Inventor

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2010, 6:58

Existuje v inventoru nějaký soubor v Knihovně součástí pro tvorbu domku pro ložisko ve 3D?
Nevím jak začít s tím domkem ve 3D, jinak třeba hřídel v poho.
Uživatelský avatar
ferguson
Příspěvky: 462
Registrován: 20. 8. 2008, 7:51
Bydliště: Žilina

19. 3. 2010, 8:09

v Inventore robim, ale nejako som moc nepochopil co potrebujes. Myslis vytvorit cez generator vnutornu valcovu plochu?
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2010, 8:20

JoJo, myslel jsem nějakej generátot, něco jako je na hřídele. Vlastně aby to udělalo jakoby spojené válce různých vnitřních průměrů a třeba i vnějších různých průměrů.
Co se týče inventoru, tak mi asi tak ze všech sedl k srdci.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2010, 8:32

Třeba tohle, domek pro dvě zapuštěné ax.ložiska a mezi ložisky opěrná přepážka s dírou h7 pro hřídel. Přepážka slouží na vymezení radiální síly.

Ten generátor bych uvítal, ale i různé generátory co nejsou standartně v programu.
Přílohy
domek 02.jpg
domek 01.jpg
Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 655
Registrován: 12. 6. 2007, 9:24
Bydliště: Šenov u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2010, 8:38

Nemám nic proti automatice, ale takovéhle věci nakreslím rychleji než celý slavný generátor... O hřídeli to neříkám, protože není hřídel jako hřídel, ale to co je na fotce, odhaduju je práce na 2-3 minuty ručním kreslením... To na to skutečně potřebuješ generátor? Mimo jiné, nevím o tom, že by tam něco takového bylo...
5/2007 přístup na přestavěnou BF20
5/2009 dokončeno vlastní CNC
http://cnc.usysla.eu/
Mambo
Příspěvky: 315
Registrován: 5. 4. 2007, 5:38
Bydliště: Turnov/Liberec

19. 3. 2010, 10:35

Musim souhlasit se syslem tohle je rychleji v ruce, jinak tohle umi generator hridele mas tam vnejsi prumery a generator umi i diry.
Uživatelský avatar
cmeliak
Příspěvky: 218
Registrován: 11. 1. 2009, 8:18
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2010, 9:03

normalne pouzi funkciu pre tvorbu diery, naco si to komplikovat. mozes dokonca potom definovat aj toleranciu diery.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2010, 11:13

Jo už mě nebombyrdujte :lol: , ráno v práci byl čas a tak jsem se do toho pustil, sice generátorem na hřídele a vyšlo mi to dle potřeb.
Možná po několika letech praxe s Inventorem to bude jak se zde píše během 2-3min.
Stejně bych ten generátor chtěl i na ostatní věci jako příruby atd. :lol: [/i]
Mambo
Příspěvky: 315
Registrován: 5. 4. 2007, 5:38
Bydliště: Turnov/Liberec

20. 3. 2010, 1:19

Ale takovej generator prece existuje :D rika se mu zamestnanec :D ten dokaze vygenerovat skoro vse :D
Uživatelský avatar
ferguson
Příspěvky: 462
Registrován: 20. 8. 2008, 7:51
Bydliště: Žilina

20. 3. 2010, 3:11

pozri. ja robim diery takto cez generator ako je na obrazku. daju sa tam vlozit aj vselijake drazky a ine speciality... ale ak chces akukolvek dieru mimo osi, tak to musis robit aj tak rucne.
Přílohy
generator.jpg
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2010, 7:52

Já to mám asi jiné, jedu v Inventoru 10, a generátor najedu - Nástroje-Knihovna součástí-a pak mi naskočí nabídka součásti (křídel, čep,atd.)
S tou dírou jsem se v práci sr.l, ale udělal jsem to. Ty díry mi mic zatím nejdou, navíc mi to nejde ve 3D okótovat. Asi dělám něco špatně. Když chci dělat ve 2D tak mi zase nejdou vyznačit závity, proto dělám ve 3D, ale zase ty kóty ve 3D :(
Možná dělám už ze začátku chybu při nabídce Nový soubor vyberu Výchozí a pak Svarenec.iam-OK
Potřeboval bych krapet nasměrovat a kopnout tím správným směrem, s PC nejsem zase tak pozadu.
Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 655
Registrován: 12. 6. 2007, 9:24
Bydliště: Šenov u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2010, 9:07

Tak myslím, že zásadní problém je, že .iam je Assembly a tudíž sestava... Díly se dělají v .ipt jako Part... Jinak mrkni na můj web http://www.usysla.eu/index.php?go=inventor/ucebnice jsou tam materiály z VŠ Liberec kde je hodně pěkně zpracované několik příkladu jak se co dělá... Já jsem nainstaloval Inventor, nakreslil všechny cvičení a pak už jsem jel podle svého... Část z toho co jsem modeloval je v http://www.usysla.eu/index.php?go=inventor/galerie Ono toho je podstatně víc, jen ne všecko mělo konečnou formu a navíc se mi s tím už nechtělo dělat, tak aby to vypadalo... Koho učím v Inventoru tak tomu ukazuju jako modelový příklad hrnek.. Je tam rotace a vysunutí a s tím si v 90% případech dílů vystačíš.. Třeba takové žebro jsem v Inventoru ještě nepoužil a to s ním dělám už 3,5 roku :wink:
A co je důležité.. Zkoušet, zkoušet a zase zkoušet.. Vem si věci kolem sebe a co vidíš vymodeluj, to je nejlepší škola :lol:
5/2007 přístup na přestavěnou BF20
5/2009 dokončeno vlastní CNC
http://cnc.usysla.eu/
Mambo
Příspěvky: 315
Registrován: 5. 4. 2007, 5:38
Bydliště: Turnov/Liberec

20. 3. 2010, 9:46

potraviny píše:Já to mám asi jiné, jedu v Inventoru 10, a generátor najedu - Nástroje-Knihovna součástí-a pak mi naskočí nabídka součásti (křídel, čep,atd.)
S tou dírou jsem se v práci sr.l, ale udělal jsem to. Ty díry mi mic zatím nejdou, navíc mi to nejde ve 3D okótovat. Asi dělám něco špatně. Když chci dělat ve 2D tak mi zase nejdou vyznačit závity, proto dělám ve 3D, ale zase ty kóty ve 3D :(
Možná dělám už ze začátku chybu při nabídce Nový soubor vyberu Výchozí a pak Svarenec.iam-OK
Potřeboval bych krapet nasměrovat a kopnout tím správným směrem, s PC nejsem zase tak pozadu.
No tak nejak jsem predpokladal ze s inventorem umis, takze projdi si napovedu maj ji perfektne zpracovanou i s priklady a jsou tam i tutorialy pro uplne zacatecniky. Jinak zkus si projit slozku s tutorialama jsou tam soubory k prikladum, dost se da vykoukat ze seznamu operaci jak se co delalo. Jinak jestli 3D myslis 3D nacrty tak se tomu zatim vyhni obloukem to se na zakaldni operace vubec nepouziva (to se hlavne pouziva u sablonovani a tazeni slozitych ploch)
Uživatelský avatar
ferguson
Příspěvky: 462
Registrován: 20. 8. 2008, 7:51
Bydliště: Žilina

21. 3. 2010, 12:18

Sysel, ale ked si otvori "Soucast" tak tam nie je generator hriadelov. Tento co som ukazoval ja, je v "Sestava".
Potraviny-pouzivaj "Sestava" nie "Svarenec". Tam mas lepsie moznosti, viac generatorov. Pripadne potom ked chces to co si vyrobil nakoneic aj zvarit, tak tam mas moznost "Prevest na svarenec".
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2010, 3:03

ja myslim ze zde je problem ve filozofii
ty generatory se pouzivaji na soucasti jako je spojovaci material hridele loziska a jine veci bezne dostupne mnohokrate se opakujici v jednom nebo ruznych vyrobcich

ale paklize chces specifickou soucas musis se naucit pouzivat software nejen jednu jeho soucast (generatory)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „CAD“