fanuc servo motor +frekvenčný měnič

Odpovědět
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

13. 12. 2012, 6:20

Taky jsem takhe uvažoval, pokud udělaly červíci drážku, musím ji pak udělat i já frézou na pero. Pokud tedy lepidlo nevydrží, pustím se do toho. Jen mě mate to přenastavení měniče, z nějakých 90V to skočilo na 200V a to nemluvím u ostatního natavení, A, čas rozjezdu, dojezdu, no prostě snad všechny N :shock:
Dnes to večer omrknu a uvidím zda tam zůstaly hodnoty ze včerejšího večera.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

13. 12. 2012, 6:57

to nastavení nevím... neodpojil jsi to nahodou od napeti a treba ti tam odesla baterka zalozni nebo ja nevim....

jinak na ten taperlok nepotrebujes opravdu delat dazku. udrzi to i bez toho. pripadne trosku loktide a je to.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 12. 2012, 8:01

netřeba ničit svěrné pouzdro loctitem, nic víc to nepřinese, resp to pouzdro přenese vždycky několikrát víc než je krouťák motoru.. prostě třeba servo má 5Nm a hřídel 19mm a když se podíváš na taper pouzdro tak v té velikosti přenese třeba 30Nm a s perem jednou tolik, takže i bez pera to s přehledem udrží i max přetížení serva..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

13. 12. 2012, 9:33

Kvako1 píše:to nastavení nevím... neodpojil jsi to nahodou od napeti a treba ti tam odesla baterka zalozni nebo ja nevim....

jinak na ten taperlok nepotrebujes opravdu delat dazku. udrzi to i bez toho. pripadne trosku loktide a je to.
S tím odpojením serva od napětí to mít vliv nebude, celou dobu to mám napojeno na zásuvky napájené přes STOP vypínač. Takže je to od napětí každý den. Takto to mám děláno pro jistotu, že je vše bez napětí při odchodu z dílny. Takže veškeré stroje namají napětí v žádných zásuvkách.
S tou baterkou ani nevím že tam nějaká je, uvnitř měniče. :shock:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 12. 2012, 12:33

Tam asi bude pouzita flash pamet integrovana v nejakem jednocipovem procesoru pripadne externi I2C byvaji oblibene
Ty obcas fixlujou
Nastav to a doufej ze se to nezopakuje
Jinak vymenit menic
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

13. 12. 2012, 3:05

Teď tu jsem na skok a omrknul jsem to, nic se nezměnilo, tak snad to bude OK. Pokud né projeví se to vypínáním a už budu vědět oč se jedná.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

4. 7. 2013, 8:13

Selic píše:U toho micromasteru vector by melo vypadat nastaveni pro servo takto:

P16=0
P69=1
P71=0!!!
P77=0!!!
P78=0!!! tady byl asi problem
P79=0
P80=1
P81 až 85 podle motoru
P86=250 pokud to dovoli Imax serva
P88=1 pri prvnim zapnuti motor zapisti asi 5sekund a mirne se pohne hridel, tim dojde ke zmereni statoroveho odporu, pri dalsim spusteni jiz motor pracuje normalne
P186 nutno spocitat jako mensi z Imax serva nebo Imax menice
P971=1 ukladat zmeny do EEPROM
ostatni v tovarnim nastaveni nebo ovladani podle potreby

parametry 77 a 78 jsou klicove.
Ahoj, zkusil prosím toto někdy někdo (Siemens MICROMASTER Vector + AC servo)? Rád bych se zbavil tý šedivý vobludy u mýho mazlíka.. Díky, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

7. 8. 2013, 3:32

..případně jaké jsou zkušenosti u vašich konfigurací (potraviny, Michal Prokop, Kvako..) s odstupem času? Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7213
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

7. 8. 2013, 3:37

Tomík: Proč ti vadí ta šedivá obluda?
Ona se netočí?
Nerozumí si s ní měnič?
Dělá voloviny?
Má jinou vadu než že je velká a šedivá?
Nech ji jak je, vzpomeň si na ten motor z toho šicího stroje nebo co to vrčelo a strkej peníze a elán do něčeho užitečnějšího...
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

7. 8. 2013, 4:28

testone píše:Tomík: Proč ti vadí ta šedivá obluda?
Ona se netočí?
Nerozumí si s ní měnič?
Dělá voloviny?
Má jinou vadu než že je velká a šedivá?
Nech ji jak je, vzpomeň si na ten motor z toho šicího stroje nebo co to vrčelo a strkej peníze a elán do něčeho užitečnějšího...
Šedivá vobluda by potřebovala rozebrat, předrátovat (někdo to uvnitř natvrdo zdrátoval do hvězdy a na svorkovnici vyvedl pouze vrcholy) a promazat ložiska (odhad odborníka, trochu drhne, měl jsem podezření i na zkřivenou osu, ale snad jen šmajdá řemenice, nemám zatim stahovák). Aktuální zjištění (asi deset minut starý) je, že dělá o něco méně výrazně dost podobný voloviny, jako motor ze šicího stroje (místo plynulýho pohybu "krokuje"), pokusím se otestovat na jinym měniči.

Ještě má dost hrubozrně vyrobenou vrtuli a kryt vrtule, to jí taky moc nepřidá.

Nicméně zásadní problém je pro mne velikost, už jsem to tu několikrát vysvětloval, tuto sestavu si dlouhodobě nemůžu dovolit (pokud bych tento problém neměl, koupil bych si normální minisoustruh), nemám to tu kam dát, leda na zem. I ten menší motor ze šicího stroje je hodně velikej, měl to být takový mezistupeň za pár kaček, než se dostanu k něčemu elegantnějšímu.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 8. 2013, 4:49

pak už jen zbejvá zezadu na vřeteno přidělat kliku :D, je smutný pořídit si soustruh a nemoci k němu dát motor.. chápu že když není místo tak je to problém, ale to vážně nemáš kus místa navíc na motor? můžeš ho přece posadit nahoru dolu dopředu dozadu v podstatě kamkoliv.. samozřejmě nahoru a dozadu to je asi nejjednodušší..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

7. 8. 2013, 5:27

Žes tu kliku jako jedinou alternativu neporadil už praotcům tohoto vlákna, nebo tos ještě nebyl tak chytrej? :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 8. 2013, 5:41

nebyl.. :D ale vážně to se ti tam nikam nevejde motor?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

7. 8. 2013, 5:59

vážně je takto velký motor docela problém, no :( ne úplně fatální, nějaký možnosti jsou (možná ho nějak zabudovat do pracovního stolu nebo ho i nechat na tý základní desce akorát co nejblíž k soustruhu), ale proč neproklepnout nejdřív tuto cestu, pokud se jiným osvědčila(?)? Bylo by to z tohoto pohledu nebe a dudy (líbilo by se mi spíchnout skříňku pod celým soustruhem a zabudovat do ní motor i s další elektronikou, pokud by došlo na eNCéizaci - tam by moh bejt možná užitečnej i ten enkodér).
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Michal Prokop
Příspěvky: 64
Registrován: 5. 11. 2009, 3:16

8. 8. 2013, 12:04

Ja jsem absoltne spokojenej pozivam OMRON MX2 v modu na motor s pernamentnimy magnety .kroutak skvelej uz odspodu .Motor na jeho vykon je malej ,doopravdy me to beha pekne , myslim ze tu mam nekde videa .chodim s nim az d 5000ot/min .
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“