Heidenhain pre sústruhy

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
aivil47
Příspěvky: 14
Registrován: 2. 7. 2013, 11:50

2. 7. 2013, 12:09

Mám prosbu. Potreboval by som vedieť, či v systéme Heidenhain Manual + M pre sústruženie je možné prepnúť jazykovú verziu podobne ako pri TNC 530?
Tam je to parameter 7230. Známy kúpil sústruh z Holandska a chcel by to prepnúť aspoň na angličtinu, polštinu, v ideálnom prípade na češtinu.
Ďakujem
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7229
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

2. 7. 2013, 12:31

Ano, jde to, určitě do angličtiny a němčiny, nabízelo mi to i češtinu, ta ale nechodila
jeden z parametrů, tuším č. 8 (LEARN MODE ??? nebo tak nějak, už je to dlouho) se přepne do "1", tím se otevřou pro editaci ty další a v nich vybereš jazyk
pak to zase přepni zpátky
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aivil47
Příspěvky: 14
Registrován: 2. 7. 2013, 11:50

2. 7. 2013, 1:25

testone píše:Ano, jde to, určitě do angličtiny a němčiny, nabízelo mi to i češtinu, ta ale nechodila
jeden z parametrů, tuším č. 8 (LEARN MODE ??? nebo tak nějak, už je to dlouho) se přepne do "1", tím se otevřou pro editaci ty další a v nich vybereš jazyk
pak to zase přepni zpátky
Mám odpoveď z Heidenhain cz.
Je to strojný parameter 5. S heslami ako 95148 atď. ma poslal kade ľahšie. Heslo do týchto strojných parametrov je 1234.
Keď sa prepne do:
0 = nemčina
1 = angličtina
3 = holandština
10 = čeština

Keďže sa jedná ale o veľmi starý systém, tak beží pod nejakým realtimovým DOS-om. Nemá HDD ale eprom. Z týchto jazykov tam je možné nahrať len 2.
Ostatné sú nefunkčné. V základe ich Heidenhain dodával vo variante nemčina/angličtina.
Tým, že ja tam mám holandštinu, tak mám už jeden jazyk vybavený a budem dúfať, že ten druhý bude angličtina alebo čeština(stroj vyrobil český výrobca a dodal do Holandska).
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“