Mikro toolpost

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2009, 11:44

Jo a ještě jsem zapomněj, vyvrtáš si to právě na tý mašině v který to bude osazený....
Takhle jsem upravoval osazení nástrojů v revolverový hlavě, kde střed upínacích čepů neseděl proti ose vřetena.
Přílohy
nástroje.jpg
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2009, 11:44

to neni pravda , tim že to navrtáš a zasuneš tam lehce nástroj už seš o pár setinek mimo. Koukni sem
http://www.youtube.com/watch?v=vxr820UXBFE
tím sem začal - funguje to, ale NENI to v ose. Musel bys to navrtat, vyvrtat menším vrtákem a pak přestružit tu díru a pak naklepnout natvrtávák nebo vrták. Jinak se nechytáš. Ale souhlas, na moje podložky to bohatě stačilo:)
Zrovna Tobě, člověku co se hrabe v tisícinách mm co je pro něj šuplera jako pro druhýho 100 metrový pásmo to není asi zrovna třeba 2x vysvětlovat :lol:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2009, 11:47

ty jo to je masivní dělo:)) Moje je proti tomu hračka
http://dilna.aeroomni.com/cnc7/konik.jpg
a Bohu žel, v tom zámku se to asi desetinu vaklá - na závity a vrtání to ej OK ale na navrtává s tim netrefíš střed aniž bys ho tam podržel rukou:)))))))) Musim to rozebrat a mrknout do teho.
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2009, 12:56

Aeroomni píše:to neni pravda , tim že to navrtáš a zasuneš tam lehce nástroj už seš o pár setinek mimo. Koukni sem
http://www.youtube.com/watch?v=vxr820UXBFE
tím sem začal - funguje to, ale NENI to v ose. Musel bys to navrtat, vyvrtat menším vrtákem a pak přestružit tu díru a pak naklepnout natvrtávák nebo vrták. Jinak se nechytáš. Ale souhlas, na moje podložky to bohatě stačilo:)
Zrovna Tobě, člověku co se hrabe v tisícinách mm co je pro něj šuplera jako pro druhýho 100 metrový pásmo to není asi zrovna třeba 2x vysvětlovat :lol:
Nepsal jsem lehce, psal jsem navrtat a stružit... :wink: samosebou že musíš jít od začátku - navrtat, předvrtat menším, pak větším, stružit, někdy vrtám frézou, prostě jak kdy....a jak co.
Jde to udělat v pohodě v setině či dvou...používám v tom navrtávák 1mm a věř mi že kdyby byl mimo střed tak rupne okamžitě....
Pak máš taky možnost upnout do universály vyvrtávací hlavičku a jenobřitým nástrojem to uděláš úplně dokonale....
Pro moc malý nástroje udělám redukční pouzdro na soustruhu v kleštině, a nebo je můžeš udělat pro všechny nástroje co osadíš.... :wink:
To jsou ty mosazný kousky v krabičce....lepší by byla ocel, mosaz se časem vymačká a někdy se nástroj protočí, ale zase lepší když třeba takovej vrták 1,6 proklouzne než ho zlomit.
Naposledy upravil(a) Engineer dne 11. 2. 2009, 1:06, celkem upraveno 1 x.
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2009, 1:00

Aeroomni píše:ty jo to je masivní dělo:)) Moje je proti tomu hračka
http://dilna.aeroomni.com/cnc7/konik.jpg
a Bohu žel, v tom zámku se to asi desetinu vaklá - na závity a vrtání to ej OK ale na navrtává s tim netrefíš střed aniž bys ho tam podržel rukou:)))))))) Musim to rozebrat a mrknout do teho.
Tuhle věc jsem koupil před 17 lety když jsem začínal, zkusil jsem ji použít jednou a pak se toho rychle zbavil....
Z toho nic nevykřešeš i kdyby ses po.... :D
To je tak do soustruhu na dřevo (tedy dost hrubýho), kde nebudeš honit ani desetiny. Popravdě ztráta času se s tím zabývat....
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2009, 1:09

Na vrtání a závitování je to špicová věc i když to vaklá. Hlavně se mi líbí jak si to samo bere závitník ze zamknutýho koníka. Zkusim se do toho podívat možná kdyby se čep udělal líp a do konusu tak to bude zamykat přesně. Nicméně za málo peněz to bylo hodně muziky a přesně to zapadá do celkovýho stavu čínskýho soustruhu DODO :) Mám ho možnost vrátit, ale nevyužijiu to - hodí se a pro moje použití je to použitelný. U nas v Siemensu sem viděl mikropřevodovčičku velkou asi jako pěst. Vypadá to, že v tom je šnek a kolo. Nebyla tam VUBEC žádná vůle. Hned mě napadlo, že by se dal připojit krokáč a tu hlavu z konika nasadit na výstup z tý převodovky. Jinak s tim malym navrtávákem 1mm teď dělám taky a je úžasný jak se člověk dokáže ručně trefit doprostřed podle oka podle stopy jakou nůž ukázal protředek !
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“