Mach3 general cofig

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
mirdin
Příspěvky: 298
Registrován: 13. 11. 2014, 12:40
Bydliště: Frýdek - Místek

22. 10. 2015, 1:28

Nazdárek

Myslím, že nebudu daleko od pravdy když řeknu, že nejsem jediný, kdo by uvítal podrobnější vysvětlení nastavení general konfigu v machu3. Samozřejmě, že některé věci jsou scela jasné. Ale i když mach3 používám nějakou dobu tak pořád se nejde takové to:

A mám to dobře co když za něco mužů ja protože si nejsem jistý zda jsem něco neudělal špatně v nastavení.

Nenašel by se tady ochotný cncčkař, který ví co a jak má byt nastavené a co je volitelne a co nevyhnutelnost pro správne nastavení general konfigu v machu3 ? ?

Možná by nebylo špatné hodit printscren general konfigu a rozepsat co jednotlive položky znamenají a k čemu slouži. A co je vhodnější při jejich nastavení. A co naopak není.

Dokonce ani v manuálu Mach3 neni tento podrobný návod. Tady na foru jsem našel jen nějaké informace k jednomu problému a to bylo vše.

Tak tedy pokud by se tady našel někdo tak moc hodný a zhostil by se tohoto podrobného popisu budeme já i spousta dalších čtenářů určitě moc vděční.

Jak říkám mi zatim vše funguje jak má. Ale pořád si říkám jestli to je vše nastavené spravně. :D

Děkuji moc
Uživatelský avatar
badina
Příspěvky: 172
Registrován: 5. 11. 2014, 6:38

22. 10. 2015, 7:07

Hledal jsi i jinde? Něco třeba zde http://www.cnc1.eu/sk/mach_3.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Světlo na konci tunelu může být blížící se vlak.
mirdin
Příspěvky: 298
Registrován: 13. 11. 2014, 12:40
Bydliště: Frýdek - Místek

22. 10. 2015, 7:42

No sice něco málo tam je, ale ta verze machu3 tam je 1.90.020 to už asi není moc aktuálni a navíc podrobně to tam taky moc rozpadne neni. Ten general config. :D :D

Ale jinak jo. Díky.

Joooa jinak pěkná frézka.
Pepa Žhář
Příspěvky: 417
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

22. 10. 2015, 5:45

Ahoj, naprosto perfektní vysvětlení je v českém a dosti obsáhlém manuálu od PavlaZ ,od strany 74 je popsán general config sice tabulky v nových verzích jsou sjednocené v jednu, ale popisky sedí
http://www.cncshop.cz/PDF/Mach3Mill_1.84_CZ.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak zde můj český screen pokud ti to stačí, je tam několik položek co jsem nevěděl a nebo nešli nijak vyzkoušet či otestovat, ale na provoz stroje dostačující :D

Pepa
gen con.PNG
mirdin
Příspěvky: 298
Registrován: 13. 11. 2014, 12:40
Bydliště: Frýdek - Místek

22. 10. 2015, 7:25

Moc děkuji
mirdin
Příspěvky: 298
Registrován: 13. 11. 2014, 12:40
Bydliště: Frýdek - Místek

14. 4. 2016, 6:09

Pánové

Netuší někdo na co se používá v hlavním nastavení položka HLÍDACÍ PES. Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 4. 2016, 6:18

mozna kdyby to nekdo doslovne neprekladal tak by to bylo srozumitelnejsi
obecny popis treba zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Watchdog_timer" onclick="window.open(this.href);return false;

konkretne pokud vim tak mach ma takovou funkci ze nektere vstupne vystupni desky s podporou tehle funkce vyzaduji nejaky signal (tusim kmitocet od do) aby aktivovali svoje vystupy
kdyz mach zamrzne predpoklada se ze prestane generovat i tenhle signal a tudiz ta deska deaktivuje vystupy
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
chb
Příspěvky: 3803
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

14. 4. 2016, 8:46

ano, jde o vymyšlenost kdysi pro jednočipy

u Machu / stroje je to asi víc myšleno, že mohu na stroji mít třeba STOP tlačítko/stykač, které je drženo v pohotovosti právě tímto signálem (třeba jednoduše opakovaně nabíjeným kondenzátorem (hodně zjednodušeno)) a když tento signál - vlastně pulzy přestanou chodit = něco se v řídícím systému pokazilo a třeba windowsy se sekly - kondík se vybije a STOP stykač shodí/zastaví celý stroj

a jen bokem - použil to z místních někdo někdy ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
mirdin
Příspěvky: 298
Registrován: 13. 11. 2014, 12:40
Bydliště: Frýdek - Místek

14. 4. 2016, 9:48

No tušil jsem něco poboněho. Mam zajímavý problém. Když nechám mach bez povšimnutí jen tak a dělám něco jiného tak se stane že mach přestane reagovat jako by usnul. A už pak nezbude nic jiného než ho vypnout a zapnout znova. Zajimavé je že nefungujou šipky. Ostatní věci jako je estop a další fungují jen nemůžu zapnout stroj přes cykle start atd. Prostě se vypnout a zapnout. Nic jiného nepomůže.

Trochu to vypadá jakoby to dělal spořič Win. Ale žáden tam nemám. Pokud se s nim pracuje tak je to v poho.

Divne.
Jo a nechci tady slyšet. Noooo to je Mach3 linux to neudělá. Vše má svoje pro a proti. Ja řešim Mach3. :D :D

Děkuji všem.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 4. 2016, 12:31

ano je to tak jak zjednodusene poppisujes

tamto mi mach delal taky
nepomohla preinstalace
vymana pocitace to resila
mozna zkus jeste poptrehazovat veci kolem sporeni spotreby proudu v biosu
spis to ale bude chtit jiny PC nebo jiny system
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
mirdin
Příspěvky: 298
Registrován: 13. 11. 2014, 12:40
Bydliště: Frýdek - Místek

14. 4. 2016, 12:55

:D :D

Tak počítač menit nebudu. Spíše pohledam neco v tom biosu. Jinak děkuji moc. V podstatě se nejedna o muj stroj i když jsme ho stavěli. Na mem by mě to asi sra . . .vic.

Ještě jednou díky.
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“