MK3

potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2010, 9:22

Šel jsem na to od lesa. :D Při točení MK točím na hrubo a to do jedné půlky a pak posunu saně a točím od druhé půlky. Což úhel pro MK se zachová. Při začištění a točení na čisto netočím kličkou, protože to rukou na kličce rozvaklám jak píšeš, proto už točím pomocí Aku vrtačky a ubírám co nejmíň materiálu a horní podélný posuv se mi nerozvaklá. Nevím jak u někoho jiného, ale u mě to funguje. Navíc jsem tenkrát dělal nový nonius pro ložisko, tedy delší a i delší šroub.
Přílohy
SPM_A1005.jpg
rogi
Příspěvky: 238
Registrován: 23. 5. 2010, 7:47
Bydliště: SK, pri TRNAVE

28. 3. 2013, 5:28

prečítal som tu vašé idei pri vyrobe morse kužela, napadlo ma použiť kuželové pravítko, a vzorec pre vypočet
uhla, aký je váš názor :?: Hodnoty vo vzorci sú ako príklad, ziadne metre :mrgreen:
Přílohy
príslušní vzorec
príslušní vzorec
Naposledy upravil(a) rogi dne 29. 3. 2013, 5:56, celkem upraveno 1 x.
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

29. 3. 2013, 9:05

Nechci se tě nějak dotknout, ale proč chceš počítat něco, co je dáno normou a pro informaci tuto hodnotu můžeš vyčíst v každých dobrých strojnických tabulkách?

Pokud máš možnost použití kuželového pravítka, pak v tom problém nebude, pokud jsi si ale všimnul, pak zde kluci morse kužel kutí na svých malých kolovrátkách, kde si o nějakém kuželovém pravítku můžou nechat pouze zdát, snad jen krutor to pořešil dobře :) Předělal si asista na cnc a tam už je jedno jaký chceš dělat kužel, prostě si na daný úhel napíšeš program.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7213
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

29. 3. 2013, 11:59

a bacha každá velikost Morse kuželu má o fous jinou kuželovitost !!!
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
rogi
Příspěvky: 238
Registrován: 23. 5. 2010, 7:47
Bydliště: SK, pri TRNAVE

29. 3. 2013, 5:55

všimol som si tie uhly v strojníckých tabulkách, keby to bolo na minúty ale ešte aj na sekundy, optický uhlomer sa nedá použiť, ten moj meria +- 5 minut, preto to kuželové pravítko, kde si môžem nastaviť uhol podlťa výpočtu tanges alfa.
Výpočet je vždy presný, len či sa to podarí i tak nastaviť :(
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 3. 2013, 5:59

jednodušší je vzít si již hotovej morse kužel a srovnat pravítko podle něj do hodinek..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“