :evil: Chci se napít a to víčko se mi nacpalo do huby a já si polil triko, celej nasranej ho chci odtrhnout a polil jsem si i kalhoty. To je zase dneska den :oops: :oops:
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

18. 9. 2023, 9:44

lubbez píše: 18. 9. 2023, 5:06 Tak jsem si dneska koupil krabicové mléko. Podle EU nařízení už má neoddělitelné víčko. :evil: Chci se napít a to víčko se mi nacpalo do huby a já si polil triko, celej nasranej ho chci odtrhnout a polil jsem si i kalhoty. To je zase dneska den :oops: :oops:
To patří do tématu "Co to pro nás EU pripravuje" :).
Ale jinak máš pravdu, právě dnes jsem to víčko taky objevil, ale ne tak fatalne :).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2023, 10:20

Ne to už EU připravila směrnici EU 2019/904 https://www.samosebou.cz/2023/05/12/nov ... ato-zmena/
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“