Eagle

postupy vyroby a nejake zajimave navrhy
Odpovědět
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

13. 1. 2024, 9:57

Ahoj,
tak i já jsem se dokopal a nechal udělat DPS v Číně a musím říct,že je to opravdu dobrá práce,alespoň z mého laického pohledu, o ceně a rychlosti(týden) ani nemluvě..!
Jenom chci požádat o radu, jak v Eagle nakreslit oválný pájecí bod, který je vidět v tom jednom obrázku(Jack). Oni mi ho tam nakonec sami udělali po domluvě z jejich strany(což také oceňuji).
Jen bych rád věděl,jak ho případně pro příště vykreslit sám.
Děkuji za případnou radu.
Martin
Přílohy
1705068053473.jpg
1705068053422.jpg
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

13. 1. 2024, 10:28

Jestli myslim obycejnou prokovenou ovalnou diru kterou tam mas dodelanou vlevo pro ten napajeci barrel socket, tak takove najdes v testpadech viz obr.
Ale mel bys urcite lepsi si pro ten socket vybrat (nebo nakreslit) spravny footprint v knihovne.

Jestlu mas starsi Eagle 6.x , tak tam jde ovalny tvar priradit i pro prokoveny otvor (Via).

Jestli myslis castellated "pulenou diru", tak to jsem popsal pro starsi Eagle tady:
viewtopic.php?p=455300&hilit=castellated#p455300
Přílohy
testpad.JPG
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
atlan
Příspěvky: 3346
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

13. 1. 2024, 2:43

Ked tam naflakas tych pajacich bodov 6 vrade, tak aby diery splyvali, tak ti tu ovalnu dieru vyrobia aj bez domluvy :D
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

13. 1. 2024, 3:03

Děkuji za odpovědi...

viz Dawe:
noo právě,že je tam přímo i pro tu komponentu oválný pajecí bod ,ale díra je pořád kulatá!

viz: atlan:
Takhle jsem to i udělal...,dal jsem tři díry vedle sebe, s tím, že bych si je event. sám "proškrábnul" mezi sebou. Ale oni mi potom ohledně toho psali co s tím.
Vzhledem k mým omezeným znalostem angličtiny a překladače jsme se nějak "domluvili"
jaký byl můj úmysl. Takže teď to vypadá trochu kultivovaně, když to udělají přímo oni.
Tak jsem chtěl jenom kdyby náhodou příště něco podobného vznikalo jsem se polepšil....

Děkuji M.
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

13. 1. 2024, 3:54

Martas> Eagle ty prokovene ovaly sam o sobe neumi (mozna neumel a uz umi, ja mam tady ver 9.3..) udelat. Pokud nemas hotovou library s ovalnyma dirama, podivej se jak jsem delal ty castellated diry a uprav logiku - dimension vrstvou udelej vyrez uvnitr padu s platnym otvorem. Do Gerberu to pak vyjde viz obrazek i kdyz mozna bude zalezet na CAM procesoru. S JLCPCB_2_layer_v7 to slo. Kdyz si vyhrajes i s prumerem diry a rozmerem vyrezu, bude to hladka prokovena dira. Ja to na obrazek nechal at je to videt.
Přílohy
ovalna prokovena dira Eagle.jpg
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

13. 1. 2024, 9:28

Dawe :
děkuji za radu, podívám se na to, vyzkouším. Dřív jsem dělal DPS ve Ferdovi, Formice :shock: :D .
Těď jsem na rychlo skočil do Eaglu, abych vyzkoušel Čínu. V tomhle případě to nemuselo být ani prokovený, ale může to být potřeba jindy.
Tak až bude čas se na to kouknu.
Ještě jednou děkuji....
M.
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

14. 1. 2024, 7:58

Zdravím,

Jakožtou dlouholetý uživatel EAGLE jsem několikráte zkoušel (pár let nazpět) KiCad, a divil jsem se jak moc je to neohrabaný a neergonomický. Až mě zase našňupnuli jak EAGLE pohřbili změnou majitele (a licenční politiky). Tak jsem opět kouknul na KiCad a spadla mi brada. On ten OpenSource projekt natolik dospěl že nejen že EAGLE dohnal, ale snad i předehnal (minimálně z mého úhlu pohledu). Pokud by měl někdo ambice, tak v KiCad lze bez problémů (tady tedy už to trochu naráží na znalosti běžného hobíka) navrhnout 12-ti vrstvou základovou desku moderního PC. (a těch dvanáct vrstev je tak asi třetina maximálního dostupného množství vrstev mědi + samozřejmě další technické vrstvy, popisky, masky atd..)

Ze začátku je to samozřejmě potřeba si vzyknout na trochu jiný přístup k věci (tady to chce trochu otevřenou mysl pro změnu, které se mozek přirozeně intenzivně brání), ale pak už je to naprosto super. A export do JLCPCB pár klikama je taky zajištěn (sám JLCPCB má návod jak na to). Vživotě jsem si nemyslel, že budu schopen s amatérském rozpočtu dosáhnout na 4-vrstvé desky a dnes už (až na pár výjimek) mě ani nenapadne "šudlat se s dvouvrstvou". (tedy až na výjmky kde 4-vrstvá opravdu nedává smysl).

.... takže zvažte tomu dát šanci - je velká pravděpodobnost, že budete spokojeni jako já.
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

14. 1. 2024, 3:17

Toto je v eagle jeden z problemu ktere autodesk nijak neresi. Asi nejcistsi zpusob na ktery jsem prisel jak to provest je nakreslit drazku ve vrstve Dimension (nebo Milling) a pady jako polygon libovolneho tvaru. Jde to i s temi ovalnymi pady ale pak narazis na problemy ve vnitrnich vrstvach, pri rozlevani medi apod. Proste nakreslim polygon a rozkopiruju ho do vsech 8 vrstev (vic jako bezny smrtelnik nikdy pouzivat nebudu) abych na to v budoucnu nezapomnel, coz se muze lehce stat. To ze mas neco ve vrstvach ktere na desce nepouzivas eaglu nijak nevadi. Neni taky od veci na vyskyt techto prokovenych drazek vyrobce upozornit v poznamce.
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

15. 1. 2024, 9:57

Martas> za malo. Ja taky kdysi neco delal ve Formice, ale to uz je hodne let.
On je dnes i Eagle vybehovy system, ted frci hlavne Altium, v hobby zase ten KiCad.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Odpovědět

Zpět na „plosnaky“