SolidWorks alebo Inventor (porovnanie)

CAD software, shareware, freeware
sbilcik
Příspěvky: 31
Registrován: 31. 10. 2011, 1:35

26. 10. 2012, 7:07

Dobrý deň. zaujímalo by ma ktorý program je lepší pri modelovaní ci SolidWorks alebo Inventor. v Inventore som robil cca 2 roky tak ten poznam, ale teraz vo firme ideme kupovat CAM program a je možné že kúpime SolidWorks kedze ma v sebe CAM. Len ma zaujíma ako sa modeluje v SolidWorkse oproti Inventoru.
Dakujem moc za nejake odpovede.
5axis
Příspěvky: 39
Registrován: 28. 8. 2012, 4:10

26. 10. 2012, 9:48

Solidworks je na modelování lepší. Ale tento CAD nekupuj, už nemá budoucnost ve stavu v jakém se nachází. Za půl roku jej nahradí Solidworks V6 s jiným jádrem a pak se budou francouzi snažit, aby si uživatelé koupili za nějaký peníz V6, a vše cos doposud vymodeloval v současném Solidworksu můžeš pak zahodit. (tato informace je už stará asi půl roku). Pokud myslíš integrovaný CAM, ten je už taky pasé, koupil jej Autodesk, takže se raději uč Inventor. Solidworks vypusť z hlavy nebo budeš za pár měsíců brečet jako všichni, kdo si koupili HSMWorks. Pokud máš na mysli SolidCAM, na to se vyprdni, za pár měsíců nastane revoluce v CAM systémech, HSMWorks bude už plně funkční ve všech osách i se soustružením, pak bude většina uživatelů přecházet na tento CAM, v minulosti se to už stalo s EdgeCAMem. Podpora bude jedna z nejkvalitnějších v ČR a SR. Dočkej času jako husa klasu :)
Co se týče Inventoru, ten dotahuje Solidworks, Inventoruje levnější, nebo spíše je nejlevnější, teda pokud nepočítáme trošku divný hybryd ALIBRE DESIGN za cca 5000kč,
Verze 2013 je už dobrá,verze Inventror 2014 bude už jako Solidworks, co je teď, navíc tam bude jedna novinka, co solidworks položí na lopatky. Hold konkurence nikdy nespí.
Pokud chceš ještě něco lepšího, kup si Catii, bohužel tento program je asi tak cca 10 x krát dražší (záleží kolik si vaše firma uhádá slevu) než Inventor :) :) :) ten má v sobě taky CAM, který je spíše průměrný než lepší.
rhinov
Příspěvky: 85
Registrován: 21. 4. 2008, 8:05

27. 10. 2012, 6:27

nezlob se na me dlouho jsem se drzel nad diskuzi o HSMWorks ,ale na tohle se uz fakt neda nereagovat :D
Kdyz uz jsi narazil na V6 prostredi tak treba i Catie tohle ma ale to neznamena ze "stare" prostredi konci.Navic V6 u Catie je uz venku pomerne dlouho a moc firem na to neprechazi.Je to uplne stejne jako kdyz mela Catie prostredi V4.Prechod trval dlouho a hodne firem na nem stale pokracuje.A neni pravda ze model z verze V4 neotevres ve verzi V5.
U V5/V6 to je/bude stejne.

No a je mozne ze ty jsi z HSMWorks nadsenej,ale hodne lidi/firem ma jine specificke pozadavky na CAM a tak jim tahle "bomba" CAM reseni proste vyhovovat nemusi.
Mimochodem prupovidky o tom ze hned v dalsi verzi bude tahle a tahle funkce uz na 100% jsem za tu dobu co se v CAMech pohybuju slysel uz snad 1000x a jsem na to dost alergickej.
Ono totiz specialne udelat hodne dobrej 5-ti osy CAM modul neni zas zadna prdel.
Kdyz to prezenu tak udelat neco ve 2D/3D aby z toho byl urcity segment zakazniku nadsenej neni zas takovy problem.Staci si udelat pruzkum co koho v te dane oblasti tlaci/postrada u soucasneho reseni.Ale tech 5 os to uz da docela zahul.
Moc firem s vlastnim "hodne dobrym" modulem pro 5 os neni...Ted se nebavim o indexovani....

Navic opravdu si myslis ze se tu objevi neco jako HSMWorks a najednou vsichni - Tebis,Hypermill,Solidcam,Delcam,Surfcam,NCworks,Gibscam atd.... - zabali kram protoze tohle nove reseni bude zazracne?
Ja si naopak myslim ze spojeni s Autodeskem to pujde dost drsne do kopru...

Ale svuj nazor nikomu nevnucuju - cas ukaze
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2012, 3:23

HSMworks je takove velmi libive obrabeci demo . A to predevsim pro to ze vyuziva dobrych stavajicich vlastnosti solidworksu !!!
RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
5axis
Příspěvky: 39
Registrován: 28. 8. 2012, 4:10

27. 10. 2012, 4:26

Jsem rád, že jsi zareagoval, od toho slouží toto fórum. Co se týče Autodesku, zjistil jsem si pár věcí a půjde to s ním spíše vzhůru, další verzi v něčem už předčí i Solidworks. Tak jak udělali lidi ze severu tunel na lidi s HSMWorksem, tak jej prostě udělají i francouzi. Zaměřmě se na česko, zde je no.1 Autodesk, má nejvíce licencí, ikdyž má své muchy už několik let (Inventor+Autocad), na školách se setkáš hlavně s těmito programy. Mají dobré obchodníky, ale už nemají tak dobré programy. Ale pracují na tom, zlepšují se a hlavně jsou levní. Je mnoho programů, co jsou lepší než Autocad, dokonce jsou i některé zdarma, a stejně některé zanikly nebo je Autodesk koupil. To samé platí u Inventoru. A přesto je nejrozšířenější Autodesk. To samé platí u CAMů. Pouze speciální firmy si mohou koupit velmi drahé a speciální programy.
Který manažer ti dá mooooc peněz na TEBIS nebo na Hypermill? Gibbscam s TEBISem mají otřesné uživatelské prostředí, ale mají kvalitní podporu, hlavně teda T-support, ti jsou velmi dobří. Nebo snad NCWorks? Zase jdeme skoro do miliónu? To jsou astronomické ceny...Navíc to nikdo z mladších lidí moc nezná, většina zná AutoCAD + Inventor + Edgecam ze školy. Mám nějaké kontakty na školy, tak vím co se tam vyučuje v současné době a v nedávné minulosti. Co se týče spojení Solidworks+HSMWorks tak to šlo do kopru velmi brzo, což je škoda. Problém spíše je, že Solidworks se už nemá moc kam posunout, nemá své jádro (proto chce uživatele donutit na jádro V6, který je jiný než Catia), a Inventor má své jádro, takže tam je veliký potenciál, ikdyž je tam spousta nevychytaných věcí. Když by někdo nechtěl řešit tyto problémy, koupí si něco lepšího a to SolidEdge anebo ještě víš, třeba Pro-engineer atd., atd......
Žijeme však v čechách, takže uvažujme česky jak to bude z největší pravděpodobností probíhat: mladý student se naučí ve škole Autocad, Inventor, HSMWorks, příjde do firmy, řekne že umí tyto programy. Firma je koupí, protože jsou levné, a student může po velmi krátké době pracovat anebo ještě líp, firma už tyto programy bude mít, protože je má většina firem. Tohle by se spoustou jiných programů nešlo. Proto se spíše kloním k Autodesku (nerad), i když nemá nejlepší programy, ale za to je zná každý a tato firma má velký potenciál. Když k tomu ještě připočteme program FUSION, není nad čím váhat...............Co se týče spojení Solidworks+HSMWorks respektive Autodesk+HSMWorks, má jednu obrovskou výhodu: ten kdo umí CAD, umí už napůl CAM, odpadne mu zdlouhavé učení, které je v jiných CAM programech. To také hraje svoji roli, ono totiž vše směřuje k tomu, že Technolog a Konstruktér bude jedna osoba s určitým omezením, proto byl také vymyšlen HSMWorks.
..........Tak a teď všichni do mě :) :) :)
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2012, 5:22

Proc vsichni do tebe ? M
Mas pravdu a take sis sam spravne odpovedel na spoustu otazek ktere jsi si sam polozil.
Nejhorsi pravda na tvem poslednim prizpevku je ta o tech skolach.
Pokud dnes zacnou deti ucit ze 5+5 je 11 a my jako rodice to tak nechame, tak za dvacet let z nich budou inzenyri a manazeri a paaak teprve uvidime zac je toho LOKET :D ....

S trhem je to daleko slozitejsi nez se na prvni pohled zda, lidi budou kupovat i skazene maso , pokud bude levne a vsude dostupne.
A pokud budou dane tak vysoke jak jsou a z podivnych obchodu bude stale takovy vyvar jaky je, tak budou dal treba slepnout a umirat lidi.

Cas ukaze jak to dopadne, a take tu jsou funkcni verze toho SW ktery se take muze pouzivat do doby dokud na hardware pojede system na kterem tento software funguje.
O nektera vylepseni proste uzivatele nestoji a znam a videl jsem jich pomerne dost.

U Apple umrel Jobbs a lide kteri na jabko nedali dopustit ani nikdy nemeli hluboko do kapsy zacinaji byt nas.ani a premysleji o jine znacce. (a jine a jine))))

Kazdy mame svobodnou volbu , u mne je no.1 software ktery nema sice nic moc extra vyvoj (na coz nekdy nadavam a nekdy mi to vyhovuje), ale uz 11 let co jej pouzivam se chova velmi stabilne a zatim jsem s nim vytvoril vse co jsem potreboval.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
sbilcik
Příspěvky: 31
Registrován: 31. 10. 2011, 1:35

27. 10. 2012, 7:13

Dakujem moc za reakcie, ale momentalne ste ma dostali do slepej ulicky, pretoze momentalne neviem preco sa rozhodnut, samozrejme ze cenovy balik mam obmedzeny, a viem ze inventor bol dlho bez CAMU a ten tusim od niekoho kupili, tak neviem do akem miery to maju zvladnute. a myslim ze SolidCam uz funguje dlhsie.
a ked som to dobre pochopil tak SolidWorks funguje na Catiackom jadre a SolidWorks V6 bude mat uz vlastne jadro? A trosku som nepochopil to stym HSMWorks, je to dalsia firma ktora sa spojila s SolidWorksom, alebo je to ten novy CAM system ktory bude nezavysli od CADU a bude fungovat sam?
pre vas su to asi divne otazky ale ja som sa nejako moc o to doteraz nezaujimal a nemam o tom moc informacii, ale prave preto som napisal sem :D
5axis
Příspěvky: 39
Registrován: 28. 8. 2012, 4:10

27. 10. 2012, 8:48

To je tak trošku ono, o čem jsem psal, nevíš, nezajímáš se, nebyl zatím důvod. :) Takže asi takto, Inventor umíš zřejmě ze školy, takže si kup Inventor, k tomu InventorCAM (to je to samé jako SolidCAM, stejné záložky, příkazy atd...), no a až bude na světě HSMWorks na světě, tak si jej můžeš koupit, pokud se ti bude líbit. Pokud se rozhodneš koupit Solidworks, tak tam si musíš k tomu koupit i SolidCAM a tím to v současné době končí. Na modelování je prozatím lepší Solidworks, ale pro technologa to není podstatné, plochy nepotřebuješ, takže v tvé pozici je úplně jedno co si koupíš v podstatě ti stačí i Alibde Design za nějakých cca 5000kč + třeba Edgecam. Lepší varianta teda je Edgecam + Spaceclaim (ten stojí nějakých cca 80 tisíc), máš vše od jedné firmy, takže můžeš ukecat slevu, navíc modeluješ v reálném čase, je to rychlejší, nebudeš už muset řešit jaký je to model, jestli X_T, IGES, atd., Pokud chceš stále šetřit můžeš si koupit Inventor LT, je levnější než klasický Inventor a k tomu InventorCAM (to ale nevím jestli to spolu bude fungovat, Inventor LT je celkem nová záležitost), k tomu si zdarmastáhneš Fusion a jsi na tom líp než Solidworks :) .......Myslím, že jsi slyšel o Solidworksu, že má nějaký CAM a to je právě už stoplý projekt HSMWorks nebo Solidcam, který má stejné 5 osé jádro (Moduleworks) jako Gibbscam, Inventorcam, Edgecam, Surfcam, Sprutcam,Mastercam a asi ještě dalších X camů....Otázka je spíše co budeš programovat, jak veliké dílce, jak složité dílce atd....pokud budeš dělat nějaké kapsy, díry, tak je jedno co si koupíš....Prostě je to jak jsem psal v dřívějším příspěvku: podívej se jaké je uživatelské prostředí,
jak se ti líbí, jaké jsou hezké obrázky, jak je vyřešená tabulka nástrojů, jaká je verifikace, vizualizace, na postprocesory se vykašly, každý tě naslibuje, že je nejlepší, ale stejně ti pak při vygenerování budou padat nesmyslná numera....pokud ani to ti nepomůže při výběru, tak si zjisti jestli je dobrá nápověda v programech, jak CAD, tak CAM, kolik je na internetu návodů atd....až to budeš mít, tak dojdeš k závěru, že nejlepší cesta pro současnost a budoucnost je Inventor + Edgecam, vše ostatní je jen kompromis nebo je dražší řešení....s těmito programy uděláš vše běžné i nějaké složitější dílce. Samozdřejmě tě možná bude někdo přesvědčovat o jiném řešení, ale já vycházím z toho, že umíš Inventor a že spíše začínáš a nevíš, tak jak jsi naznačoval. Inventor prodává CAD studio, tam máš spoustu návodů v češtině, což je výhoda, Edgecam prodává Nexnet ze Zlína, kdosi tady kdysi psal, že na Slovensku má Edgecam špatnou podporu. V tom případě se odstěhuj do Česka, tady je to trochu lepší, ikdyž jsou i jiné lepší firmy na podporu. Jinak pokud ještě sále nevíš jestli Inventor nebo Solidworks, tak si budeš asi nějaký ten týden zvykat na tlačítko Shift, u Solidworksu jej nepotřebuješ na otáčení. :) :) :)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8178
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2012, 9:39

5axis píše:stoplý projekt HSMWorks
Upřesňuji:

Projekt HSMWorks není stoplý, stále funguje, pouze už se neprodává v bundlu se SolidWorks. Osobně věřím tomu, že se bude vyvíjet i pro SolidWorks dál, jen mám obavy, že budou muset převzít Autodeskovský model "vycházení vstříc" uživatelům :-) Dost se kolem toho mlží, bůh ví jak to bude.

SolidWorks nejede na jádru Catia, ale na jádru Parasolid licencovaném od Siemensu. Naopak se tvrdí, že chtějí začít používat jádro z Catia (kvůli sjednocení, Catia i SolidWorks patří pod Dassault). Dost se kolem toho mlží, bůh ví jak to bude.

Možná tím zrovna nepochlebuji prodejcům CADů a CAMů, ale podle mě je právě teď nejblbější období pro nákup CAD. Osobně bych pár měsíců počkal, co se vyvrbí.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

27. 10. 2012, 9:50

Jo minimalne do 21 prosince. :lol:
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
5axis
Příspěvky: 39
Registrován: 28. 8. 2012, 4:10

28. 10. 2012, 5:45

....já osobně nevěřím, že projekt HSMWorks se bude prodávat se Solidworks, já to vím, že nebude :) (je to konkurence, navíc je to naznačené z té oficiální zprávy, ten zbytek jsou takovéty žeči pro lidi, aby nepropadly panice) .....dost se kolem toho mlží, to je pravda, Solidworks nejede na jádru Catia, to už víme také nějaký ten rok a je to jeden z důvodů proč se s HSMWorks nepočítá, pak jsou tam další důvody. Je to spíše o tom, že už za jádro parasolid prostě nechtějí platit peníze, navíc je furt krize, tak se jim třeba až tolik zase nedaří prodávat, to už však záleží na managerech (ve výsledku to stejně schytáme my - uživatelé).........Možná až se vychytá nové jádro u Solidworksu za nějaký rok, třeba francouzi nabídnou seveřanům lepší peníze, lepší vize a bude zase ruka v rukávě, prozatím jim to umožňuje Autodesk. Dokud budou dělat francouzi nesmyslné projekty jako bylo to bylo včera ukázáno v Hydeparku v TV (dotáhneme obří ledovec přes půl světa do afriky :lol: ), nebude to fungovat asi nikdy s nima. U Autodesku se asi drží hesla: lepší vrabec v hrsti atd, atd......proto stále zkupují vše co jim příjde pod ruku...francouzi se toho spíše zbavují, což je škoda.
......s poslední věcí souhlasím, na nákup v podstatě čehokoli, je teď špatné období, budou vánoce, vše se ude zdražovat, bude se překecávat, lhát, jen aby si zákazník koupil produkty :) :) :) Myslím, že v lednu 2013 bude už mnohem jasněji jak to bude.

Připadám si trochu jako propagátor HSMWorks a teď ještě jako zastánce Autodesku....To není zas až tak pravda, spíše se snažím dívat do budoucna, ať vím co nás čeká,
a abych nemusel propadat panice jako většina lidí, co se vydala nebo snad ještě vydá jinou cestou než já :) Propaguju hlavně to, co je dobré: poměř výkon-cena pro většinu. Až něco vymyslí lepšího třeba někdo v Číně jak CAD, tak CAM, obrátím se na jejich stranu :) :) :)
Spíše se divím, že se nikdo nepozastavuje na Solidworks+Solidcam, jestli to dopadne tak, jak všichni tušíme, bude to větší průših než s nějakým HSMWorksem.
To by mě zajímalo, jak vyřeší Solidworks s novým jádrem + Solidcam, tak aby to fungovalo hladce + další zlatí, stříbrní a bůhví jací partneři.
To je právě naprd pro nás uživatele, něčemu věříme, a nějaká vrchnost z francie rozhodne od stolu, že se půjde jiným směrem, to se vše může stát.
rhinov
Příspěvky: 85
Registrován: 21. 4. 2008, 8:05

28. 10. 2012, 9:20

problem je spise v tom ze vse co tu piseme jsou jen pouhe spekulace.
Navic trh v CR je pro vsechny tyto firmy vicemene zanedbatelny.

Takze jen pro upresneni.Ja samozrejme vim ze jadro SW a Catie je rozdilne.Jen jsem poukazal na to ze to jadro ktere by snad mohl SW mit je jadro V6 od Catie.
Nicmene o tomto se mluvi verejne uz minimalne dva roky a odpor uzivatelu SW je vice nez znacny.Takze je otazka zda si DS dovoli jit cestou sily.
Nesmime zapominat ze tu jde hlavne o penize.
Ale je mozne ze i zminovany Solidcam se na to chysta protoze existuje verze s integrovanym CADem

Jsou i dalsi vize ktere by velci hraci CADu radi zavedli.Treba pronajem softwaru,online CADy...

No a predstava ze mi do firmy prijde student totalne bez zkusenosti a ja si podle toho koupim CAD/CAM je velmi zajimava :wink:
Vetsinou je to tak ze uz neco mam a on chca nechca se to musi naucit.Moje zkusenost je spise takova ze velkou penetraci na skolach ma Catia,SW,UG.
Je to dane hlavne tim ze jsme v tahu automobiloveho prumyslu a tam je standartem Catia.

Jen pro zajimavost u nas se o nem moc nemluvi ale za morem je hodne rozsirenej treba Mastercam a i mezi "garazniky".
A neni to tak ze by to byla nejaka superstar mezi CAMy,ma sve mouchy nekdy teda spise masarky ,ale je proste nejrozsirenejsi.

A kdyz uz jsem nestihl zareagovat drive tak bych se jeste okrajove vratil k cenam...
Kde jsi vzal ze Tebis ja za mega?
Ty mas nabidku?
Nemuzu byt uplne konkretni ale jeden z tech velkych CAMu ktere si zminil v maximalni palbe stoji pod 500 000 a pokud mi bude stacit obycejne 2.5D tak jsem bez CADu na nejakych +/-125 000?
Samozrejme pokud nejsem firma s nejakym obratem tak ani tohle si dovolit nemuzu ,ale pak jsou na trhu i jine reseni za velmi rozumnou cenu.
Na druhou stranu si musis uvedomit ze i ti obchodnici na ktere tu obcas nadavame musi z neceho zit.On to zas tak velkej vejvar neni...
Nezapomen ze velkou cast te ceny musi vratit prave tomu DS,Autodesku atd...a ze zbytku musi uzivit chod firmy - techniky,administrativu,internet,telekomunikace,budovy,reklamu atd...

Samozrejme pokud vim ze na trhu CAM za par supu a ten zaklad ktery ma mi vyhovuje tak proc bych si kupoval neco co je drazsi.
Jen takova rada z vlastni zkusenosti - sam jsem vybiral a implementoval CAM ve firme.
Cena se da velmi slusne srazit v ramci obchodniho vyjednavani.Navic pokud uvazuju s tim ze si budu platit podporu tak i ten prodejce ma dost velkou motivaci s cenou neco delat.
5axis
Příspěvky: 39
Registrován: 28. 8. 2012, 4:10

28. 10. 2012, 1:25

Mastercam znám, byl kdysi rozšířený, ale už teď moc není ve světě, postupně ho nahrazují jiné CAMy. To už víme dávno...To co píšu, to nejsou moc spekulace, když si nejsem moc jistý, tak to ani nenapíšu tady :) a ani mi nepřipadá, že jiní píšou samé spekulace. Jde spíše o to, jaké jádro bude mít Solidworks, jestli to bude z Catie nebo bude mít jiné jádro své vlastní, to je to oč tu běží v současné době, za měsíc až tři to může být jinak. To že jde hlavně o peníze, už víme asi už tak 20 let??? :) nebo i více...Co se týče Solidcamu, to je přesně ono, jak píšeš, už se připravuje také delší čas...na školách je jedničkou Autodesk, pak dlouho nic, pak Solidworks a pak hned vše ostatní, mám na mysli hlavně střední školy, ale i vysoké, z části, kluci okolo 25 let, co mají vysokou znají jen Inventor, protože je tam tak nějak povinně v současné době, alespoň co mi říkali někteří. Co se týče cen Cadů a CAMů, to jsou oficiálně stanovené ceny v plné palbě, tak jak jsem psal (nedával jsi pozor při čtení v souvislostech), jinak na veletrhu v Brně tento rok, mi zrovna říkal prodejce, že se to blíží k takové závratné sumě. Ceny jsou skutečně tak vysoké u všech programů, ale při šikovnosti se některé dají srazit v pohodě na polovinu, to už jsem zde psal asi už tři krát.
Co se týče Catie, ta je skutečně standard, bohužel v poslední době se špatně prodává v česku, k vůli té ceně, za posledních pár let se jiné CAD systémy celkem zlepšili, proto firmy sahají po levnějších alternativách, navíc je stále u nás krize, to k tomu ještě nahrává a do budoucna to bude větší, bavil jsem se s lidma, co prodávají stroje
a prý začala nová vlna krize u nás a na Slovensku. Ono to není jen o té ceně, většinou to jsou ceny bez DPH, pak k tomu musíš připočítat školení zaměstnanců (to je většinou podmínka od firem), pak CAM, znova školení, pak posty, když má firma třeba 10 strojů, můžeš mít i 6 postů na zakázku, post je taky dost drahý (třeba i 60 tisíc), pak ještě roční údržba na dva až tři roky + klíče, to se taky někdy platí + pracovní stanice, ta tě stojí v pohodě 70 tisíc, aby ti vydržela alespoň 3 roky...atd, atd...ve výsledku jsi v milionech, ani nevíš jak :) ....po dvou měsísích ti pak technolog řekne, že by bral raději Inventor a Edgecam, protože jej zná ze školy.... :) takže jsou dvě možnosti, koupíme znova jinné programy nebo vyměníme zaměstnance a ten dostane znova školení, znova se bude učit program, který vypadý jak krále klacka, snad to výjde do třetice ??? :D ...takto to funguje v polovině firmách? Ať nežeru, tak v jedné třetině..... :) Třeba takový Powermill stojí víc jak půl mega...ale zato takový Mastercam, když začínal v Česku se dal pořídit asi 8 krát levněji než stojí dnes....kdyby alespoň ty firmy, co prodávají CADy aCAMy, se starali, většinou to je tak, že post seženou támhle z Itálie, jindy z Německa nebo jiných zemí, ve výsledku ti jej prodají desítky tisíc, jenže to moc lidí neví. Nebo když dělají prezentace, mají to naučené z manuálů, z příkladů, pak machrují, že jen jejich program umí tohle, že to žádný jiný neumí....prdlajs, ve výsledku to je tak, že většina CAMů CADů umí to samé, jen je to někdy složité nastavit, vymodelovat atd. A teď záleží na podpoře jaká je, jestli je kvalitní (třeba jako T-support) a dokáže špičkově pomoci s otřesným CAMem nebo jestli máš nový program, ale podpora je neschopná....poslední cca dva roky šlo o to, že se objevil dobrý CAD + CAM a člověk nepotřeboval moc pomoc, byl schopný si to sám nakreslit a obrobit, to je celé to kouzlo v tomto spojení. Tento intuitivní druh práce ti žádný jiný CAD+CAM zatím nenabídne. Vždy máš buď jen kvalitní CAD nebo CAM, ale prozatím nikdy ne obojí dohromady.

ZAREAGUJI NA TENTO PŘÍSPĚVEK:
Nezapomen ze velkou cast te ceny musi vratit prave tomu DS,Autodesku atd...a ze zbytku musi uzivit chod firmy - techniky,administrativu,internet,telekomunikace,budovy,reklamu atd...
..............MOJE REAKCE ZNÍ:
Firmy pro které pracujeme, nesmí zapomínat, že musíme živit děti, musíme platit nájmy, elektřinu, plyn, popelnice.... :)
Také musíme odevzdávat velkou část peněz manželkám.... :D :shock:
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

28. 10. 2012, 3:23

Ano ted je nejlepe pockat, jak to dopadne.
U nas ve firme jsme presli misto nakupu na pronajem CAD/CAMu. Neni doba investovani do nejistych programu.

SolidWorks nacte jiste starsi data , stejne tak i Inventor.
To , ze vice se uci na strednich skolach SolidWorks a naopak na vysokych Inventor je skoda , ale takovy je zivot.

Pro mne je dulezite - jak rika 5axis - kolik mne to bude stat? Jakou budu mit cenu postu? Jakou budu mit cenu skoleni a podobne.

To, ze se obchodnici snazi udelat ze svych klientu vazali - je smutne. Proto dam prednost programu s hard klicem a uz NE klic prostrednictvim internetu.
5axis
Příspěvky: 39
Registrován: 28. 8. 2012, 4:10

28. 10. 2012, 5:15

...na středních školách se učí taky hlavně Inventor a Autodesk...škoda, že se masivně na školách neučí třeba SolidEdge, to by bylo jiné sousto...někdy je dobré podívat se na internet na různé školy na jejich výuku, sem tam na nějakou bakalářku, která se válí volně na netu atd...nebo ročníkové projekty, pak ten přehled je více přesnější...za nás nebyl ve škole žádný CAD, ani CAM...Teď jsou na tom studenti velmi dobře, bohužel se nechtějí učit.
Odpovědět

Zpět na „CAD“