Šetřit nebo rozšířit výrobu? (bez politických keců prosím)

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 868
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

10. 11. 2023, 12:23

Nad každým kouskem technologie, větším i menším, se pokaždé po jeho pořízení dřív či později mlátím do hlavy proč jsem to probůh nekoupil dřív, takový práce/peněz to už mohlo ušetřit/vydělat.

Takže pokud nepůjdeš s penězma úplně na krev, jednoznačně šup do toho. Jak tu někdo psal - levnější to nebude.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
jergus.balaz
Příspěvky: 1548
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

10. 11. 2023, 1:43

Môj známi používa vždy pred nákupom jedno nemecké príslovie: ak niečo chces, vyspi sa, a ak to chces aj na druhý deň, kúp to.
No a keď sa rozšíriš, tak ťa čaká to druhé nemecké príslovie: Arbeit macht frei :lol:
BalazKovo.sk
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 11. 2023, 2:16

Napsal jsem SZ, nejen prací živ je člověk :-)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

13. 11. 2023, 2:24

Ty technologie jsou jenom na hliník a ocel?
Mosazné nebo bronzové slitiny to neumí?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

13. 11. 2023, 3:35

No a ještě k Tvému dotazu - podle mého názoru je nejlepší v krizi investovat, protože pak jsi jednak získal technologický náskok a jednak daleko lépe zhodnotil své úspory ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

13. 11. 2023, 3:41

To je uplne jasne. Ano rozsirit. Kdyz mas vlastni kapital, tak ho musis investovat, jinak ti ho ta inflace pozere. A vlastni podnikani byva nejlepsi investice. Kdyz navic vis presne do ceho investovat a nemusis pracne hledat, tak to neni vubec o cem. Cim driv, tim lip.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2023, 10:29

Tak jsem byl rozhodnutý koupit komplet nové vybavení slévárny ,a bych věděl jak ekonomicky těžký bude začátek stavil jsem se ve dvou spřátelených slévárnách přesného lití a probíral měnící se rozsah výroby a změnu nákladů od energie,zaměstnance a materiál k výrobě .Potom jsem začal řešit s dvěma firmama v Číně výrobu odlitků z nerezu a po dlouhém tlaku na reference jsem dostal seznam několika Německých firem pro které odlévají a obrábějí odlitky. Nejkrásnější jsou stránky těch Německých firem kde apelují na ekologii,Green Deal je tam pomalu v každé třetí větě ,a samozřejmě vysoká kvalita Evropské produkce .To bylo keců o návratu výroby do EU,naopak výroba se houfně stěhuje a hledají se možnosti ve Vietnamu a dalších blízkých destinacích, tak že už budem závislí komplet na celé Asii , jak říkal jeden Vietnamský obchodník ,,slusí pánovi ,to dobré ,kvalita " :D

Tak co v tom našem kulhajícím Evropském skanzenu?? Napadá mě koupit v Číně budky pro biletářky (vyrábět je tady by bylo neekologický ) a ty dát na hranice EU a tam by babky prodávali lístky jako do skanzenu :mrgreen:
Tak a teď do mě vy správní aktivisté :lol: To že jsem byl označen za ukňouranýho dezoláta tady na foru mě docela převapilo, a tak jsem si spočítal zuby a zatím mi schází jen čtyři, a s pohledem na bankovní účet za mě taky dobrý :lol:
A co USA ? tam jsou taky takoví aktivisti ?myslím že né.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2692
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

27. 11. 2023, 10:36

Ten vietnamskej obchodník říkal něco jinýho. Říkal "saty dobrý, pani tlustá ..." :)
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

27. 11. 2023, 10:38

fmodel píše: 27. 11. 2023, 10:29 ...
A co USA ? tam jsou taky takoví aktivisti ?myslím že né.
Tak držím palce ať to funguje ke spokojenosti.

Když už jsi tedy porušil ten požadavek bez pol. keců.
Myslím že v USA je to v mnohém mnohem horší.
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

27. 11. 2023, 10:41

pafik píše: 27. 11. 2023, 10:36 Ten vietnamskej obchodník říkal něco jinýho. Říkal "saty dobrý, pani tlustá ..." :)
Poslední slova před smrtí ?
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

27. 11. 2023, 11:34

fmodel píše: 27. 11. 2023, 10:29 Tak a teď do mě vy správní aktivisté :lol:
Napiš sem pro začátek pár konstruktivních návrhů, jak situaci řešit, teď se není moc čeho chytit.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
josef109
Příspěvky: 606
Registrován: 21. 5. 2017, 5:15
Bydliště: Praha

27. 11. 2023, 3:12

fmodel píše: 27. 11. 2023, 10:29 Tak jsem byl rozhodnutý koupit komplet nové vybavení slévárny ,a bych věděl jak ekonomicky těžký bude začátek stavil jsem se ve dvou spřátelených slévárnách přesného lití a probíral měnící se rozsah výroby a změnu nákladů od energie,zaměstnance a materiál k výrobě .Potom jsem začal řešit s dvěma firmama v Číně výrobu odlitků z nerezu a po dlouhém tlaku na reference jsem dostal seznam několika Německých firem pro které odlévají a obrábějí odlitky. Nejkrásnější jsou stránky těch Německých firem kde apelují na ekologii,Green Deal je tam pomalu v každé třetí větě ,a samozřejmě vysoká kvalita Evropské produkce .To bylo keců o návratu výroby do EU,naopak výroba se houfně stěhuje a hledají se možnosti ve Vietnamu a dalších blízkých destinacích, tak že už budem závislí komplet na celé Asii , jak říkal jeden Vietnamský obchodník ,,slusí pánovi ,to dobré ,kvalita " :D

Tak co v tom našem kulhajícím Evropském skanzenu?? Napadá mě koupit v Číně budky pro biletářky (vyrábět je tady by bylo neekologický ) a ty dát na hranice EU a tam by babky prodávali lístky jako do skanzenu :mrgreen:
Tak a teď do mě vy správní aktivisté :lol: To že jsem byl označen za ukňouranýho dezoláta tady na foru mě docela převapilo, a tak jsem si spočítal zuby a zatím mi schází jen čtyři, a s pohledem na bankovní účet za mě taky dobrý :lol:
A co USA ? tam jsou taky takoví aktivisti ?myslím že né.
Hezký, no... :) Pokud se budeme vracet k tématu, tak by mě zajímalo, jak jsi pochodil v těch slévárnách. Jestli se teda můžeš náznakem zmínit, jaká je situace :) Díky
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1007
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2023, 3:29

Já myslím, že dobrým konstruktivním příspěvkem jsou ty ukázky fmodelových výrobků z minulé stránky.
Je dobře, že něco takového ještě umí někdo vyrobit v čechách.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

27. 11. 2023, 3:33

Ale aj bez politickych kecov - co dokaze cinan, tomu sa cenou nijak konkurovat neda, aj ked to cinan spravi v dobrej kvalite. A som zvedavy, co sa stane do buducna, ci zapad rezignuje na vyrobu alebo sa bude snazit nejak zachranit knowhow. Pri polovodicoch sa zda, ze sa v Nemecku politici prebrali zo zleho sna. Esli se nepletu, jako dycky, tak lodne megamotory uz nikde v Europe vyrobit nedokazeme.
Uživatelský avatar
Juro
Příspěvky: 1612
Registrován: 19. 3. 2007, 12:14
Bydliště: Kamanová (Topoľčany)

27. 11. 2023, 3:45

A co trafo? Je dostacujuce? Kolko ta vyroba zozerie KW?
rocnik 1976 -stolár, trosicka uz aj strojar.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“