výroba nožů z Radeka

Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3597
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

25. 10. 2009, 6:23

:lol: jj fakt nekecám ,pokud někdo soustruží bez chlazení na těch malých domácích sostruzích tak se to sádlo dá použít taky na soustružení,docela to pomůže :wink: např. když budeš točit na obvodu 11 343(hutní mat.) radekem s vybroušeným lamačem jako přímý uběrák tak nasucho ten matroš dělá neskutečně táhlou třísku prostě humus a povrch nic moc ,položíš na to štětec omatlaný sádlem a tříska se bude drolit povrch se rapidně zlepší aještě dostaneš chuť na nějakou baštu :lol:
jsou i nějaké speciální oleje na řezání závitů ale sádlo je naprosto v pohodě

Ferdo za vola určitě nebudeš :wink:
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

25. 10. 2009, 7:09

zatím nepřekonatelný lidový prostředek na mazání při řezání závitů jak závitníky a očky, tak i nožem se mně zdá ferměž (lepší než řepkový olej). Pozor ale po použití řádně očistit části stroje a odmastit součásti. Stává se z ní po zaschnutí pěkné lepidlo. Jinak bych doporučil některou z past od výrobců chladících emulzí, např. pastu CIMTAP od Cimcool Europe.
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
kimik
Příspěvky: 22
Registrován: 22. 9. 2012, 5:32

16. 4. 2013, 9:19

jova píše:To Rawen: Brzdi M3 je malý a tenký!
To Ferda:
Na co obrušovat závitník a ničit ho. Pokud je ta díra dostatečně velká (závit M24x0.5), tak stačí vzít nějaký větší závitník v tomto případě M6x0,5 III, do plocháče tl. 12mm vyvrtat otvor podle průměru dříku závitníku, z boku navrtat otvor pro upevňovací šroub, natočit do řezu a použít to stejně jako závitový nůž. Zrovna včera jsem takhle dělal závit o průměru 47mm stoupání 1,5. Nejdříve nahrubo nožem, pak jsem ho dokončil závitníkem M10 III.
Pánové, myslíte, že to půjde i do nerezu? Potřebuji vyřezat závit M 24x0,75. Mám závitník M 10x0,75.
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“