Proxxon LHW

Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1008
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

10. 12. 2023, 6:50

Já osobně bych to vyřešil tak, že bych si koupil obě, a pak bych si je mohl porovnávat a vyměňovat zaměnitelné díly dle libosti.
Máš vyhlédnutý nějaký obchod, kde je mají za výhodnou cenu ???
tumlik píše: 10. 12. 2023, 2:28jo aha, psal jsme to v prvním postu LWB 28492 :wink:
Takže LWB/E. Mám raději ta číselná označení. To LWB jsem prostě přehlídnul...
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

10. 12. 2023, 8:11

Habešan píše: 10. 12. 2023, 6:50 Já osobně bych to vyřešil tak, že bych si koupil obě, a pak bych si je mohl porovnávat a vyměňovat zaměnitelné díly dle libosti.
Máš vyhlédnutý nějaký obchod, kde je mají za výhodnou cenu ???
tumlik píše: 10. 12. 2023, 2:28jo aha, psal jsme to v prvním postu LWB 28492 :wink:
Takže LWB/E. Mám raději ta číselná označení. To LWB jsem prostě přehlídnul...
:D třeba to tak časem dopadne, každopádně první půjdu do vrtačky a udělám si tu úpravu jak psal milan, to se mně hodně líbí, navíc ta vrtačka má podle manuálu 15000 otáček oproti brusce (13000) čekal bych to spíš obráceně :wink: a navíc má i tu regulaci, jestli psal lapa, že tam je vzadu ten otvor 3,3 na M4 tak to je jasná volba,
obchod nemám ,kouknu na heuréku

já na ty proxxony nikdy nekoukal, ale náhodou jsem v bauhausu vzal do ruky tu ohebnou hřídel a to se teda nedá s dremelem srovnat, ohebnější, úžší, líp se drží, tak jsem si to procházel na netu a mají tam hodně šikovných věcí co se mi líbí :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

11. 12. 2023, 12:32

Tumlik:
Pozor, já koukal, jak jsem psal, do kratší, přesně to je typ 28481, tzv. IBS/E.
Ale pohledove se mi liší jen tím kratším krkem.

A donkichotuv pomocník :) mi ještě neodpověděl, jak se tam ten závit M4 vzal :).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

11. 12. 2023, 4:30

tumlik píše: 10. 12. 2023, 8:11
Habešan píše: 10. 12. 2023, 6:50 Já osobně bych to vyřešil tak, že bych si koupil obě, a pak bych si je mohl porovnávat a vyměňovat zaměnitelné díly dle libosti.
Máš vyhlédnutý nějaký obchod, kde je mají za výhodnou cenu ???
tumlik píše: 10. 12. 2023, 2:28jo aha, psal jsme to v prvním postu LWB 28492 :wink:
Takže LWB/E. Mám raději ta číselná označení. To LWB jsem prostě přehlídnul...
:D třeba to tak časem dopadne, každopádně první půjdu do vrtačky a udělám si tu úpravu jak psal milan, to se mně hodně líbí, navíc ta vrtačka má podle manuálu 15000 otáček oproti brusce (13000) čekal bych to spíš obráceně :wink: a navíc má i tu regulaci, jestli psal lapa, že tam je vzadu ten otvor 3,3 na M4 tak to je jasná volba,
obchod nemám ,kouknu na heuréku

já na ty proxxony nikdy nekoukal, ale náhodou jsem v bauhausu vzal do ruky tu ohebnou hřídel a to se teda nedá s dremelem srovnat, ohebnější, úžší, líp se drží, tak jsem si to procházel na netu a mají tam hodně šikovných věcí co se mi líbí :)
možná že Ti to uniklo - ale já to do tý konkrétní brusky nedělal - takže jistota, že to do tý původní hřídele úhlový brusky vleze, není (v reálu nemám). Já to dělal do přímé brusky (micromot 50/E), do BLDC (50 000) vřetene a do vlastních vřeten na naháněné nástroje. Tam s tím není problém a můžou se pak používat všechny tři varianty (teda spíš teoreticky - prakticky akorát dvě, protože to sklíčidlo je mě nevyhovující - šmajdá). Navíc jestli upravovat původní vřeteno má smysl si jistý nejsem - protože jednak nějak zázračně neběží, ale hlavně je měkký - asi automatovka, takže životnost té M4 by byla napikaču. Prostě pro mě je rychlejší to rovnou udělat pořádně znova než se mordovat s nějakou úpravou. U Tebe bych to neviděl jinak - udělat slušně tu výstupní hřídel není nic z rocket science. Předek bude stejný, vzadu bude navíc ta M4, pozor si akorát musíš dát na to, aby to všechno běželo (což není úplně triviální). Přední vnější M8x0.75 buď po kudle (pokud to uděláš z QT poloměkký) a nebo nabrousit v hrotech nakonec.
To, že má bruska menší otáčky než ta vrtačka je logický, protože oboje má jenom 100W DC motory a na padesátce kotouči by to při správných otáčkách nemělo výkon, tak proto to mají stažený tolik dolu, aby to alespoň nějak tahlo. Obecně ty P proti D mají podstatně nižší výkony a otáčky , ale ta 50/E je do ruky daleko menší, takže se s ní snáz dělají malé věci, kde D je do ruky nepraktický (velký) a kde nepotřebuješ výkon.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2024, 8:32

tak nakonec to dopadlo tak, že jsem koupil obě, akorát ta vrtačka bude až v druhé půli ledna páč není skladem, pár poznatků, na eshopech mají blbej údaj, bruska LHW má oproti údajům z eshopů 15000ot. i když uvádějí těch 13k, asi to někdo blbě opsal, moc pěkně se s tím dělá :)
proxxon lhw.jpg

no a ještě jsem si navrhl a vytiskl organizér na ty 50mm brusné papíry a kotouče ať to nemusím lovit po šuplících, přikládám stl. a .ezd pro popis :wink:
lhw1.jpg
lhw2.jpg
držák kotoučů proxxon.zip
(146.3 KiB) Staženo 41 x
POPIS PROXXON50.zip
(745.27 KiB) Staženo 44 x
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

1. 1. 2024, 9:43

Regulace do toho Proxona je případpadně tu: viewtopic.php?p=129650&hilit=Proxxon#p129650
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

2. 1. 2024, 1:03

tumlik:
Zasobnik paradni, tiskarna se uz nudi.
Ale: muzes misto toho .ezd nejaky jiny graficky format? Nejak se nechytam, resp. moje SW vybaveni.
Dik.
Naposledy upravil(a) lapa dne 2. 1. 2024, 3:04, celkem upraveno 1 x.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

2. 1. 2024, 2:24

Je to STL - do Průša sliceru normálně načtu.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

2. 1. 2024, 3:04

Zdenek Valter píše: 2. 1. 2024, 2:24 Je to STL - do Průša sliceru normálně načtu.
Ja pisu o tom popisu typu .EZD, ne o tom .STL pro tisk. Ale je mozne, ze jsem ti nerozumel.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

2. 1. 2024, 3:09

No tak to se omlouvám, já si to dal do souvislosti se "zahálející tikárnou". Proto jsem se divil.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

3. 1. 2024, 9:45

ten proxxon ale dělá kravinek oko modeláře zaplesá...
https://www.nakol.cz/proxxon
má někdo srovnání například s Dremelem?
potřebuju malou přímou brusku na občas protáhnutí odvzdušnění na vstřikovacích formách.
Měl jsem extool a ten po 20-ti letech umřel no držák celých asi 5 hodin za tu dobu naběhal :D
Samo že mám i kvalitní mikrobrusku na tl vzduch 75tis. otáček, ale tahat hadice, kompresor to stejně nedává tak proto ten dotaz.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

3. 1. 2024, 2:07

lapa píše: 2. 1. 2024, 1:03 tumlik:
Zasobnik paradni, tiskarna se uz nudi.
Ale: muzes misto toho .ezd nejaky jiny graficky format? Nejak se nechytam, resp. moje SW vybaveni.
Dik.
ten .ezd je do laseru na ty popisky, ty jsem normálně vypálil i s výřezem z černých hliníkových karet přímo do toho zahloubení držáku a nalepil chemošem :D , jestli chceš, můžu ti poslat přímo .sldprt a jen si to do toho doděláš jako tištěné nápisy podle sebe, nebo i rozšíříš ten původní blok (zkrátíš, prodloužíš)
ale až zítra, mám to v komplu na dílně :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

3. 1. 2024, 4:08

tumlik píše: 3. 1. 2024, 2:07
lapa píše: 2. 1. 2024, 1:03 tumlik:
Zasobnik paradni, tiskarna se uz nudi.
Ale: muzes misto toho .ezd nejaky jiny graficky format? Nejak se nechytam, resp. moje SW vybaveni.
Dik.
ten .ezd je do laseru na ty popisky, ty jsem normálně vypálil i s výřezem z černých hliníkových karet přímo do toho zahloubení držáku a nalepil chemošem :D , jestli chceš, můžu ti poslat přímo .sldprt a jen si to do toho doděláš jako tištěné nápisy podle sebe, nebo i rozšíříš ten původní blok (zkrátíš, prodloužíš)
ale až zítra, mám to v komplu na dílně :wink:
To je pro mne nějaká vyšší dívčí - já myslel, že to obyčejný grafický formát pro vytištění na nosič (papír nebo samolepka) na běžné tiskárně (třebas laserovka) a pak nalepeni na ten výtisk.
Tak to nech být, nějak si navrhnu sám - dojde-li na 3D tisk toho zásobníku.
Dik za info.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“