zmena pravidel

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22401
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2012, 8:23

Pozor zmena pravidel fora prodej

Paklize prodavajici neuvede konkretni cenu je povinen predat zbozi prvnimu zajemci zdarma
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2012, 9:25

robokop: pěkné pravidlo, ale nevymahatelné.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

10. 3. 2012, 9:28

Jůů, já se tu potřebuju zbavit celkem slušný kupy elektrošrotu, tak to asi dám do inzerce bez ceny... :lol: :lol:
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Jojanisberg
Příspěvky: 221
Registrován: 2. 9. 2008, 4:36
Bydliště: Jihlava

10. 3. 2012, 9:36

já se přidám, když bude povinnost to odebrat :D :D je toho dodávka
Johanisberg
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

10. 3. 2012, 9:43

:P :P :P :P
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

11. 3. 2012, 8:35

Já bych to udělal tak,kdo dá prodej bez ceny ,dá 10% z prodané ceny na fungování fora. :D
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2012, 9:01

Nejjednodušší to budeš mít, když sem nahodíš mod Inzerce (už jsem se o něm zmiňoval) - Tam ti musí inzerent částku uvést povinně při zadávání inzerátu + další povinné údaje (co prodává,odkud je, popis věci, tel číslo .....) Dále se tam dají stanovi přesná pravidla pro prodávající kupující a obecně, uživatel si svou inzerci může spravovat (a spravovat ji můžeš snadněji i ty) a máš všechny inzeráty přehledně na jednom místě.

Mimo jiné by ti to umožnilo odstřihnou inzertní aktivity z fóra a soustředit je do jednoho místa. Dost to přispěje ke zpřehlednění.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

11. 3. 2012, 7:14

Nevím jestli je rozumné to nějak extrémně zesložitovat. Myslím, že inzerátů bez ceny je relativné málo a pokud tak ji inzerenti rychle po upozornění pod hrozbou výmazu doplní.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7214
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

11. 3. 2012, 7:22

lubos píše:Nevím jestli je rozumné to nějak extrémně zesložitovat. Myslím, že inzerátů bez ceny je relativné málo a pokud tak ji inzerenti rychle po upozornění pod hrozbou výmazu doplní.
Asi tak.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

11. 3. 2012, 7:58

Na druhou stranu si ale myslím, že by to zpoplatněné být mělo. Bohužel tu vidím 2 roviny. Primárně by sekce prodej měla sloužit těm, kteří něco nakoupili a pak zjistili že mají něco co nevyužijou a pak tedy nabídnou jiným, aby lacinějš koupili tedy taková výpomoc. Druhá rovina je, že někdo k něčemu přišel v práci nebo jinde za pět prstů a chce to prodat. Není těžké poznat, že když někdo každý měsíc prodává např. kuličkový šroub ( nemyslím nic konkrétního jen příklad, pro konkrétní typ bych mohl jmenovat) tak asi důvod není takový že neustále nakupuje šrouby a zjištuje že se mu nehodí. Čas od času jsou také lidové nabídky a věci za odvoz, případně za nějakou výměnu. Pokud by se dala inzerce podávat jen sponzorům fora byla by to asi spravedlivá možnost v případě, že by se ještě udělala sekce výměna či za odvoz s možností nabídky bez sponzorství. Na druhou stanu si dovedu představit že začátečník nakoupí díly na svůj stroj, pak zjistí že to zkrátka nedá a je v tom za 30tis, tak se řekne že to prodá což samo bude prodejné tak za 15 a ještě se musí stát sponzorem :( aby mohl podat inzerát. Myslím, že by to měla být otázka osobní cti a ti, kteří často něco prodávají by se měli stát sponzory dobrovolně. Sám jsem ostuda a brzo to napravím jen co se s Robokopem uvidíme :D , páč nemám osobní bankovní účet. Takže asi tak. :lol:
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7214
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

11. 3. 2012, 8:26

a co takhle doplnit pravidla pro inzerci něčím ve smyslu " administrátor má právo bez uvedení důvodu inzerát smazat", koneckonců je to jeho forum, komu se to nelíbí, může si udělat vlastní. Pokud bude někdo inzercí obtěžovat, admin ho prostě smaže. Možná už něco takového v pravidlech má, nestudoval jsem to. Otázkou je kdo déle vydrží nervově.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2012, 7:52

Celkem nechápu vaše uvažování - vy se tady dohadujete nad tím, jak upravovat pravidla inzerce, jak to kontrolovat a jak to vymáhat, a hlavně jak to celé ošéfovat. Bez urážky - ale vaše snaha mi silně připomíná situaci, kdy se budete babrat s konstrukcí portálové frézky a budete při tom tvrdošíjně trvat na použití krokových motorků vykuchaných z tiskárny.

Chci viděk kohokoliv, jak bude denně kontrolovat všechny témata s inzercí na dodržování pravidel, upomínat inzerenty, kteří je porušili, upravovat inzeráty, mazat příspěvky, kde se věc prodala a blokovat ty, co porušují pravidla. Každý z vás se snaží hospodařit se svým časem co nejlépe - a já si prostě nedovedu představit, že by někdo z vás tomu věnoval denně minimálně hodinu ...

Navrhoval jsem tu řešení - nainstalovat modul Inzerce. Ten modul umožní soustředit veškerou inzerci na jedno místo, zpřehlední ji a ve zkratce má všechny funkce, po kterých zde voláte. Instalace toho modulu trvá zhruba 30 min, nastavení a nakonfigurování pak dalších 15 min. Pak máte správu inzerce na jednom místě - a nemusíte řešit triviálnosti typu zda někdo zadal cenu, nebo ne, nebo zda se někdo vyjadřuje k ceně, množství, kvalitě .... a spoustě dalších nepodstatných věcí. Veškeré inzerované věci vidíte přehledně na jednom místě a ne rozdrbané po různých příspěvcích. Autor inzerátu si spravuje jeho dobu, může ho označit jako prodaný, stáhnout ho, prodloužit ho, povolit nebo zakázat komentáře, a spoustu dalších věcí - které může spravovat i admin přehledně z jednoho místa a hromadně.

Mě osobě je celkem jedno, jaké řešení vybere provozovatel tohoto fóra - je to jeho věc, já mám ale se zmíněným modem velmi dobré zkušenosti - provozuji ho už přes tři roky a za tu dobu jsem nemusel řešit ty věci, co řešíte zde. Je to pouze o tom, jakému řešení dáte nakonec přednost.

A ještě jedna věc - provozovatel tohoto fóra se snaží sehnat jakýmkoliv způsobem finance na jeho provoz. Je to celkem pochopitelná činnost - a dobře nastavená a spravovaná inzerce by mu v tom mohla hodně pomoct, už jenom tím, že přitáhne další uživatele.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22401
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 3. 2012, 4:57

nad tim modem uvazuju tohle je tedy jen docasne reseni
bozhuzel na ten mod ted nezbyva moc casu tak to nejak kopu pred sebou


r-stick ma pravdu, je to rehole
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“