Camtech frézka

fotky našich strojů, aneb co máme doma
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

10. 8. 2016, 6:00

Dnes jsem koupil starší cnc od firmy camtech
Jedná se o stroj z roku 2003.
Aktuálně nefunkční koupil jsem ho ze zlikvidované firmy takže absolutně bez informací.
Výrobce jsem nenašel takže pravděpodobně už nefunguje.
Má někdo zkušenosti s touto firmou a jejich stroji?
Celý stroj je na lineárech. Pohon hřebeny a všechny osy jsou osazené servy.
Pojezdy zhruba 1400x1400x180mm
Vřeteno Perske 5,1kw 23400rpm.
Elektronika vypadá kompletní.

Moje představa je použít tuhle mašinu jako základ a přestavět ji na mach. Ten už znám a ze staré mašiny mám k němu všechno připravené.

Přidané foto je dost tragické. Musím mašinu vyčistit a složit pak budou i lepší fotky.
Přílohy
image.jpeg
sulekb
Příspěvky: 99
Registrován: 10. 12. 2015, 12:39
Bydliště: su z Prahe

10. 8. 2016, 6:37

Nějaký informace na webu jsou. Pokud vidim správně, je to Z7 http://www.grupocastec.com/img/8/specifications.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;, takže řídící systém by měl bejt A2MC http://www.axyz.com/us/a2mc-controller/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

10. 8. 2016, 6:40

To byla docela dobrá koupě. Viděl jsem ten inzerát a vlastně máš za cenu vřetena celou mašinu. Tak ať se přestavba podaří. Koukám, že dneska se stavba nových CNC nevyplatí, na bazaru se takové mašiny objevují čím dál častěji jen za cenu komponent.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2016, 6:41

kdyz se nebudes vazat na mach mohla by byt prestavba vyrazne levnejsi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
melsoft
Příspěvky: 366
Registrován: 25. 1. 2012, 5:41

10. 8. 2016, 7:12

Moc pěkná mašinka. Můžu se zeptat na kolik tě vyšla a kde jsi na ni narazil?

Takovýhle STROJ by si zasloužil něco lepšího než je Mach. Pro maximální využití vlastností (předpokládám podle nápisů, že to má dostatečně výkonná serva ???) by to chtělo nějaký kvalitní HW interpolátor - pak to bude svistot.
Ta původní elektronika je opravdu mrtvá?
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

10. 8. 2016, 7:39

Jestli je elektronika mrtvá opravdu nevím. Zatím jsem to nespustil. Dneska jsem stroj přivezl a složil do dílny.
Cena? byl tu inzerát tak tajná není. 25000kč

Cnc od začátku bych nestavěl. Kdysi jsem nad tím uvažoval ale nemám na to čas ani náladu.

Co je špatného na machu? Používám ho už 2 roky na svym cnc a bez problému. Včetně toho že frézuju 3D objekty o velikosti 1500x400mm a v době frézování 12hodin v kuse.
Je fakt že mám stroj na podepřených tyčích a trapézech.
Co se týká rychlostí tak já mám omezenou rychlost frézování nástrojem na cca 400-1000mm/min víc nástroj nezvládá. Takže výhoda je jen na přejezdech.

Jinak ke stroji chybí jakékoliv ovládání, polohování atd.

Moje představa je že se využijí drivery a ovládání vřetena a jen se vymění řídíci jednotka.
Navíc pro mach mám už zpracované programy pro frézování dílů a hlavně s machem umím. :-)
Robokop. Jaká je varianta?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2016, 7:42

Ty serva jsou step/dir?
Jestli jo tak mach pojede
Jinak bys dal dost penez zbytecne do novejch pohonu

Jestli analog tak linuxcnc + mesa
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
melsoft
Příspěvky: 366
Registrován: 25. 1. 2012, 5:41

10. 8. 2016, 10:15

havelaircraft píše:Jestli je elektronika mrtvá opravdu nevím. Zatím jsem to nespustil. Dneska jsem stroj přivezl a složil do dílny.
Cena? byl tu inzerát tak tajná není. 25000kč
Hmm, hledal jsem i dodatečně a asi jsem slepejš. Fakt dobrá cena...
havelaircraft píše:Cnc od začátku bych nestavěl. Kdysi jsem nad tím uvažoval ale nemám na to čas ani náladu.
Rozhodně schvaluju a za tyhle peníze bys stejně neměl šanci. A to beru v potaz, že do toho ještě nějaká kačka padne.
havelaircraft píše:Co je špatného na machu? Používám ho už 2 roky na svym cnc a bez problému. Včetně toho že frézuju 3D objekty o velikosti 1500x400mm a v době frézování 12hodin v kuse.
Je fakt že mám stroj na podepřených tyčích a trapézech.
Sám jedu na své relativně malé mašince taky na Machu. Sice bych raději na Linuxcnc ale netroufnul jsem si na konfiguraci dotykového displeje a kamery (u Machu to byla realtivně brnkačka). ALE nedávno jsem pořídil GVE84 a první co mě trklo, že motory jsou tišší a dokážu zvýšit rychlosti bez ztráty kroků, respektive zjemnit mikrokrok. Dále se mi líbí, že mi zasunutí USB flešky nezboří generování kroků jak s oblibou dělá Mach. S GVE můžu mít u mašiny notebook což by zase s Machem jinak nešlo/zlobilo.
havelaircraft píše:Co se týká rychlostí tak já mám omezenou rychlost frézování nástrojem na cca 400-1000mm/min víc nástroj nezvládá. Takže výhoda je jen na přejezdech.
No právě, že na přejezdech!!! Co kdybys frézoval místo 12 hodin tu stejnou práci za 10 hodin? U takhle velkého stolu už ty přejezdy taky něco zaberou.
havelaircraft píše:Jinak ke stroji chybí jakékoliv ovládání, polohování atd.

Moje představa je že se využijí drivery a ovládání vřetena a jen se vymění řídíci jednotka.
Navíc pro mach mám už zpracované programy pro frézování dílů a hlavně s machem umím. :-)
Robokop. Jaká je varianta?
Každopádně držím palce a těším se na další obrázky případně videa...
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

11. 8. 2016, 1:26

robokop píše:Ty serva jsou step/dir?
Jestli jo tak mach pojede
Jinak bys dal dost penez zbytecne do novejch pohonu

Jestli analog tak linuxcnc + mesa
Nový pohony určitě měnit nebudu (pokud tyhle budou funkční)
A co to je za pohony zatím nevím musím pohledat a zjistit.

melsoft.
Doba frézování mě netrápí rozdíl +-10% nehraje roli.Navíc na většině dílů frézuju najednou opravdu velké plochy kde je přejezdů minimum. frézuju pro vlastní firmu,spíš je pro mě jednodušší využít mach který už znám než se učit něco jiného,ale tady není jisté jestli mach pojede v kombinaci ze servy.
nad gravosem taky přemýšlým,ale uvidím jestli by šel do kombinace s mým strojem a programy.
Já mám CNC jako výrobní stroj,nemám to jako hobby. prostě musí mašina makat.
A s machem jsem nikdy neměl problémy,a to frézuju i z flešky, a frézuju i dost velký díly
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

20. 8. 2016, 4:23

Dneska jsem vyfotil štítek na servu.
Přílohy
image.jpeg
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

21. 9. 2016, 7:09

Pomalu pracuju na frézce.
Včera jsem nasadil portál. Vzhledem k velikosti a spůsobu toho jak neodborně to někdo rozebral to dalo dost práce ale je tam.
Musel jsem sundat vřeteno tak rovnou udělám prohlídku.
Hlavní problém bude elektrika ale to se snad nějak poddá.
Drivery vypadají ok. Přívod mají na 5 drátů. No musím to projít a zjistit více.
Ale určitě to chci předělat na mach pokud to půjde rozumně. Vím že je tu hodně odpůrců machu ale já ho používám už 2 roky a bez problému. Navíc s ním umím.

Jestli někdo tuhle elektroniku zná budu rád za každý postřeh
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
K_73
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 4. 2014, 5:43
Bydliště: Praha

21. 9. 2016, 7:51

Ty drivery jsou hodně podobný tomuhle: http://www.super-tech.com/root/projects ... 20v3.5.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud je to ono tak to lze připojit ke step/dir kontroleru.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 9. 2016, 7:57

ty drivery mi prijdou ze by mohli byt stepdirovy

to co tam ted vede vypada jako napajeni a rizeni s tim ze motory nejsou pripojeny
je to tak?

jestli jo tak to co do toho ted vede by mohlo byt step dir

mas fotku toho co to predtim ridilo?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
K_73
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 4. 2014, 5:43
Bydliště: Praha

21. 9. 2016, 8:52

Podle toho manuálu co jsem poslal jsou připojeny řídící signály step, dir, gnd, ready a +5V (piny 5,9,14,17,18) takže s nevětší pravděpodobností i ten původní řídící systém to ovládal pomocí step/dir

Tady je rozložení konektorů:
sst.png
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 9. 2016, 9:17

jj vypada to tak
takze ted to chce smoothstepper protoze s lpt na serva nemas sanci
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“