stavba frezky na plosne spoje

Odpovědět
KamilSK
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 2. 2008, 7:56
Bydliště: Košice SK

30. 4. 2008, 11:15

Dobry den, CNC forum citam uz asi rok a toto je moj prvy prispevok, nakolko cas dozrel a rozhodol som sa postavit si malu frezu (router) na amatersku vyrobu plosnych spojov (odfrézovanie cca 0,05mm vrstvy medi z plosneho spoja) a na frezovanie napisov do plexiskla a na vrtanie dier do priemeru 3mm. Teda ziaden silovy stroj. Ide mi o to, ze ked si v programe EAGLE navrhnem plosny spoj, nech uz tu nezaujimavu pracu urobi za mna stroj. Nechcem sa tym zivit, len ako elektrikar chcem skusit aj nieco zo strojariny. Krokove motory mam zo starych 8palcovych mechanik made in Hungary bipola 12V 1A 11Ncm plny krok(uz tu boli spominane). Srub by som chcel M6 alebo M8 (viem, ze je samosvorny, ale nevyzadujem rychlost) matica (dve vymedzene podlozkou) Rozmery aktivnej plochy stola asi 30x40cm. Podarilo sa mi pozhanat vyradene pisacie stroje (6ks. este poctive tazke) s nadhernymi kolajnicami (pozri prilohu), len neviem ci sirka bezca 57mm rozmer vedenia 10x10mm nebudu moc male. Prikladam dva obrazky ako vyzera ten posuv z pisacieho stroja. Moja filozofia je taka, ze chcem vyskusat postavit prvy CNC stroj z „nulovymi nakladmi“ (suflikove zasoby) ak to nebude ziadna slava nevadi bude ma to stat len moj cas, hlavne ze to bude chodit. Rad by som touto cestou nasiel kolegov z okolia Kosic alebo aj vzdialenych, co mi budu aj na dialku ochotni poradit pri rieseni problemov. Ozvite sa mi na mail kamilsk@zoznam.sk. Na os x by som chcel pouzit jeden takyto posuv ale asi sa to bude na krajoch naklanat. Napiste mi, ci ma vyznam pouzit tieto posuvy, alebo sa vybrat uplne inou cestou. Dakujem.
Přílohy
obr2.jpg
obr1.jpg
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“