pomoc při výběru vedení

Odpovědět
misour
Příspěvky: 90
Registrován: 25. 7. 2013, 5:55

16. 11. 2013, 11:51

Ahoj všem mám takovou prosbu sháním pro THK LM SYSTEM SR-25W lineární vedení a chtěl bych si nechat doporučit kde dobře nakoupit. Jelikož jsem v tomhle nemám přehled který prodejci jsou dobrý.
A ještě bych se chtěl zeptat zda někdo nevím jaky průměr vedeni tam pasuje předem děkuji
misour
Příspěvky: 90
Registrován: 25. 7. 2013, 5:55

19. 11. 2013, 12:03

nikdo neví :(
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

19. 11. 2013, 6:48

co se třeba podívat na stránky THK naklikat tam to tvé označení a vyjede ti katalogový list... ? a z něj víš hned co k tomu patří..
a pánové od THK ti určitě rádi prodají lineáry.. jen asi neustojíš cenu.. ono obecně se těžko shání druhá věc do páru, vždy je lepší kupovat jako celek..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
misour
Příspěvky: 90
Registrován: 25. 7. 2013, 5:55

19. 11. 2013, 12:26

no tak nakonec si měl pravdu spíš ty vozíky prodám a seženu komplet :( takhle by se to prodražilo a docela dost
Kio
Příspěvky: 32
Registrován: 9. 3. 2008, 9:10
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

19. 11. 2013, 3:24

Ono u THK je to celkově problematičtější. Jejich kvalita výroby je svérázná a jak jsem prakticky zjistil, tak nejsou schopni udržet výrobu v požadovaných tolerancích.
Mají párované vozíky s kolejnicí ...
jsem potřeboval dočasně kvůli zkrácení kolejnice, abych nezničil vozíky, tak jsem je přesul všechny na jednu společnou kolejnici a při té příležotosti jsem zjistil, že
1) vozík na té kolejnici nemusí jezdit.
2) může mít jinou výšku.
V mém případě jsem měl výškový rozdíl vozíků z několika sad na jedné kolejnici -0.13mm a +0.16mm oproti katalogový výšce ... po vrácení na správnou kolejnici bylo všechno OK v toleranci.
Radši to prodej a kup něco jiného.
Mně osobně už THK nesmí do baráku.
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

19. 11. 2013, 3:34

rozdíl 0,3mm mezi dvěma kolejnicema stejného typu? já teda od THK měl kolejnice taky a ke každé certifikát a kvalita prvotřídní..cena rovněž..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

19. 11. 2013, 6:01

Kio píše:Ono u THK je to celkově problematičtější. Jejich kvalita výroby je svérázná a jak jsem prakticky zjistil, tak nejsou schopni udržet výrobu v požadovaných tolerancích.
Mají párované vozíky s kolejnicí ...
jsem potřeboval dočasně kvůli zkrácení kolejnice, abych nezničil vozíky, tak jsem je přesul všechny na jednu společnou kolejnici a při té příležotosti jsem zjistil, že
1) vozík na té kolejnici nemusí jezdit.
2) může mít jinou výšku.
V mém případě jsem měl výškový rozdíl vozíků z několika sad na jedné kolejnici -0.13mm a +0.16mm oproti katalogový výšce ... po vrácení na správnou kolejnici bylo všechno OK v toleranci.
Radši to prodej a kup něco jiného.
Mně osobně už THK nesmí do baráku.

stejna skušenost, dokonce mi to samé řekl prodejce. taky jsem chtěl dokupovat kolejnice. nesmíš měnit vozíky mezi kolejnicema, maj to parované...
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

19. 11. 2013, 6:04

a proč teda vedou katalog s dílama a prodávaj zvlášť? pochopil bych že nějaké superprecizní předepnuté jsou párované, ale standartní řada? a že by se jako japonci při broušení netrefili do 0,3mm? mě se to teda moc nezdá..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
misour
Příspěvky: 90
Registrován: 25. 7. 2013, 5:55

19. 11. 2013, 6:34

tak jak to ctu lepsi koupit fakt komplet :) ale jestli to je pravda tak to jsou docela zajimave odchylky
martyxxx
Příspěvky: 195
Registrován: 16. 10. 2008, 9:19
Bydliště: Praha

20. 11. 2013, 8:24

Je pravda, že s kompatibilitou u THK je to někdy "ne zrovna ideální". Měl jsem v ruce několik sad THK a nikdy nebyl zásadní problém, ale jednou se mi stalo, že u vedení HSR15 staršího data výroby nešly nasadit nové vozíky, profil kolejnice byl zjevně trochu jiný. Jinak co jsem četl, tak THK skutečně párují kolejnice s vozíky u předepnutých vedení, takže při přendání předepnutého vozíku z jedné kolejnice na druhou se může předpětí ztratit. Rozdíl ve výšce 0.3mm se mi ale také nezdá. Kolejnice i vozíky se samozřejmě vyrábějí v několika třídách přesnosti. Vozíky, které můžete osadit na libovolnou kolejnici mají na konci označení (GK). Problém je, že THK neznačí předpětí ani tento údaj na vozíku, takže jakmile vyhodíte krabičku..... V příloze najdete přesnosti jednotlivých rozměrů podle třídy úpřesnosti u vedení THK.
Přílohy
en_a01_074.pdf
(247.24 KiB) Staženo 411 x
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

20. 11. 2013, 10:46

RaS píše:a proč teda vedou katalog s dílama a prodávaj zvlášť? pochopil bych že nějaké superprecizní předepnuté jsou párované, ale standartní řada? a že by se jako japonci při broušení netrefili do 0,3mm? mě se to teda moc nezdá..
rozdil 0,3 to netvrdím, jenom tvrdím co mi říkal zastupce hennlich.cz . od nich bere naše firma komponenty. mluvil jsem o tom z panem telefonicky. samotne kolejnice mi prostě neprodal protože to parujou. nakonec jsem chtěl ty nejdelší koleje z jedním vozíkem. ale cena byla strašná. tak jsem se na to vyprd a koupil jine od NSK.
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 11. 2013, 10:55

pokud jsi chtěl kolejnici k něčemu předepnutému tak to chápu..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „lineárni vedení“