Diamantové kotouče

oscar
Příspěvky: 1192
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

9. 10. 2013, 8:53

Na základě této debaty bych se zeptal:
Má někdo vypozorovaný rozdíl mezi kotouči z diapraha a vbtools.
Rozdíl cen je docela velký...
Engineer
Příspěvky: 2358
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2013, 11:28

Mám od DIAPRAHA stopkový brusný diamantový nástroje 3-4-5 mm a jsou vynikající takže celkem nepochybuju o kvalitě těch větších kotoučů, méně příjemná je u větších kotoučů ta cena.... :(
Kotouče od VBTOOLS jsem neměl možnost vyzkoušet, ale chystám se časem taky na něco od nich. Zatím dodrbávám starý Narexácký zásoby. :)
rollfree
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 12. 2008, 1:23
Bydliště: Brno

9. 10. 2013, 9:52

A co rikate na ty kotouce do flexy/vrtacky, ktere prodavaji prodejci po vystavach?
Zrovna dneska jsem se na to dival na Strojirenskem veletrhu, nejaky borec to tam prodaval. Ma to prumer 115mm, aby se to dalo pouzit do kazde flexy. Dodavaji k tomu i trn pro pouziti ve vrtacce. Je to derovany kotouc, takze pri brouseni je pres to videt. Ale da se bousit i casti, ve ktere diry nejsou. Chteji za to mezi 1000 a 1200 Kc, podle provedeni otvoru v kotouci (levnejsi ma kulate diry, drazsi ma sterbiny, pres ktere je lip videt).
Z jedne strany je hrubsi z druhe jemnejsi, ma to vrstvu i po obvodu.
Ptal jsem se specialne na brouseni karbidovych nastroju. Mel tam vrtaky a soustruznicke noze s naletovanymi SK platky. Nabrousil to tim pekne a rychle.
Davaji na to zaruku, ze pokud to clovek ojede do 1 roku, tak vrati prachy. A pokud do 2 let, tak vrati polovinu penez.
Ukazkove tam s tim zachazel jako hovado (brousil tim majzl a pri brouseni s nim do toho roztoceneho kotouce mlatil), kotouc vyvazl bez sramu.
Pokud je v tom nejaky podvod, tak jsem ho neumel najit.
Soustruh Noell E0177 (Sandra), jenom kličky
Frézka 3040z (Fiona), LinuxCNC
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

9. 10. 2013, 10:36

Sám Václav Bér má v popisu kotoučů středně lepší kvalita, diamant odněkud z Ruska - Almaznyje krugi Poltava diamod tools /syntetický diamant/. Účel splní. Dia Praha jsou profi kotouče , vydrží dýl ,dělají repas , všechny možný koncentrace dia i cbn, různý vazby , nástroje na zakázku a.t.d. Kotouče do flexi, jestli jsou to ty ala Kaindl tak to je dia v niklový vazbě , není to rozhodně nástroj na celý život ,ale na nějaké pošolíchání ostří proč ne. Spíš by mě zajímalo co jsou zač tyhle http://www.brousenidiamantem.cz/brousen ... CI-KOTOUCE" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
jOE6
Příspěvky: 167
Registrován: 5. 8. 2013, 2:24
Bydliště: Budějovicko...

26. 10. 2013, 11:11

taky používám DIA kotouče od Václava Béra na brusce podobné této >> http://www.forsteel.eu/on-25-bruska-na-ostreni-nastroju
zatím nemám výhrady.
Srovnání mám, ve firmě používáme kotouče od DIAPRAHA na švýcarské nástr.brusce EWAG http://www.rdmo.com/en/inv/brand/def/21 ... -WS11.html a je to opravdu jiná třída ale pokud bych měl hodnotit poměr cena/kvalita tak pro občasnou běžnou práci stačí od VBTOOLS. Kdybys brousil nástroje zakázkově asi nebudeš dělat kompromisy.
oscar
Příspěvky: 1192
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

29. 10. 2013, 8:32

joE6: diky za odpoved, jeden diamant jsem manzelce na krk den predtim objednal, tak uvidime jak se bude nosit :D
cena vysla proti diapraha tretinova....
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 10. 2013, 9:48

a co tihle:
http://www.diama.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

29. 10. 2013, 6:04

Nevím jak na kov,já beru z Diamy dost kotoučů na sklo a musím říct že zatím nejlepší oproti třeba urdiamantu,diamutu,tyrolitu...Hodně dobrý ceny,hodně dobrá kvalita,super je že udělají na zakázku co si člověk zamane...A dobrý taky bejvalo že to bylo rychle.Jenže teď na to přišlo víc lidí, jsou asi dost zavalení takže na svou objednávku čekám už 2 měsíce.Je fakt že to posílají aspoň po částech.Ale říkali že přistavujou,já jim držím palec.Takže nebrat z Diamy,leda až to dostaví.
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

26. 12. 2013, 8:13

oscar píše:Na základě této debaty bych se zeptal:
Má někdo vypozorovaný rozdíl mezi kotouči z diapraha a vbtools.
Rozdíl cen je docela velký...
Na trhu su ešte kotuče od firmi DIAMENTPOL o tých sa tu tuším ešte nepísalo 150 priemer hrubovací kotuč ma stal 130 eur..Tie kotúče by mali mať slušnú kvalitu..
sustruh sv18 ,vrtačka
Uživatelský avatar
jOE6
Příspěvky: 167
Registrován: 5. 8. 2013, 2:24
Bydliště: Budějovicko...

26. 12. 2013, 8:46

"karelsklo" zmínil zn.Tyrolit.....před pár lety jsem potřeboval větší ruční brousek na elektromagnet brusky na plocho. Jsem na tohle dost háklivej protože rýhy díky špatnýmu brousku jsou hned. Zamířím do perfektní nové prodejny s brusivem kde mají jen "lepší" značky ,vyberu dvojkomponentní "briketu" vel.150x60x30 za 300,-kč od Tyrolitu a spokojenej.
Jeden pohyb na magnetu a měl jsem naježený chlupy :) ,byl neskutečně křivý . Jdu jej reklamovat,popisuju problém a jsem za blbce....pane to není možný,tohle není Čína. Ukážu na broušené desce...kroutí hlavou....přeberem celou paletu a všechno stejné....říkám mu že tohle může prodávat jako brousky na kosu a ne pro strojaře,nástrojaře :D ,pán se urazil :roll: . Jde samozřejmě orovnat ale proč když není zrovna za pár kč.
Nechce se mi věřit že tohle je standart výrobce ale připomíná mi to dovoz potravin a dalšího zboží....do Čech,na východ? těm to stačí a za výhodnou cenu po tom dovozci skočí :evil:
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

26. 12. 2013, 10:52

Většinu DIA a CBN kotoučů mám Tyrolit a křivé tedy nejsou. Hodnotím je kladně. Bohužel nemám moc dalších na srovnání. Ruské s pryskyřičnou vazbou s tím srovnávat snad ani nejdou, ty mi nějak nefungujou. Mám nasazený už jenom jeden na brusce kde s tím brousím špičky na TIG elektrody a ty ostatní jsou uložený, nepoužívaný.
Uživatelský avatar
jOE6
Příspěvky: 167
Registrován: 5. 8. 2013, 2:24
Bydliště: Budějovicko...

26. 12. 2013, 10:55

QNX píše:Většinu DIA a CBN kotoučů mám Tyrolit a křivé tedy nejsou. Hodnotím je kladně. Bohužel nemám moc dalších na srovnání. Ruské s pryskyřičnou vazbou s tím srovnávat snad ani nejdou, ty mi nějak nefungujou. Mám nasazený už jenom jeden na brusce kde s tím brousím špičky na TIG elektrody a ty ostatní jsou uložený, nepoužívaný.
u kotoučů je to myslím jasný ,jinak by to někomu mohlo rozbít ciferník :D
ovšem ruční brousky je jiná kapitola
oscar
Příspěvky: 1192
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

26. 12. 2013, 10:55

zatim mam z VBTools ponekud rozporuplne pocity :( uvidime jak to dopadne......
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

26. 12. 2013, 8:23

JOE6: u ručních brousků bych žádnou velkou přesnost tvaru neočekával.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

26. 12. 2013, 9:03

Jsou i rovné, zabrušované, jenže ta cena. Já ty střední velikosi strašně brzo rozbiju, když mi upadnou. Takže je ani nestačím odrbat z roviny. Pak používám ty zlomky. Inu "olšové ruce jsou olšové ruce".
Odpovědět

Zpět na „dalsi“