Osa Z- nepresna hloubka frezovani

hosh
Příspěvky: 4
Registrován: 14. 11. 2023, 10:18

15. 11. 2023, 12:51

Ahoj,
hned na zacatek radsi uvadim ze jsem na CNC zacatecnik. Resim problem s nastavenim osy Z. Pri nastaveni hloubky drazky napr. na 4mm, tak vysledek v materialu je v rozsahu 6-7mm. Router jsem koupil novy Cybertronic. Od pocatku byl s osou Z problem, ale nejdrive v radech desetin mm, ale ted uz mm. Ten drobny rozdil jsem puvodne korigoval nastavenim sondy nastroje. Ted uz ale ani to nefunguje.
SW pouzivam Aspire a postprocesor MACH3..
V Machu vidim, ze nastroj nastavi hloubku 4mm ale vysledek je 7mm. Nastaveni krokoveho motoru osy Z jsem kontroloval a je pravdepodobne spravne. Stul jsem srovnal v cele plose. Neporadil by jste prosim nekdo co jeste zkontrolovat. Jsem z K. Varu. Kdyby byl nekdo ochotny mi stroj seridit, tak i samozrejme servis zaplatim.
Diky, Honza
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2023, 1:03

resil jsem nekolikrat s temito stroji. Problem byl vzdy stejny, bylo to tim ze byl od cybertronic. ten design je na mnoha mistech spatne. na prilis mnoha. Je treba to cele prekopat a napravit.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
hosh
Příspěvky: 4
Registrován: 14. 11. 2023, 10:18

15. 11. 2023, 1:27

A byl by jste ochotny to opravit anebo jste zdaleka?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2023, 2:04

Ted na to nemam kapacity.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kiko01
Příspěvky: 1597
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2023, 3:17

A co takto reklamovat u vyrobcu?

Ved ked servisuju prudove motory tak nejaky router nemoze byt problem :D
hosh
Příspěvky: 4
Registrován: 14. 11. 2023, 10:18

15. 11. 2023, 3:57

To jsem samozrejme zkousel, ale puvodne jsem si myslel, ze delam chybu nekde ve vytvareni g-kodu. Letocha mi slibil asi 10x, ze pristi tyden prijede ,ale dodnes (1,5 roku) neprijel. Nasledne prestal brat telefony a komunikovat. I v dobe kdy jeste komunikoval, nebyla komunikace jednoducha. Je to pomerne arogantni pan. Takze timto zpusobem nehodlam dal ztracet cas. Po techto zkusenostech uz bych si samozrejme router teto znacky nekoupil. Jenze ted uz ho mam a byl bych prestastny, kdyby se choval tak, jak mu zadam. Proto jsem ochotny zaplatit servis nekomu, kdo mi router nastavi anebo prestavi tak aby fungoval.
Ps: na zacatku nebyla spravne nakonfigurovana ani osa X a Y. Ty uz jsem si koncakama nastavil tak, abych mel alespon pravy uhel.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6946
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

15. 11. 2023, 7:17

uřčitě zkontroluj sppjky nebo žemenice mezi motorem a kuličkovým šroubem jestly je vše správně dotažené - může při akceleraci nebo deceleracidojít k protočení ,
Další : když si napíšeš kod aby osa zet jela třeba dvacetkrát dolu a nahoru třeba o 100mm, tak je pak osa o kolik posunutá?
vyzkoušej to s více různýma rychlostma - jestly to má vliv . zkoušel jsi třeba ladit rampy ? co to udělá když budou delší ?
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

18. 11. 2023, 12:55

hosh píše: 15. 11. 2023, 3:57 To jsem samozrejme zkousel, ale puvodne jsem si myslel, ze delam chybu nekde ve vytvareni g-kodu. Letocha mi slibil asi 10x, ze pristi tyden prijede ,ale dodnes (1,5 roku) neprijel. Nasledne prestal brat telefony a komunikovat. I v dobe kdy jeste komunikoval, nebyla komunikace jednoducha. Je to pomerne arogantni pan. Takze timto zpusobem nehodlam dal ztracet cas. Po techto zkusenostech uz bych si samozrejme router teto znacky nekoupil. Jenze ted uz ho mam a byl bych prestastny, kdyby se choval tak, jak mu zadam. Proto jsem ochotny zaplatit servis nekomu, kdo mi router nastavi anebo prestavi tak aby fungoval.
Ps: na zacatku nebyla spravne nakonfigurovana ani osa X a Y. Ty uz jsem si koncakama nastavil tak, abych mel alespon pravy uhel.
Pro takový prasácký postup existuje jediná rada ... ČOI. Dodal Vám pán na stroj atest od zkušebního ústavu, kvalitní návod, revizní zprávy, atd...... asi ne, že, tak ho máte v hrsti. Tedy pokud jste si nekoupil na faktuře "stavebnici DiY" A pokud případně vůbec nemáte doklad, tak máte prostě smolíka .... A jinak jak píší ostatní, pokud je v konstrukčním návrhu fatální chyba, tak žádné přenastavení či servis nepomůže. Obvykle přestavba takového zázraku stojí víc než nový stroj.
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

18. 11. 2023, 7:26

Engineer píše: 18. 11. 2023, 12:55
Pro takový prasácký postup existuje jediná rada ... ČOI.
[/quote]

A obvykle stačí predávajúcemu iba dôrazne spomenúť, že Váš nasledovný váš krok bude oznámenie tejto inštitúcii.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 11. 2023, 7:35

Tak kdyz autor stroje vezme plasmovy zdroj od cebory a vystrika ho wapkou krz mrizky a rika tomu udrzba. Tak je jasne jaka bude uroven jeho ostatni tvorby. COI si na nej neprijde. Uz si na ne poridil tank s napisem cybertronic. Sverazny to konstrukter.
Přílohy
Screenshot_20231118_083216_Facebook.jpg
Screenshot_20231118_083136_Facebook.jpg
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
hosh
Příspěvky: 4
Registrován: 14. 11. 2023, 10:18

18. 11. 2023, 12:32

Plne s vasimi nazory souhlasim, bohuzel zde jsem udelal chybu ja. Cena bez dokladu (nejsem podnikatel ) byla vyrazne atraktivnejsi a proto mam pouze prijemku penez:-( To ze s naslednym servisem techto stroju ma problem vice uzivatelu jsem se bohuzel dozvedel az pri reseni meho problemu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 11. 2023, 12:52

Prodal ten clovek nekdy neco s dokladem?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5243
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

18. 11. 2023, 1:11

Ústní dohoda je platná stejně jako papír, normálně se soudně uznává, jen se blběji prokazuje.
U tebe je to jednodušší, máš stroj a potvrzení příjmu peněz. Asi bych začal výzvou k odstranění vad, nejlépe datovkou, opakovat, pak požadavek na odstoupení od nákupu, předžalobní výzva
a tak dále. Má ičo? Má provozovnu? Je to hnusný, ale ono udání z krácení daní, dph, živnostenský odbor, životní prostředí, odpady, čoi ... se mu fak bude zajídat a dá se to opakovat. Záleží na tobě kam až chceš zajít, každý může mít někdy problém a máslo na hlavě, ale musí mít chuť to řešit.
Neříkám že to vždy vede k cíli, pak samo může nastoupit další krok, zaklepe mu na dveře Voloďa se Serjožou a zlomí mu haksny :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Onder
Příspěvky: 123
Registrován: 6. 4. 2021, 2:14

18. 11. 2023, 3:09

Sorry že teď sem vtírám úplně offtopic otázku, ale jak je srovnávaná plocha pod lineárním vedením v případě takovýchto strojů? Podobné koncepce o těchto velikostí (frézovací plocha 2m x 4m třeba), takové stroje prodávají i jiní. Ale zajímalo by mě jestli ty plochy pod linearním vedením jsou nějak frézované na obrovských mašinách nebo to je tak rovně posvařované a pak na tom jsou přišroubované lineáry? Hlavně teda ta osa Y, po které jezdí celý portál..?
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1357
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

4. 12. 2023, 6:48

Onder píše: 18. 11. 2023, 3:09 Sorry že teď sem vtírám úplně offtopic otázku, ale jak je srovnávaná plocha pod lineárním vedením v případě takovýchto strojů? Podobné koncepce o těchto velikostí (frézovací plocha 2m x 4m třeba), takové stroje prodávají i jiní. Ale zajímalo by mě jestli ty plochy pod linearním vedením jsou nějak frézované na obrovských mašinách nebo to je tak rovně posvařované a pak na tom jsou přišroubované lineáry? Hlavně teda ta osa Y, po které jezdí celý portál..?
Možnosti jsou dve. Buď srovnane na velké mašině, nebo v domácích podmínkách postupné zaškrabáváni.

A u obrovských mašin na které nejsou ještě větší stroje se to řeší tak, že se vyrobí podsestavy a ty se přesně smontují. Jsou na to postupy a know how.
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“