Nářadí pro zalisování jímky

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

19. 3. 2024, 6:25

a co upravit čelisti do univerzálky soustruhu? Pak zmáčknout, povolit pootočit atd. Jinak pro dobrou těsnost je ideální kombinovat lisování s lepením a nebo vhodný tmel. Kapílární síly jsou bohužel poměrně silné a stačí mikro štěrbina a samo si to nasaje tekutinu dovnitř. Další problém je materiál izolace kabelu, který časem degraduje mění své rozměry tvrdost atd. a to podle prostředí v kterém je provozován tak pozor na to. Prolis pouze mechanicky fixuje a nějakou dobu i těsní.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 3. 2024, 3:28

Tak jsem zkusil tu řezačku trubek. Řezací kolečko jsem obrousil dokulata. Jímku s PT1000 jsem dal do vrtačky a pertloval. Druhý pokus dobrý. U prvního se mi někde zachytnul kabel a já ho utrhnul. Vevniř sanitární silikon.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2024, 6:10

Na tech 10 otoceni beres vrtacku?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

20. 3. 2024, 8:05

Jo beru, tu jímku chytnu do hlavičky, jednou rukou držím tu řezačku a druhou tlačím čidlo do jímky. Upřímě, ještě jedna ruka by se šikla na rovnání kabelu. (byl 12 metrů dlouhý) . Jímky byly dělané z měděné žíhané trubičky. Ty co jsem koupil na Alíku jsou slaboučké a relativně tvrdé a nedají se tímhle způsobem pertlovat. Letos budu předělávat soláro a tak dám fotku.
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

20. 3. 2024, 10:33

Ja kdyz pred casem delal pro sebe podobne cidla, tak jsem tu dutinku na konci trochu rozsiril pomoci kuzelu, dal na kabel O krouzek a pomoci trubky to nalisoval do dutinky s silikonovou vazelinou pro lepsi prenos tepla. Moc to nevypadalo, ale pri testovani bez vazeliny ani po tydnu v kastrolu s vodou tam nic nenateklo. Stroj kde to bylo pouzite jsem ale uz prodal, takze co to dela po letech netusim. Ve vode cidlo ale ponorene nebylo, v kastrolu jsem to jen testoval. Pri zasouvani jsem tam musel strcit jeste dratek ktery jsem nasledne vytahl, jinak z toho neunikal vzduch.
mydlo
Příspěvky: 4
Registrován: 4. 11. 2023, 12:48

21. 3. 2024, 2:26

Ahoj
K dotazům:
- počítám s tím jen na "servisní" účely, tj. odhaduji potřebu jednotek až nějaké desítky zalisování měsíčně.
- hledám právě nějaké "mobilní" řešení (tj. ideálně krimpovací kleště), abych to zalisování mohl provést přímo u zákazníka a nemusel přitom tahat soustruh :D
- průměr jímky je 6 mm (přesněji - ten co mám v ruce má zrovna 5,9 mm)
- tloušťka stěny 0,35 mm
- drážka má průměr (podle výrobce sondy) 4,9 až 5,3 mm

Zkoušel jsem do krimpovacích kleští na BNC konektory vložit jímku s namotaným drátem. A zdá se, že by to mohlo jít. I ten drátek udělal drážku (samozřejmě mizernou, protože se zdeformoval). Že by to mělo jít napovídá, že na tom druhém obrázku jsou čelisti, které takto fungují.
Ověřeno, že by to mělo jít udělat ručními kleštěmi (není potřeba žádná hydraulika).
Jen musím najít někoho, kdo mi tento tvar čelistí do krimpovacích kleští vyrobí.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

21. 3. 2024, 3:20

existují klešte na rozbušky dělal jsem s něma na vojně tady jsou nějaké fotky
https://www.google.com/search?sca_esv=3 ... =919&dpr=1
uvnitř je kleština, která sevře "váleček" rozbušky. V podstatě ta kleština je z vnější strany konická a mechanizmuz ji zezadu přitlačí a tím se o kónus v tělese kleští zmáčkne a zalisuje rozbušku.
Šlo by určitě upravit ER kleštinu a v standartním upínači bys utáhl matici a zalisoval.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“