indukční spínače

RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 11. 2012, 7:39

nepotřebuju čidla, mám svoje a taky jsem si nějaké půjčil nicméně ty co mám se chovají ne tak jak popisuje robokop, že by pouze připojili drát k + nebo k -, ale ten drát přepojí tzn, že vezmeme-li konektory + číslo 1 střed č.2 a -(zem) č.3 tak zapojím +24V (třeba 12V to je jedno) mezi 1 a 3 a pokud vezmu Vmetr tak naměřím mezi 1-2 0V a 2-3 něco pod 24V a když to sepne tak se to otočí ,takže naměřím mezi 1-2 24V a 2-3 0V tzn že mě to nespíná zem na střední vodič a nemůžu to napojit napřímo neboť v nesepnutém stavu tam mám plné napětí a odpálím mesu.. pokud by to pouze spínalo zem tak by se to dalo napojit napřímo..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22431
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 11. 2012, 7:52

tak to vypada na plny pulmustek
ale nechapu proc y to melo odpalit mesu, dyt ta IO oddelovaci karta je 24V kompatibilni ne?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kraljan
Příspěvky: 70
Registrován: 25. 3. 2010, 6:25

7. 11. 2012, 8:01

A jak jsi RASi prisel na to, ze to nespina stredovy drat proti zemi? Prave ze to, ze mas pri sepnutem stavu na 1-2 24V tak to znamena ze 2 drat je pripojeny na zem, jinak bys 24V nemohl namerit. Jestli to muzes zapojit nebo ne na vstup MESY je vsak spis otazka na to jak se MESA chova, ale jestli je to standartni vstup, tak by se mel chovat slusne. Kdyz bych chtel mit jistotu, tak vloz do vstupu odpor radove 100k, pak by se urcite nemelo nic stat, protoze vstup musi pracovat pri par mA.
RaS píše:nepotřebuju čidla, mám svoje a taky jsem si nějaké půjčil nicméně ty co mám se chovají ne tak jak popisuje robokop, že by pouze připojili drát k + nebo k -, ale ten drát přepojí tzn, že vezmeme-li konektory + číslo 1 střed č.2 a -(zem) č.3 tak zapojím +24V (třeba 12V to je jedno) mezi 1 a 3 a pokud vezmu Vmetr tak naměřím mezi 1-2 0V a 2-3 něco pod 24V a když to sepne tak se to otočí ,takže naměřím mezi 1-2 24V a 2-3 0V tzn že mě to nespíná zem na střední vodič a nemůžu to napojit napřímo neboť v nesepnutém stavu tam mám plné napětí a odpálím mesu.. pokud by to pouze spínalo zem tak by se to dalo napojit napřímo..
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 11. 2012, 8:20

robokop píše:tak to vypada na plny pulmustek
ale nechapu proc y to melo odpalit mesu, dyt ta IO oddelovaci karta je 24V kompatibilni ne?
no já myslel řídící od mesy, oddělovací jsem teď dokoupil tak budu laborovat dál..nicméně původně jsem si právě myslel že to spíná tu zem a v otevřeném stavu nic, jenže tam je plné napětí.. otázka ale zněla když je předepsáno že má být zapojena zátěž mezi 1a2 a já ji zapojím mezi 2a3 co se stane? jak jsem psal spíná to naprosto stejně akorád logicky inverzně
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22431
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 11. 2012, 8:24

primo do mesy bez toho oddeleni to v zadnem pripade nesmi prijit i kdyby to bylo v 5V logice
hradlovy pole nesmi byt pripojeny na nejaky anteny vedouci kolem masiny
jsou extremne citlivy a rychly
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
oscar
Příspěvky: 1192
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

7. 11. 2012, 8:30

ja koupil tudle desku, pres ni to snad pripojim, vypada to celkem univerzalne
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0565183196" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22431
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 11. 2012, 8:39

mel jsi koupit tu od mesy, tohle bych nedoporucoval
nelze koupit mesu a zacit na to neco pripojovat, musis k ni koupit ty jejich periferni desky presne podle toho co mas za konfiguraci a co ti podporuje software

tady je jedna IO karta
http://www.duzi.cz/shop_cnc/index.php?m ... ucts_id=16" onclick="window.open(this.href);return false;

tady jedna pro krok/smer pro drivery
http://www.duzi.cz/shop_cnc/index.php?m ... ucts_id=19" onclick="window.open(this.href);return false;

zkontroluj si aby to makalo s EMC
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
oscar
Příspěvky: 1192
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

7. 11. 2012, 9:05

priznam se ze mi nedocvakava jakou spojitost maji ctyri optrony povesene na hradlovem poli s linuxcnc kde si to pres hal nadratuju. ale mozna jsem neco prehledl.
treba takto:
mesa_conf_pajena.png
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22431
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 11. 2012, 9:12

nevim jak je to ted ale onehda byla konfigurace pinu zavisla na firmware v ty mese
tj nektery ty IOcka yli a nektery nebyli kompatibilni s firmwarem, musel by se prepsat

co se tyce jine nez mesa karty s galvanickym oddelenim
onehda jsem mel znacny problem s hradlovym polem ktere nemelo uzemnene nebo jinak osetrene nepouzite piny
predpokladam ze to ty mesa iocka maj vyresene
v opacnem pripade se to hradlove pole v pripade ruseni degraduje na generator nahodnych cisel
a CNC = zdroj ruseni (menice, drivery, spinane zdroje, komutatorovy kress,....)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
oscar
Příspěvky: 1192
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

7. 11. 2012, 9:15

ad 1. prijde mi ze v nynejsim FW uz to lze.
ad 2. tak to je klasika. todle je blba deska, za ty prachy bych nemel mozna ani plosnak. tak jsem to zkusil a uvidime

spis resim filtr na menic.....
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22431
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 11. 2012, 9:26

tak preju stesti aby ti to neodkourilo to hradlove pole
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „cinske desky s TB-6560 cervena a modra“