čepyD22 L80 - CNC soustruh

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 2. 2024, 5:28

fmodel píše: 24. 2. 2024, 7:18 Marťas tys to nepochopil ,když nic nedělá a zadává výrobu tak on neprodukuje emise ,jestli produkují emise ti co to pro něj vyrábí nevidí, tak že je to OK .To ti musí být povědomé, vyženeme výrobu zatíženou emisema mimo skanzen, a můžeme se chlubit jak zachraňujem planetu :wink: :mrgreen:
tak právě proto mějte ve skanzenu stroje až ti ostatní zdražej a buďte připraveni na obnovení výroby... pokud se dočkáte?

to jestli se někomu líbí nebo nelíbí politika,zelené šílenství, dotace tak má dvě možnosti buď se s tím zžít a třeba využít a nebo proti tomu bojovat, bojovat proti tomu jako jednotlivec nebo malá skupina je dle mne těžké a ztráta času a lepší ten čas věnovat jinam..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Tom Dvk
Příspěvky: 411
Registrován: 24. 7. 2018, 1:08

25. 2. 2024, 7:52

Jak to tak vidím, strojařina v čechách jde do prdele mílovými kroky. Dotace a přístup "se nechá udělat" ... tedy nechá udělat v číně. Velké firmy vyělávají dotacema, proč se drbat s režiemi a něco vyrábět, když se dá čerpat. Hlavně aby to dobře vypadalo, nové mašiny a žádné hrnky s kafem na stole. Za svou skromnou praxi páru let na cnc soustruhu jako zde některými nenáviděný zaměstnanec jsem došel k názoru, že jediná cesta pro tuto republiku je dělat věci s velkou přidanou hodnotou a servisem od začátku do konce - tedy kompletní výrobky. Bohužel, s naší českou povahou se vším vyjebat a s neschopností vidět výdělek v horizontu delším než pár měsíců se tady nic nezmění a můžeme se těšit na další desetiletí poskokování němcům a dohadování se o haléřích na tisícových sériích nezajímavých primitivních kusů. Tedy já su pesimista. :D

Abych byl trochu k tématu a nebrečel jenom nad rozlitým mlikem, ten kus co tu dával RaS bych teda dělal na dvě polohy (je fajn zarovnat čelo po úpichu), jednovřetenové cnc s poháněčkami. 2h/1h seřízení, 10min/3min na ks. Cena kusu přece není jenom čas programu ... typicky když kus jede minutu, manipulace kolem bude víc. Taky se musím někdy jít vychcat, uvařit si kafe, mám do důchodu podle posledního výpočtu asi tak 135 let a aby člověk daleko dojel, nesmí přepálit start. Záměrně nepíšu ceny, ale časy, bo jsem zjistil, že su cenově asi úplně mimo. :mrgreen:

A vůbec, přestal jsem dělat věci přeposlané přes 5 lidí. Proč já jako ten kdo tu věc vytvoří bych měl na ní mít ve finále míň než ten řetězec lidí, kteří jenom převážejí krabičky. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“