Akú ultrazvukovú čističku?

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
shaman
Příspěvky: 42
Registrován: 2. 1. 2021, 3:59

12. 12. 2023, 9:57

Dobrý deň idem si sem po radu. Chcem kúpiť ultrazvukovú čističku ako darček ku Vianociam. Chcel by som sa opýtať akú konkretnú čističku mi odporúčate ? Chcem niečo čo vydrží s objemom do 20l. Budú sa v nej čistiť diely z motoriek, karburátory atď…
Ďalej aký roztok odporúčate na hliník? Ďakujem za Vaše rady.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5244
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

12. 12. 2023, 10:02

shaman píše: 12. 12. 2023, 9:57 Dobrý deň idem si sem po radu. Chcem kúpiť ultrazvukovú čističku ako darček ku Vianociam. Chcel by som sa opýtať akú konkretnú čističku mi odporúčate ? Chcem niečo čo vydrží s objemom do 20l. Budú sa v nej čistiť diely z motoriek, karburátory atď…
Ďalej aký roztok odporúčate na hliník? Ďakujem za Vaše rady.
A to jsi moji novou neviděl :)
Přílohy
20231202_154430 (1).jpg
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4891
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

12. 12. 2023, 10:27

Mám stejné zadání, jen to nebude k vánocům.

1. je rozdíl mezi výrobci v hlučnosti, některé jsou strašně uječené ?
2. topení má každá nebo jenom lepší typy ?
Zbýňa
Příspěvky: 1923
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

12. 12. 2023, 7:02

Provozuju asi tři roky čínskou třicetilitrovou, 24 kHz, ohřev. Cca viz odkaz
https://www.ekovovyroba.cz/myci-stoly/u ... 0-l-b6882/

Zatím bez nejmenších problémů. Pomohla mi už hodně. Stála cca 13k. Uřvaný je to hodně. Takovej vysokej nepříjemnej zvuk, tak si beru hluchadla. Ohřev se projeví až při delším použití. Náplň používám Ever Star TN.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

13. 12. 2023, 8:19

To že to trochu kvičí je jasné z principu, ale kdybys chtěl nahrát video tak to je teprve mazec ten zvuk jde snad na vstupní zesilovač mikrofonu napřímo...zvuk je zkrátka nepoužitelný. A co Vevor nějak se ta čínská firma rozmáhá má s tím někdo zkušenosti z delším použitím? Nebo je to typická levná china kvalita?
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
zverodoktor
Příspěvky: 2995
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

13. 12. 2023, 10:46

Ja mám 2 lacné čínske čističky (15 litrov) s ohrevom v používaní 12 rokov. Jednu v ambulancii na čistenie nástrojov (používame aspoň 1 x denne ) a druhú mám v dielni. Okrem toho, že sa odlepila nálepka s popisom, nieje ani jednej ani druhej nič. Čistia dobre, vidno hlavne keď čistím dielni nejaké 50 ročné usadeniny na strojoch.
Keď som ich kupoval, nebolo moc s čoho vyberať, dnes by som asi kúpil takú s trochu dlhšou vaničkou. Ale za celú dobu som potreboval dlhšie veci čistiť iba pár krát a vtedy so to vyriešil ich otočením po vyčistení jednej polovice.
Poznám 2 ľudí v okolí, ktorí majú vevorové čističky v dielni asi 2 roky a sú spokojní.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
StoupaCZ
Příspěvky: 543
Registrován: 2. 6. 2017, 8:12

13. 12. 2023, 1:03

Mám také asi rok Vevor 15l čističku s ohřevem, zatím jsem jí použil asi 10x a bez problémů. Ohřev je takový pomalejší, většinou plním už předehřátou vodou. Chtěl jsem co největší, ale udělal jsem kompromis mezi velikostí a cenou. 30l by byla pro mě optimální, přece jen ty větší díly převracet není ono a některé se celé nevyčistí ani při obrácení.
Pištění samozřejmě slyšíš a není to úplně příjmené pokud to běží více minut, doporučuju jí zavřít někam, kam nechodíš :) . Když do toho roztoku za provozu strčím ruku, tak mi to rozkmitá i ušní bubínky :x , tak bych je tam raději nestrkal.
Sieg SX4, Interkrenn IKD-400, Vernier Minishape 28
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

13. 12. 2023, 1:03

mě by vyhovovala tato vevor nedělám reklamu...cena je zajímavá provedení vypadá slušně, akorát píšou v hodnocení, že ohřev je pomalý a je vhodné tam nalét roztok již zahřátý.
https://allegro.cz/nabidka/vevor-30l-ul ... uctReviews
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Zbýňa
Příspěvky: 1923
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

13. 12. 2023, 4:04

kenybz píše: 13. 12. 2023, 1:03 mě by vyhovovala tato vevor nedělám reklamu...cena je zajímavá provedení vypadá slušně, akorát píšou v hodnocení, že ohřev je pomalý a je vhodné tam nalét roztok již zahřátý.
https://allegro.cz/nabidka/vevor-30l-ul ... uctReviews
Já ten ohřev neřeším, prostě ho mám puštěnej a buď se to za dobu čištění stihne ohřát nebo ne. Když mám hodně věcí, tak je to pak vlažný. Protože mám tam roztok nalitej třeba rok, tak by mě docela ničilo ho extra vypouštět a nahřejvat. Prostě přijdu, nafrkám tam věci (větší do košíku, malý díly do drátěnýho cedníku) a pustim na deset, patnáct minut. Pak to zkouknu, případně rozšťourám pevnou špínu a třeba to tam ještě frknu znova.
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

13. 12. 2023, 6:40

Ty ohřevy jsou většinou hamižný. Pokud tam budeš vyměňovat masivní kusy a jsou studený, tak to ochladí. Kupoval jsem do firmy větší ultrazvuk z Hradce a výkonnější ohřev // 1,5 kW // mi tam dávali na zakázku.
zverodoktor
Příspěvky: 2995
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

13. 12. 2023, 9:26

Ak zarábam nový roztok, obvykle nalejem buď horúcu vodu z vodovodu, alebo jednu rýchlovarnú kanvicu vrelej v druhe dielni, kde nemám teplú vodu. Ten ohrev naozaj nieje úplne vhodný na ohriatie, skôr na udržovanie. Zase za horúca to omnoho lepšie čistí práve tie živičnaté a uschuté mastnoty. Špekuloval som nad tým, že si kúpim na tento účel 1000W ponorný varič.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

14. 12. 2023, 7:33

Díky za zkušnosti co jste napsali. Tak si říkám proč ten výkon je tak nízký? Spirála jestli má 500 a nebo 1500W tak je rozdíl v ceně minimální jestli to není třeba z jiného důvodu. A to přehřívání UZ měničů On ten přenos toho tepla ze spirály skrze dno do té vody není nic moc a určitě to podstatně zvyšuje teplotu těch měničů. Rozhodně víc než je očekávaná teplota té čistící kapaliny. Je taky možné, že termostat nedovolí vyšší povrchovou teplotu toho dna. Ponorná spirála by to řešila třeba z pračky lehce upravená a na vlastní nebezpečí.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
zverodoktor
Příspěvky: 2995
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

14. 12. 2023, 7:49

Ahoj Zbyňku, tie ohrievacie telesá niesú na dne (tam sú meniče), ale z bokov vane (pri týchto čínskych čističkách). Trvalo umiestnené výhrevné teleso z práčky ako píšeš by podľa mňa jednak zavadzalo, asi by sa naň pripekala špina z roztoku a možno by sa časom mohla poškodiť izolácia vnútri špirály od toho ultrazvuku.
V čističke by mal byť roztok tak 5 cm pod okraj. Jednak kvôli rezonančnej frekvencii a aj kvôli tým ohrevným telesám, ak sú zapnuté.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

14. 12. 2023, 8:03

Dík za upřesnění. tu spírálu jsem myslel vytahovací třeba udělat další víko i stermostatem a po nahřátí dát pryč. Je to takové řešení pro kutila a né pro firmu kde jsou zaměstnanci a mohl by se stát nějaký průser.
Jo už si nějak vybyvuju UZ pračku co byla v kovošrotu naboku byly takové topné pásky a zespodu ty trumpetky ultrazvukové. Byla to velká pračka tak 100L
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Mílap
Příspěvky: 353
Registrován: 12. 4. 2016, 9:20

14. 12. 2023, 12:47

Pěkný den,
topné těleso může být do vany zastrčené třeba zboku, mají to tak některé větší ultrazvuky.
Možným řešením může být i použití části tzv, ultratermostatu tedy topného bloku s regulací a oběhovým čerpadlem, který je na vaně volně posazený.. Menší čističky mají topení zboku, buď jako deskové topné těleso, nebo je vana omotána topným páskem.
U starších výkonnějších čističek je problém kavitační opotřebení materiálu vany. Dostala se nám do opravy stolitrová vana, netopí a teče. Topné těleso shořelo po vypuštění a nevypnutí. Vana tekla, ale jenom v klidu, při chodu se prasklinou čerpal vzduch do lázně, takže voda ven nemohla. Prasklina byla pod jedním zářičem, vzhledem ke stavu dna a stáří se to vyřešilo změnou režimu- po vypnutí vypustit.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“