Postprocesor pro EdgeCam na Heidenhain 415 B

Odpovědět
Ruttu666
Příspěvky: 31
Registrován: 21. 10. 2011, 4:04

27. 11. 2011, 5:08

Zdravím, mám prosbu máte někdo zkušenosti s programování v EdgeCam, pro Heidenhain 415B, případně postprocesor. Mám 2 starší frézky FNG 63 CNC, ale ve slušném stavu, obě mají otočný stůl a jedna i programově řízenou otočnou hlavu do horizont, vertikal, tudíž 4 a 5 řízených os, zásobník na 24 nástrojů, 6000ot. Stroje jsem koupil výhodně a udělal si na nich takovou menší generálku, nejsem však příliš zběhlý v programování, tudíž s tím aktuálně trochu bojujeme, potřeboval bych to hlavně zproduktivnit a celkově urychlit, hlavně, proces, kdy dostanu výkres až po nahrání programu do stroje. Myslím že to děláme hrozně složitě, dle výkresu, dělámě programy v CNC editoru, pak přes TNC remo do strojů. Kolega to programuje, udělá jednu chybu a výrobek je v prd. Tudíž mi jde nejen o to to celkově urychlit, ale i udělat ten proces spolehlivější, myslel jsem prostřednictvím EdgeCam, ne že spustím stroj a pak se modlím co z toho vyleze. Navíc by mi hodně pomohl program, kde bych mohl udělat vizualizaci toho co naprogramuju, našel jsem toho mraky pro 530 aj. ale pro 415B nic. Systémy mají odlišné cykly, tudíž je mi to k ničemu.

Díky moc
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2011, 6:43

Bez modernizace toho systemu celkove vesti produktivity nedosahnete.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Odpovědět

Zpět na „postprocesory“