Harrison TU150U Retrofit

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37

25. 1. 2024, 10:04

Našel by si prosím někdo minutku a mrknul se mi do tohoto manuálu:
https://www.denfordata.com/bb/viewtopic.php?t=2959

co znamená error E.PL? Já jsem asi slepý a nebo neumím hledat. Měnič vřetena mi na tento error vypíná vždy když se vřeteno otáčí a často je nůž v záběru (štipe mi to desky). Je to docela náhodná porucha, někdy často, někdy vše funguje. Nevidím žádnou souvislost poruchy s konkrétním stavem, třeba už odchází do křemíkového nebe.. Měnič je KEB combivert F0.
Asi jej nahradím jiným měničem ale třeba to bude jen nějaká blbost.

Jinak soustruh už maká, musím si někdy najít čas a udělat aktualizaci. Udělal jsem od posledně docela velký pokrok.
Přílohy
P_20240125_143821_1.jpg
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1357
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

25. 1. 2024, 10:37

Taky jsem to tam nenasel.

Error Power Low?
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

25. 1. 2024, 10:46

Z kterého roku je ? Možná vyschly kondenzátory.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

25. 1. 2024, 11:11

jestli nevidíš souvislost s nějakou činností, tak hledej nějakej vakl
počínaje jiskřením na pojistce na přívodu do baráku
kabely pod svorkama na jističích před strojem atd
uvolněný svorky v rozvaděči na napájení toho měniče, ohnilý kontakty příslušných stykačů, jističů, tepelný ochrany - někdy stačí ji procvakat
vakl ve vstupních obvodech měniče
atd
hodně napoví termokamera krerou se podíváš na svorky a přístroje po trase po třeba hodině provozu
hledá se to blbě
....
zažil jsem, že mi pohony na frézce něco takovýho taky hlásily, našel jsem na jedný fázi na jističi na přívodním kabelu jeden z drátů jen zastrčený zespoda pod naprázdno utaženou svorku, několik let to chodilo jen pružným dotykem drátu
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37

24. 3. 2024, 7:40

po delší době musím zveřejnit aktualizaci. Už mám soustruh poskládaný, na krytování komaxit, pokračuju na panelu a ladím mouchy.
Měnič vřetena jsem vyměnil za schneider, ten byl ale slabý 2,2kw a občas vypnul tak jsem koupil z bazaru mistubishi FRENIC 5000G11 - po namontování jsem zjistil že je po smrti (igbt) :oops: . Navíc uměl jen 120Hz a neuměl brzdný rezistor, i když podle návodu měl zvládat 400Hz a brzdný r. Napočtvrté jsem sehnal yaskawu, nastavení yaskawy byl teda horror ale nakonec se povedlo a vypadá to nadějně. 8)



Dnes bych chtěl ale popsat revolverovou hlavu a časem další součásti:

Pro řízení revolverové hlavy jsem si vytvořil vlastní komponentu, dost jsem se inspiroval komponentou carousel. Jako celkem jsem se zapotil než jsem to dal do kupy :D nejvíc času mi zabralo prostudovat jednotlivé příkazy komponenty carousel.
Co se týče mechanické části tak je v turretu achilovou patou šnekové soukolí které dost trpí, při otáčení hlavy je za šnekem ještě redukce planetovou převodvku ale pro aretaci se tato redukce vyruší. Po elektrické stránce super - plnohodnotný turret - obousměrné otáčení, rychlé otáčení, pro pohon silný 3f asynchroňák, strobe bit, snímač zaaretování, kontrolní paritní bit.

Ještě jsem v HALu naprogramoval watchdog timer kdyby se hlava zasekla tak aby se nespálilo vinutí motoru (už se mi jednou málem stalo). Pro příště bych ale volil externí watchdog. Při ladění se mi stalo že se linuxcnc seknul v komponentě výměny (a nemusí to být jen komponenta výměny) , linuxcnc byl zaneprázdněný a watchdog tím pádem nezareagoval.

Video:
https://youtu.be/FIn3ErnJ2Zs

Kod:
baruffaldi.comp.txt
(6.69 KiB) Staženo 29 x
Harrison_TU150U_turret.hal.txt
(3.15 KiB) Staženo 19 x
Přílohy
baruffaldi_TDE80.PNG
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1357
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

24. 3. 2024, 7:59

Hustý ......

On Ti asi někdo zapomněl říct, že je to složitý a že k tomu budeš potřebovat tým 20ti elektrikářů
a programátorů. Tak jsi to prostě udělal. :-)
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2024, 8:21

Pekne
A super ze jsi zverejnil i kod.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“