Vakuový stůl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ladis
Příspěvky: 15
Registrován: 12. 12. 2006, 12:47
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2007, 9:11

Nemá někdo zkušenosti s vakuovým uchycením obrobku? Jaký výkon vývěvy na stůl 1000x1500mm, aby pří frézování měla vývěva dostatečný výkon.
Díky
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2007, 10:05

to nezáleží na rozměru, ale na vyčerpávaném objemu, požadované rychlosti vyčerpání a především na těsnosti celého systému. Dosahovaný podtlak nemusí být nijak velký, když je to na větší ploše, tak je ta síla obrovská (při úplném odčerpání to je 1kg/cm2).
Uživatelský avatar
Ladis
Příspěvky: 15
Registrován: 12. 12. 2006, 12:47
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2007, 3:58

Na stůl 600x1000mm jsem použil prům. vysavač, ale při frézování(odebrání materiálu) už není taková přítlačná síla, hlavně vedle odfrézovaného materiálu. Jedná se mně o to, jestli má někdo s tímto zkušenosti, jaká vývěva(m3/hod) by byla vhodná.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2661
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2007, 7:24

Zkus tu prvni vec na teto strance http://www.verkon.cz/simple/katalog/vaku/vakuM.htm Ja ji mam z laborky z prace a nema to chybicku. Jen potrebujes zdroj vody.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

10. 2. 2007, 10:34

Jo, vodní vývěva by mohla stačit, ale spotřeba vody je dost velká (čerpadlo a uzavřený okruh vody by to mohl vyřešit). Další řešení nenáročné na pořizovací náklady by byl vzduchový ejektor (nebo jak se to jmenuje) To funguje taky velice dobře, ale spotřeba stlačeného vzduchu je velká. Ten ejektor se dá i udělat, není to nic složitého. Osobně bych dal přednost nějaké laboratorní rotační vývěvě. Dosahovaný podtlak i průtok vzduchu by stačil a provozní náklady jsou mnohem menší než u předešlých řešení. Dokonce mám jednu nepotřebnou doma, ale potřebovala by vyčistit a seřídit.
Uživatelský avatar
Ladis
Příspěvky: 15
Registrován: 12. 12. 2006, 12:47
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2007, 8:33

Díky za typ. Při hledání jedné přestěhované firmy jsem čirou náhodou našel firmu, která se specializuje na vývěvy. Tato firma dodává vývěvy na velká cnc centra. Byl jsem překvapen majitelem,že by jedna z možností byla zapůjčení rotační vývěvy na odskoušení. Pak by se ukázalo, jestli daná vývěva je dostačující nebo ne. Frézuji z plexiskla nebo pvc desek písmena. A problém je v tom, že po odfrézování materiálu je mezera a tam vznikají ztráty. Vývěva musí mít dostatečný výkon(průtok). Dám vědět, jak bude jednání pokračovat.
votrelec
Příspěvky: 95
Registrován: 7. 5. 2010, 3:41

21. 1. 2011, 3:57

niečo podobné na plexi a lakované drevené mdf dosky chcem riešiť aj ja.

bol som na návšteve u jedného chlapíka čo má spravený stôl tak že má odsávanie na úsekoch a v mieste priechodu materiálu neodsáva.
použil dve gumičky medzi ktorým je otvor na odsávanie.
ako zdroj používa kompresor z mrazničky na 240v a rozmer obrobku má A4, frézuje 1kou alebo 1,5 kutač.
stôl mal spravený z plexi 1cm 3x na sebe
1 a 2 druhý diel je napevno spojený.
1diel je spodok a z 2 dielom drží hadičku, je tam medzera na celej ploche medzi nimi a na vrchu 2dielu je spravený raster otvorov a drážok.
3 diel je upínací prípravok na konkrétnu robotu ktorú robí a na ktorom je spravený raster len v bodoch kde nefrezuje a má držať material.
má tam toľko rôznych malých aj veľkých plôch ktoré držia materiál aj odfrezovaný materiál, ale ako vraví račej veľa šablon z odpadu ako jeden nepoužiteľný Univerzál...

jedine čo ma nahnevalo bolo že som si to blb neodfotil :(

edit, a jééj ja zas kriesim mŕtvolu :)
Kompas H-1000 + H2 elektornika :) kúpený, funguje :)
Zenbot ( malé ale šikovné :) ( prerobené a super )
Odpovědět

Zpět na „Ruzne jine fotecky videa a dokumenty“