SV 18 RA + frekvenční měnič

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
E2N
Příspěvky: 122
Registrován: 16. 12. 2013, 11:49
Bydliště: Ústí nad Orlici

7. 1. 2015, 8:39

Monteg píše:Není za co od toho je fórum
Já měl právě problém s plochým řemenem neustále klouzal
A potom schánět někde jiny :D kdo ho slepí :D atd.
Cesta klínové řemeny které mají na každém rohu se my zdála schudnější.
mohl by jsi ještě napsat jestli používáš nějaký brzdný rezistor? Jak to máš celkově s bržděním vřetene.....
Monteg
Příspěvky: 1495
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

7. 1. 2015, 4:50

Brzdný odpor nepoužívám
Doběh mám nastavený na fr. měniči tuším cca 2s
E2N
Příspěvky: 122
Registrován: 16. 12. 2013, 11:49
Bydliště: Ústí nad Orlici

8. 1. 2015, 6:46

Rozumím to mu dobře, že je to schopné za 2 sekundy zastavit vřeteno?
Pokud tomu tak je, tak si myslím že je to supr, bez použití brzdného rezistoru.
Prodlouží se nějak ten čas zastavení, když je těžký obrobek?
E2N
Příspěvky: 122
Registrován: 16. 12. 2013, 11:49
Bydliště: Ústí nad Orlici

8. 1. 2015, 1:17

mohl by mi někdo objastnit mé mezery ve vědomostech co se týče řízení frekvenčních měničů.
Na internetu jsem se dočetl, že jsou dva různé způsoby, kterými dokáže měnič ovládat elektromotor a to skalární a vektorový. Skalární systém je starší systém, vektorý je novější a podle toho co jsem se dočetl tak i lepší. Je to mu opravdu tak? Využiji ty lepší vlastnosti u řízení otáček vřetene v mém případě nebo jste klidně volili i ten sklarní systém?
Díky za názory
Monteg
Příspěvky: 1495
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

8. 1. 2015, 3:40

Já mám tento typ
http://www.konzult.cz/rada-cv-0-4-55-kw ... m-rizenim/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ono to umí i do 1s ale to už se my zdálo moc na fofr :D
Čas zastavení se trochu prodlouží ale je to 3s určitě
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2424
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2015, 3:57

E2N píše:mohl by mi někdo objastnit mé mezery ve vědomostech co se týče řízení frekvenčních měničů.
Na internetu jsem se dočetl, že jsou dva různé způsoby, kterými dokáže měnič ovládat elektromotor a to skalární a vektorový. Skalární systém je starší systém, vektorý je novější a podle toho co jsem se dočetl tak i lepší. Je to mu opravdu tak? Využiji ty lepší vlastnosti u řízení otáček vřetene v mém případě nebo jste klidně volili i ten sklarní systém?
Díky za názory
Velmi jednoduše:
Skalární pustí do drátů co se mu řekne a už ho to kromě ochran (proud/napětí) nezajímá. Tedy když se motor zastaví měnič jede dál.
Vektor si hlídá pohyb pole v motoru a tak může točit od desetin Hz s plným kroutícím momentem i vyšším. Prostě když mu dáte třeba 10Hz a velkou frézu a když je dostatečný moment na motoru tak to měnič utočí (skalár by už dávno stál) navíc se měnič ozve pokud je něco s motorem špatně - tím myslím že nedovede držet otáčky. Zase nezapnete měnič bez motoru (hlásí chybu) a musíte si více hlídat oteplení motoru protože může dojít k jeho přehřátí (i když i toto se dá ošetřit měničem)

Ono těch řízení je mnohem více, jsou i momentové, s redukovaným momentem, se zpětnou vazbou, s PID regulací atd. Navíc každé nastavení skýtá stovky parametrů kterými se dá chování doladit k obrazu svému.

A na závěr - když má vřeteno svoje chlazení tak je vektor super.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
E2N
Příspěvky: 122
Registrován: 16. 12. 2013, 11:49
Bydliště: Ústí nad Orlici

8. 1. 2015, 7:38

Dekuji za vysvětlení, zase jsem chytřejší.

To Monteh: Nevis jestli mas ten skalarni nebo vektorový systém?
Monteg
Příspěvky: 1495
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

8. 1. 2015, 8:44

Tenhle frekvenčák umí oboje já mám nastavená vektor
Vilo
Příspěvky: 1
Registrován: 31. 1. 2022, 7:26

1. 2. 2022, 5:51

Zdravím chcem si prerobiť elektriku na SV18RB a zapojiť 3 fazovy motor a frekvenčný menič. Motor mám 5,5 kW 1450 ot. Neposkytol by niekto schému zapojenia celej skrinky. A aký menič by ste odporučili. Ďakujem
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“