Frézka na měkké materiály

risa
Příspěvky: 146
Registrován: 23. 9. 2007, 2:39
Bydliště: Hodonínsko

5. 10. 2007, 6:56

zkuste se podívat na

http://www.rainnea.com/cnc_5axis.htm

docela odvážné se postit dotoho
PeterM
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 10. 2007, 6:43
Bydliště: Pezinok Sk

12. 10. 2007, 7:04

Dobry den

Potreboval by som radu ohladom frézky-vretena. Na foru ste spominali

fy fimec alebo elte. Je mozne tento motor u nich priamo objednat bez

osobneho odberu ak sa jedna len o jeden kus?

Tiez potrebujem poradit ohladom vykonu vretena.Potrebujem frezovat

tvrde drevo-buk priemer frezy cca 12mm, hlbka frezovania cca 10-15 mm

Je to realne zládnut aj s 2 kW motorom alebo je nutny vaccsi/vsimol som si , ze u ELte dost vyrazne narastie cena z cca 700 na 2300 EUR/

Dakujem za odpoved.
PeterM
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 10. 2007, 6:43
Bydliště: Pezinok Sk

12. 10. 2007, 7:21

Predro píše:Mozno by pre vas , podobne ako v mojom pripade kedze nemam skusenosti a urcite by som si ani netrufol pustit sa do niecoho podobneho riesil som to prakticky tak ze som si takuto masinu vytipoval a kupil ...... skuste pozriet - http://www.iehk.net/Products/CNCIEC1212.html dal som si to priviet , obrabam zatial len drevo .... bezproblemov
Bol som tiez v jednani s iehk /potreboval som stroj vacsich rozmerov-cca 1500 x 3000/ , tiez som jednal s firmou na www.cadmachinery.com,
nakoniec som to vzdal, nebol som si isty co mi pride.Mozete mi poslat viac info o stroji z iehk, a ako ste dohodli platobne podmienky?
dakujem za odpoved
pkremla
Příspěvky: 44
Registrován: 1. 8. 2007, 11:38
Bydliště: Cheb

12. 10. 2007, 7:43

Uvedených řezné podmínky zvládne i motor 1kW, ale v dané kategorii motorů budete mít pravděpodobně problém s životností motoru (s ložisky a přehříváním). Vřeteno 2kW bude podle mojeho názoru dostačující (dle pracovních rychlostí posuvu). Velmi zálěží na konstrukci Vašeho stroje, zda tento a případně i vyšší výkon a tomu odpovídající kroutící moment udrží.

Ceny (vzor, bez DPH a dopravy):
Vřeteno Fimec HM73-070, 2kW za 790,- EUR,
Vřeteno Elte TMPE 12/2, 2kW za 520,- EUR.

Cena 2.300,- EUR odpovídá ceně za ATC vřetena a to je již jiná kategorie vřeten.

U Fimecu pravděpodobně jako soukromá osoba objednat dokážete, u Elte se obávám, že nikoliv. Ceny, které jsem uváděl se ale mohou při nákupu fyzickou osobou lišit.
PeterM
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 10. 2007, 6:43
Bydliště: Pezinok Sk

12. 10. 2007, 8:11

pkremla píše:Uvedených řezné podmínky zvládne i motor 1kW, ale v dané kategorii motorů budete mít pravděpodobně problém s životností motoru (s ložisky a přehříváním). Vřeteno 2kW bude podle mojeho názoru dostačující (dle pracovních rychlostí posuvu). Velmi zálěží na konstrukci Vašeho stroje, zda tento a případně i vyšší výkon a tomu odpovídající kroutící moment udrží.

Ceny (vzor, bez DPH a dopravy):
Vřeteno Fimec HM73-070, 2kW za 790,- EUR,
Vřeteno Elte TMPE 12/2, 2kW za 520,- EUR.

Cena 2.300,- EUR odpovídá ceně za ATC vřetena a to je již jiná kategorie vřeten.

U Fimecu pravděpodobně jako soukromá osoba objednat dokážete, u Elte se obávám, že nikoliv. Ceny, které jsem uváděl se ale mohou při nákupu fyzickou osobou lišit.

Dakujem za odpoved, je mozne uvedený motor objednat cez Vás?, moja firma je platcom DPH, inicialy by som Vam zadal.
Stav je taky ze stroj mi vyraba jeden pan z Bratislavy, rozmery stola budu cca 3x1m,kovova konstrukcia, lineaarne vedenia,bol som v jednani aj s cinanmi , uz som takmer objednal stroj /jednal som z iehk.net a cez www.cadmachinery.com. Ceny -hlavne na iehk boli priaznive/bol to lahsi stroj cca 1000 kg/ Druha firma mi ponukala stroj uz vacsej tuhosti/vazil cca 2500 kg/ , ktorého cena bez vakua s motorom colombo 5 kw bola 23800 USD. Napr z fy axyz cena toho isteho bola dvojnasobna.
Nakoniec to zlyhalo na tom, ze nebol som si isty s kvalitou-cina, ale je mozne ze sa mylim....

Ak by ste mi mohli pomoct s tym vretenom bol by som rad, néviem ci k tomu nebude treba aj nejake kliestiny /bolo by dobre na 12mm stopku/

dakujem PM
pkremla
Příspěvky: 44
Registrován: 1. 8. 2007, 11:38
Bydliště: Cheb

12. 10. 2007, 8:25

Objednat vřeteno Vám mohu.

Pokud byste je preferoval vřeteno Elte, tak ta lze za uvedené ceny objednat zde http://www.bzt-cnc.de/. Dodací lhůta je obvykle ihned.

Vřeteno Fimec se musí objednat u výrobce. Dodací lhůta je 6 týdnů od potvrzení objednávky.

Ceny jsou uvedeny bez příslušenství (kleštiny, matice, klíče) a bez potřebného frekvenčního měniče.
PeterM
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 10. 2007, 6:43
Bydliště: Pezinok Sk

12. 10. 2007, 9:21

pkremla píše:Objednat vřeteno Vám mohu.

Pokud byste je preferoval vřeteno Elte, tak ta lze za uvedené ceny objednat zde http://www.bzt-cnc.de/. Dodací lhůta je obvykle ihned.

Vřeteno Fimec se musí objednat u výrobce. Dodací lhůta je 6 týdnů od potvrzení objednávky.

Ceny jsou uvedeny bez příslušenství (kleštiny, matice, klíče) a bez potřebného frekvenčního měniče.
Na termine mi velmi nezalezi-stroj bude cca za 2 mesiace.Potreboval by som to vsak teraz objednat, Neviem , ktore vreteno je kvalitnejsie.

Tiez by som chcel komplet dodavku s menicom a kliestinami /stopka 12-12,7 mm/

Moja firma: Luky plus s.r.o
Holubyho 28
902 01 Pezinok
tel/fax:+421 336413002
mobil:+421 902 902 600 Moravcik Peter
ICO:34096663
IC DPH:SK2020360562

Ak tam robite objednavky , radsej by som to objednal cez Vás
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“