vrtačko-frézka Bernardo

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Odpovědět
kouba
Příspěvky: 3
Registrován: 29. 5. 2010, 10:19

30. 6. 2011, 4:34

Ahoj,
rozhoduji se mezi koupí hobby vrtačko-frézky Bernardo KF 25L Vario a vrtačko-frezkou Bernardo KF 25 Top. Nevím jestli pořídit jednu ze dvou jmenovaných nebo radši jít do frézky značky Optimum (Opti BF20L Vario) případně do frézky Proma. Po ošahání a vyrobení pár obrobků bych uvažoval o přestavbě na CNC s kulič. šrouby a případným nutným přefrézováním a zabroušením. Jsem laik a do strojní činnosti občas proniknu pouze při domácím soustružení a proto se chci zeptat zdejší odborné veřejnosti na názor k těmto frézám. Jsou fa Bernardo, Optimum a Proma v kvalitě zpracování frézek stejných kategorií na stejné úrovni nebo se úroveň zpracování liší? Případně, kterou ze jmenovaných by jste mi doporučili. Frézování bude do hliníku, plastu a dalších měkkých materiálů. Zdejší fórum jsem si pročetl ale nějaké porovnání dílenského zpracování od různých výrobců jsem zde nenašel tím neříkám že jsem se nemohl přehlídnout :)

Díky za všechny rady
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“