Máte doma alespoň šroubovák, pane?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5241
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

26. 8. 2023, 6:14

Britt píše: 26. 8. 2023, 6:09 Léčíš nebo pitváš? :)
Ani jedno, zabudovávám automatický přísuv přes KM, ale abych se k tomu dostal, musel jsem celé rozebrat :(
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

26. 8. 2023, 7:06

Byli mi vyměňovat modem UPC/Vodafone a že mám zabezpečit i přístup k zasuvce - te jejich klasické bílé na zdi, kam strká kabel k modemu a kabel k televizi. Žádné podrobnější info. Tož přístup byl - cca 15 cm od zdi/zásuvky už byl stůl a nad nim už neomezený prostor.

Přišel technik a zacla lamentace, že prý se bude vyměňovat i celá zásuvka na zdi a že se ke šroubům zasuvky nedostane akusroubovakem a ani krátkým sroubovakem a že těm ženským, co informujou zákazníky pořád říkají, že je nutný i přístup k zasuvce a že to teda vypadá na "marný výjezd z viny zákazníka...."

Na můj dotaz, jestli nemá tu klasickou uhlovou redukci na vrtacku/šroubovák (když se jim to teda zjevně stává opakovane) se zatvářil, jako bych mu nabízel nějakou nemravnost či co...
Tak jsem zasel do bedýnky s vrtačkou, vytáhl svoji uhlovou redukci (blbá lidlovska za pár supu) - reakce "ještě že jste pane takovej dělník, nevím, jak by to dopadlo.... "

Ze i základní vybavení nemaj lidi doma - budiž, ale "profici", co opakovaně provadejí rutinní cinnost?
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2023, 7:14

Charon píše: 26. 8. 2023, 3:46 Není důvod proč doma magnetku nemít :lol:
Ale je, protože si dobře uvědomuji že stroj který by jel 2x v roce bych se učil provozovat dalších deset generací.
Dělal jsem na něm před 25lety a to mi ještě kolega s dílny radil co a jak.
Prostě jsou stroje kde to jde i nějak obejít a jiné na kterých se musí něco umět, aby byl výsledek který je očekáván.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5241
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

26. 8. 2023, 7:18

lapa píše: 26. 8. 2023, 7:06 Byli mi vyměňovat modem UPC/Vodafone ...
No o tom mi ani nemluv, absolvoval jsem minulý týden hovor s jejich píp... Na můj dotaz proč, odpověď proto, já nejsem technik, Takže jsem se ptal jestli si můžu nechat ten starý, ne nemůžete musíme ho vyměnit a zásuvku a celé vedení. Na můj další dotaz jak, když koax je ve zdi, že si to nějak udělají. Řekl jsem že nechci měnit, že si nechám svůj Cisco, kterému je asi deset, ale mimo výměny napaječe se ani jednou nezakousl za celou dobu. Odpověď, budeme vám volat dokavaď si ho nenecháte vyměnit, celý čas jsem byl slušný, ona už ne, a v prostředku věty, že tedy zruším UPC jestli mě nepřestanou volat, mi sekla s telefonem.
Takže oficiální hovor na Vodafone, což je teď UPC, proč měnit, jestli si můžu nechat, když nechci giga, odpověď samo, není důvod, když nechcete, vše bude v pořádku. Takže jsem si dle telefonního čísla co jsem nadiktoval a zjistil, že to je nějaká najmutá firma z horní dolní, co o pro ně dělá. Takže oficiální stížnost na tu krávu, protože mě nasraĺa fest, omluva z vodafone, moje odpověď že požaduju vyvodit personální odpovědnost té krávy a že očekávám její osobní omluvu. Zatím je to v běhu.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
r4cv
Příspěvky: 2694
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

26. 8. 2023, 7:39

Ja by som to tak nehrotil.
Má blbú prácu, ktorú chce robiť len málokto. má predpísané od nadriadeného, ako má komunikovať - presné formulácie, a presný cieľ.
ze nesplnenie cieľu je postihovaná.
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1007
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2023, 7:52

Pokud je příliš tupá na to, aby dělala užitečnejší práci, tak může jít dělat uklízečku.
Radek335
Příspěvky: 358
Registrován: 2. 2. 2017, 9:05
Bydliště: Hamry nad Sázavou

26. 8. 2023, 8:03

Zpět k tématu….
Známému se vysypala vidlice na prodlužováku a poprosil mě jestli bych mu tam nedal novou. Samo není problém…
Vzal jsem si všechno potřebný ale zapomněl na odlamovák. Ptám se “donesl bys mi ze sklepa nějakej ostrej nůž? “
Tak mi donesl tupej kuchyňskej a k tomu brousek…. :lol:
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2023, 8:30

Britt píše: 26. 8. 2023, 5:09 Nediv se, dřív se tak říkalo ořezávátkům na tužky. :)
Aha, tak tím by se to vysvětlovalo :lol:
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

27. 8. 2023, 9:04

Já jsem sháněl elektrikáře na dodělání rozvodů v koupelně. Ukáčka, kteří to dělali odešli válčit a firma, která je zaměstnávala krachla. Takže po nich zbyly jen natahané dráty v krabičkách a to celé bylo nutno zapojit. Několik firem mě s tím ale poslalo do (však víte .....) protože s takovou blechařinou za pár šušní se nebudou zdržovat. Takže i když mám k elektrice velký respekt, padlo rozhodnutí, že si to zapojím sám.

A zapojil jsem - asi po třech dnech studia, kdy jsem postupoval krok za krokem a vše pečlivě měřil aby v drátech bylo to, co tam mělo být. Spotřeboval jsem při tom dva měřáky, asi 8 různých šroubováků, čtvery kleště, dvoje odizolovací kleště + pár zbytečně nakoupených zásuvek a vypínačů. Ale dal jsem to a známkou úspěchu je, že všichni dosud žijeme .....

P.S.:
Vysvětlení ke spotřebě:
mám ve zvyku v nestřežené chvíli odložit používané nářadí na neidentifikovatelném místě, a pak je několik desítek minut až hodin hledám. Postupem času jsem zjistil, že je daleko efektivnější, když nakoupím několik kusů inkriminovaného nářadí najednou, a pokud pak něco odložím a nenajdu, je rychlejší a efektivnější sáhnout do nakoupené zásoby. Ohromně to šetří čas a celá práce je daleko rychlejší a efektivnější.
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

27. 8. 2023, 10:12

S elektrikou nemám problém, ale musím si při tom hlídat vercak, protože moje puntikočka musela být v minulém životě dráteník a krade mi vercajk. Odlamovací nůž, šroubovák, imbus klíče a samozřejmě nejlepší jsou dráty nebo struna do křoviňáku a je kurevsky rychlá. Na druhou stranu mi nosí dráty, které nevím kde krade a položí mi je k nohám.
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

27. 8. 2023, 1:37

Když se začaly fasovat digitální posuvky (Mitutoyo, tehdy za cca 15000,-), tak nám dávali jednu na stroj a ne každému pracovníkovi, jako dříve ty obyčejné. Ležely tedy na stole i mimo pracovní dobu a kdokoliv je mohl ukrást, což se dělo dost často. Jeden kolega seřizovač, vyučený instalatér plynař nemohl pochopit proč by někdo kradl posuvku, když to přece doma na nic není. A vy tady s magnetkou.
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

27. 8. 2023, 2:26

R - stick píše: 27. 8. 2023, 9:04
P.S.:
Vysvětlení ke spotřebě:
mám ve zvyku v nestřežené chvíli odložit používané nářadí na neidentifikovatelném místě, a pak je několik desítek minut až hodin hledám. Postupem času jsem zjistil, že je daleko efektivnější, když nakoupím několik kusů inkriminovaného nářadí na jednou...
A ja som sa bál, že tento neduh mám iba ja. Ani nevieš, ako veľmi ti rozumiem 😂
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

27. 8. 2023, 2:29

Britt píše: 27. 8. 2023, 10:12 ... Na druhou stranu mi nosí dráty, které nevím kde krade a položí mi je k nohám.
Naša robí to isté s myšami. Asi to bude tým že miesto puntíkov má prúžky 🤔
Na druhej strane z dielne nič nekradne, na to máme psa, ktorý je v tom úplný expert. Asi si podelili úlohy 😂
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

27. 8. 2023, 6:20

Myšoně mi nosí všechny 3 kočky, ale tahle čůza je vyloženě dílenský typ. Jak může, tak je tam a je blahem bez sebe. Puntikocour tam nesmí, protože si všechno značkuje a ochcává, co může
IMG_20220308_180500.jpg
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

27. 8. 2023, 6:46

Kvalitní kočka :D
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“