Tlaková myčka Parkside

larry.sokol
Příspěvky: 13
Registrován: 19. 2. 2022, 5:11

11. 11. 2023, 8:21

Mám tlakovou myčku zn.Parkiside, požil jsem ji asi 6x ,ale je už po záruce.Při zapnutí do provozu motor u čerpadla se rozběhne, po sepnutí spouště na pistoli nedá výstup žádný proud vody.
Neví někdo, co je asi příčina,abych zbytečně nerozebíral. V servisu co dělají Bosch a další typy,řekli že tuto značku neopravují . Již jsem odkrytoval,ale kromě kontroly mikrospínače u čerpadla jsem se dál nepustil. Díky za každou radu.
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

11. 11. 2023, 9:12

Koupil jsem si auto a prestalo jet, co mam vymenit aby zas fungovalo...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 11. 2023, 9:23

Rada zni ... netahej si podobné krámy domů, potom tady nebudeš brečet ... Nechci být hnusnej, ale je to stále a stále a stále dokokola. Základní modely např Karcheru fungují věky a stojí nic. V nejmenované pobočce nám nechavají vybalené kusy vrácené pacoši za 1/3 ceny, pochopitelně s plnou zárukou. Potom opravdu není důvod kupovat tyhle Lidlovské sračky.
P.S. Parkside musí mít neuveřitelné prodeje Jelimanům, když může zaplatit Schwarzeneggera do reklamy, to mi hlava nebere.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 11. 2023, 10:45

t256 píše: 11. 11. 2023, 9:12 Koupil jsem si auto a prestalo jet, co mam vymenit aby zas fungovalo...
Nějaké symptomy popsal, někdo už by se mohl chytit.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Modros
Příspěvky: 1680
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

11. 11. 2023, 11:26

obvykle se wapka natlakuje a čeká dokud nepoklesne tlak tím že zmáčkneš spoušt.....zapnu wapku, natlačí se a čerpadlo neběží....tobě běží furt? Já mám karcher....parkside nekupuju protože nerad hážu peníze do záchodu

¨kdysi sem měl wapku noname......musel do ní jít velkej tlak vody aby se odvzdušnila.....po roce začala téct ze všech gumiček tak sem s ní šlehnul o zem
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Radek335
Příspěvky: 358
Registrován: 2. 2. 2017, 9:05
Bydliště: Hamry nad Sázavou

11. 11. 2023, 1:04

To je zvláštní, že čerpadlo běží ale na výstupu není voda. Čerpadlo natlakuje vodu až do pistole a tlačítko pouze otevírá ventil na pistoli. To čerpadlo běží pořád nebo se po natlakování vypne? Buď to nenatáhne vodu anebo může být i špatná pistole.

Mě se třeba stalo, že jsem měl pokroucenou hadici, průtok byl přiškrcený a voda netekla. Taky mi chvilku trvalo než jsem si toho všiml. Přitom taková blbost…
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

11. 11. 2023, 1:54

Vyčisti si filtr na přívodu vody. Jo a Karcher taky není úplná hitparáda. Vevnitř kompletně plastové. Když mi po několika letech praskla malá příruba nikdo to neopravil, protože náhradní díly nejsou a wapku jsem musel vyhodit.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 11. 2023, 1:13

Zázrak to jistě není, ale oproti mrdk... co prodávají mezi potravinama je to zázrak. Mám to věky, funguje to furt, ty trošku lepší modely mají kovový střívka. Když není díl, tak si v Karcheru vysomruju za čokoladku celý vyřazený kus na ND.
Modros
Příspěvky: 1680
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

13. 11. 2023, 4:17

lubbez píše: 11. 11. 2023, 1:54 Vyčisti si filtr na přívodu vody. Jo a Karcher taky není úplná hitparáda. Vevnitř kompletně plastové. Když mi po několika letech praskla malá příruba nikdo to neopravil, protože náhradní díly nejsou a wapku jsem musel vyhodit.
já tomu nerozumim...mám wapku šedou karcher 7 let...neustále natlakovaná.......... a dodnes funguje a neměl sem jedinej problém....každý den v provozu.....já v tom zázrak vidím a obrovskej
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

14. 11. 2023, 9:04

Pokud funguje tak je to OK. Když po čase přestane je problém.
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

14. 11. 2023, 9:25

Dokud to nerozebere, neda se zjistit kde je problem. Az to rozebere, pak vetsinou problem uvidi i bez ptani. Proto jsem psal ze takova otazka jakou polozil nema valneho smyslu.
Co se tyka ND to uz je vec jina, ja ve firme pouzivam pouze profi stroje a neni pak problem objednat nahradni dily ani na stroj ktery tam mam od r. 1993. Pokud se opravdu pouziva, je tam spousta opotrebitelnych dilu ktere postupne odchazi a musi se prubezne menit. Kdyz s tim nekdo jednou za tyden omyje disky kol auta, tak vydrzi i Karcher 10let :-)
atlan
Příspěvky: 3347
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

15. 11. 2023, 9:01

NeVydrzi lebo praskne plast obalu a mozes to vyhodit....
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

15. 11. 2023, 11:44

Tohle je prostě česká povaha. Synek koupí krámy v Lidku a večer u pivka se pochlubí stejně bystrým kamarádům, jak výhodně nakoupil, protože je smart. Mezitím krámy několikrát vymění v rámci záruky, to už synek možná znejistí. Těsně po záruce ty krámy zemřou nebo zemřou i dřiv, ale nemá paragon. Potom začně plakat, otravovat po FB či forech a hledat řešení. Nechci být nezdvořilý, ale je třeba pochopit, že všechny tyhle krámy většinou zemřou na unavě materiálu klíčových dílu a to řešení nemá. Respektive možná i má, ale v řádech přesahujíci cenu bazmeku. Navážu na Modrose, Karcher docela funguje, ale např. modrý Bosch je zázrak v celém segmentu. Stroje denně v provozu v rukou lopatáků, např. uhlíky přes 10 roků bez výměny. Tohle mi děla radost. Ano, Hilti je to samé, navíc výrazně lehčí, ale už za jiné ceny.
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

15. 11. 2023, 1:04

Jen pro predstavu jak vypada a kolik stoji mala prirucni wapka pro profesionalni nasazeni.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/kranzle-profi-175-ts-t/
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

16. 11. 2023, 5:16

larry.sokol píše: 11. 11. 2023, 8:21 Mám tlakovou myčku zn.Parkiside, požil jsem ji asi 6x ,ale je už po záruce.Při zapnutí do provozu motor u čerpadla se rozběhne, po sepnutí spouště na pistoli nedá výstup žádný proud vody.
Neví někdo, co je asi příčina,abych zbytečně nerozebíral. V servisu co dělají Bosch a další typy,řekli že tuto značku neopravují . Již jsem odkrytoval,ale kromě kontroly mikrospínače u čerpadla jsem se dál nepustil. Díky za každou radu.
Asi to bude rozbitý :lol:
Btw - v prvné řadě - chtít radu, a nenapsat na CO (přesný typ nebo alespoň fotka) - to mi hlava fakt nebere.
V druhé - koupit si tento vyhlášený censored :roll: a pak být překvapený, že došlo k tomu, co je obvyklé (že se to vysxxlo) - tomu taky nerozumím.
Ale mám dobrou :lol: zprávu - když to konečně rozebereš, tak nejspíš překvapivě zjistíš to co ostatní - že prasklo to, co musel navrhovat úplný censored (jak je to "zkonstruovaný" :shock: ).
Si to kup (je to levný :lol: ) https://www.kamenik.sk/tlakovy-spinac-g ... 6788-vypr/ a za pár hodin (spíš minut) to budeš měnit zase.
Takže si kup radši těch klumprů rovnou větší počet (třeba 10 :lol: ) ať máš do zásoby.
Jinak pokud to prasklo jinde (o kus vedle) - tak platí to samý - akorát se ND bude jmenovat jinak, bude ještě dražší a s kratší životností a jako bonus to nepůjde sehnat.
A to se fakt vyplatí!
Ps - říkat tomu "značka" :lol: - to je fakt mazec - spíš by se hodilo jiné podobně znějící slovo.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“