CNC Frézka - modelářská

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pietro.1
Příspěvky: 79
Registrován: 31. 12. 2007, 9:53
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2007, 1:03

Ahojte chlapi,
Rozhodl jsem se že si udělam CNC Frézku na měkké materiály a to k modelářským účelům na materiály Balsa,Překližka, prostudoval jsem nějaká témata zde na foru( neprošel jsem ještě vše je toho moc :-)..) Našel jsem zde hodně informací na díly, elektroniku a ostatní co si CNC dělali.

Nechci žádné profes. CNC. Po procházení webů a získávání informací se mi zalibilo toto provedení( viz. foto 1).Chtěl bych se zeptat jetli má někdo zkušenosti s takovou to stavbou popřípadě jestli třeba někdo nemá něco podobného rozestavěného a chce se toho zbavit, chtěl bych jen konstrukci.

Nebo kdyby někdo měl nějakou dokumentaci k určité CNC Frézce, jsem amatér umím si udělat něco na soustruhu, frézce co jsem se naučil ve škole ale se složením tak aby to bylo provozu schopné z hlediska konstrukce si netroufnu udělat sám, proto sháním nějkou dokumentaci kde by bylo alespon trochu popsané: - co vše si mam koupit na stavbu
- co kam patří a jak udělat apod...

Děkuji za všechny odpovědi :-)
Přílohy
obr. 1
obr. 1
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2008, 6:25

Z tvého dotazu jsem trochu mimo mísu. Plánek na tuto frézku ve formátu DWG je na stránkách, ze kterých jsi stáhl obrázek. A taky jsou tam nabízené díly a určitě si myslím že konstruktér frézky ti poradí co a jak. No a kdybys neuspěl. Tak potom začne mít smysl se tady ptat na konkrétní věci( např. kde koupim dobrý trapézový šroub- odpověd'- třeba T.E.A. technik Brno -matice k šroubu - tamtéž, skusit se s prodejcem domluvit na výběru matice, at' tam nelítá jako lump v palírně. No a desítky jiných věcí ti ted' půjdou hlavou. Hlavní je jakou máš finanční představu a kolik skutečně do toho můžeš investovat. A pak jestli máš možnost a umíš to soustružit a frézovat - někdy i v setinách, pokud ne už máme problém sehnat dobrého a ochotného a levného obráběče. Nechci tě dopředu strašit, ale taková je realita. Na koleně ikdyž to tady někteří tvrdí, že ano, se moc toho dělat nedá-pokud chci po stroji určitou kvalitu a životnost. Atd.......Bob.
Uživatelský avatar
Pietro.1
Příspěvky: 79
Registrován: 31. 12. 2007, 9:53
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

4. 1. 2008, 2:27

Jo plánek jsem si stáhl, uvažoval jsem že bych tyto díly udělal sám ale potom jsem se rozhodl že do toho raději nepujdu přeci jen kdo s tím má lepší zkušenosti než výrobce teto Frezky a když nabízí díly tak proř si to nenechat udělat.Chtěl bych se zeptat jak je to s posuvem pomocí ložisek na vodících tyčích je zde velká vůle?Je to dobré řešení? C říkáte na mnou uvedenou Frézku?

Jinak aby v tom mém prvním příspěvku nebyl zmatek:

- ptal jsem se jestli někdo nemá zkušenosti s touto frezkou
- nebo jestli někdo nemá doma nějakou rozpracovanou a na prodej
- nebo jestli někdo nemá kompletní dokumentaci ( popř. i nějaké díly) k podobné frézce. Jako co vše potřebuji atd.

Pročítám toto forum uz nekolikáty den a začínám z toho mít moc velkou hlavu :D je to moc informaci :)jelikož jsem uplný začátečník tak sen ení čemu divit :-)
Tomabadon
Příspěvky: 64
Registrován: 19. 1. 2008, 5:27
Bydliště: Nový Jičín

19. 1. 2008, 6:03

Ahoj Pietro,
asi před týdnem jsem dodělal prototyp modelářské frézky. Dal jsem si docela složitý úkol a to výrobu modelářské frézky ( na měkké materiály ), která by se vešla do ceny 10 000,- kč a byla kompletní !!! ( samozřejmě bez full SW ). No a myslím, že se povedlo. Frézka má x-200mm y-200mm z-100mm. Max rychlost posuvů je 5mm/sec.Přesnost motorů je 0,031 mm.Přesnost konstrukce odhaduji na 0,08mm.Tak jestli jí chceš tak napiš.
cnc pro každého
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

19. 1. 2008, 8:56

hele tady není soukromí forum mi to chcem taky vidět tak se neboj a dej fota :D
Tomabadon
Příspěvky: 64
Registrován: 19. 1. 2008, 5:27
Bydliště: Nový Jičín

20. 1. 2008, 12:02

foto
Přílohy
cnc.JPG
cnc pro každého
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“