Proma nebo quantum

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2512
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2013, 6:50

To já bych si těch 5tisíc připlatil a vzal ten CJM250. Oproti PROMĚ má převodovku otáček, větší otvor ve vřetenu, silnější motor, mohutnějšího koníka s větším kuželem, oba automatické posuvy, větší hmotnost a tudíž zřejmě i tuhost.
chb
Příspěvky: 3803
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 9. 2013, 12:22

jova píše:To já bych si těch 5tisíc připlatil a vzal ten CJM250. Oproti PROMĚ má převodovku otáček, větší otvor ve vřetenu, silnější motor, mohutnějšího koníka s větším kuželem, oba automatické posuvy, větší hmotnost a tudíž zřejmě i tuhost.
také se mi líbí ... ale první dodávka bude až za dva měsíce :-(
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2512
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2013, 2:11

Pořád lepší dva měsíce počkat, než si pak nadávat co ho budeš mít :D
Sikula
Příspěvky: 12
Registrován: 11. 4. 2013, 11:17

4. 9. 2013, 3:23

jova píše:To já bych si těch 5tisíc připlatil a vzal ten CJM250. Oproti PROMĚ má převodovku otáček, větší otvor ve vřetenu, silnější motor, mohutnějšího koníka s větším kuželem, oba automatické posuvy, větší hmotnost a tudíž zřejmě i tuhost.
Nevypadá špatně a ty argumenty jsou určitě plus... ale, je to jen o 5.000Kč dražší než Proma, takže je otázka, kde jinde to bude ošizené. Převodovka, větší kužely, příčný posuv...to určitě není jen za 5.000Kč. Stojí to úplně stejně jako třeba Quantum a ten to nemá. Navíc soustruh v nabídce o délce 550mm mezi hroty a 700mm mezi hroty stojí úplně stejně... je to nějaký divný.

http://eshop.vyrobnistroje.cz/product/s ... cjm250/821" onclick="window.open(this.href);return false;
http://eshop.vyrobnistroje.cz/product/s ... 80x700/675" onclick="window.open(this.href);return false;
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

4. 9. 2013, 3:28

I když CJM250 neznám, tak pokud je u něj ten uváděný příčný posuv alespoň trochu rozumně řešený, je pro mě jasnou volbou. I u takhle malého soustruhu je příčný posuv úžasná věc. Také ten Morse 3 v koníku je výhoda. 30 mm vrták to sice stejně skoro neutáhne a stavba koníku na to také nevypadá, ale třeba na trubky se hodí větší hrot.
A té číny bych se celkově nebál. Máme teď trochu větší čínský Opti D320 v práci na přípravu výroby a není špatný. Je tam ještě zdrchlaný SU 32 a ten co na něm dělá chodí na přesné věci na Optimum (vím, že je SU 32 lepší, ale je v právě takovém stavu jako většina soustruhů co se dostanou mezi kutily). Konkrétně zápich pro pojistný kroužek by myslím neměl být problém, protože je úzký. Se širším zápichem, upichováním a tvarovými noži je to ale horší. Člověk by si tak v konkurenci nevydělal, ale když je doma čas tak jde ledacos :) .
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

4. 9. 2013, 3:44

RaS píše:zeptej se jinak.. jestli tady je někdo kdo zkusil pořádnej soustruh a čínu, jestli by šel znovu do číny.. já si myslím že není :D ale na druhou stranu je tady mnoho samouků kteří měli jenom čínu a jsou spokojení.. :D tak si vyber..
Třeba já, ale budu asi výjimka. Přejít takhle obráceně, z lepšího na horší je samozřejmě proti přírodě.
Byl jsem z toho po začátku sice nešťastný, ale dá se, člověk si zvykne, když musí prý i na šibenici.
A když se na to s odstupem času podívám nezaujatě, tak kdybych se měl znovu rozhodovat, jestli si udělat dluhy, stavět dílnu, silnější přípojku atd., pak koupit starou vyběhanou a vymačkanou mašinu, tak půl roku jí křísit ( další výdaje), shánět na ní třeba nesehnatelné díly a příslušenství a nebo koupit číňana na kterým jsem mohl rovnou něco i pižlat, kterýho lehce přemístím, postavím kamkoli, v případě nutnosti ho šoupnu paleťákem pod postel a utáhne ho i zásuvka na 220V, koupím si znovu toho číňana co mám.
Neživí mě to a nebude, mám to jen pro svou potřebu a zábavu, rád si pohraju a čas mě už tolik netlačí. Co se mi do něj nevejde, tak si prostě nechám udělat, ale stalo se mi to zatím asi 3x. Dokonce se mi sem-tam nějakou tou zakázkou , i když to je asi neuvěřitelné, už zaplatil, vydělal na sebe, a stále ještě není na vyhození.
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

4. 9. 2013, 3:50

Sikula píše:
jova píše:To já bych si těch 5tisíc připlatil a vzal ten CJM250. Oproti PROMĚ má převodovku otáček, větší otvor ve vřetenu, silnější motor, mohutnějšího koníka s větším kuželem, oba automatické posuvy, větší hmotnost a tudíž zřejmě i tuhost.
Nevypadá špatně a ty argumenty jsou určitě plus... ale, je to jen o 5.000Kč dražší než Proma, takže je otázka, kde jinde to bude ošizené. Převodovka, větší kužely, příčný posuv...to určitě není jen za 5.000Kč. Stojí to úplně stejně jako třeba Quantum a ten to nemá. Navíc soustruh v nabídce o délce 550mm mezi hroty a 700mm mezi hroty stojí úplně stejně... je to nějaký divný.

http://eshop.vyrobnistroje.cz/product/s ... cjm250/821" onclick="window.open(this.href);return false;
http://eshop.vyrobnistroje.cz/product/s ... 80x700/675" onclick="window.open(this.href);return false;
Nejspíš nikde, neplatíš "značku" jako u Optimum. Porovnej si ty ceny na stejných soustruzích.
Příčný posuv bude asi ale poháněný jen šroubem ...
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

4. 9. 2013, 4:40

Sikula píše:
Nevypadá špatně a ty argumenty jsou určitě plus... ale, je to jen o 5.000Kč dražší než Proma, takže je otázka, kde jinde to bude ošizené. Převodovka, větší kužely, příčný posuv...to určitě není jen za 5.000Kč. Stojí to úplně stejně jako třeba Quantum a ten to nemá. Navíc soustruh v nabídce o délce 550mm mezi hroty a 700mm mezi hroty stojí úplně stejně... je to nějaký divný.
Také myslím, že výslednou cenu navyšují krásně provedené nápisy "OPTIMUM - MASCHINEN GERMANY" a protokol o údajně provedené kontrole v BOW (abych jim jen nekřivdil, návod je k tomu slušný).
Za pět tisíc může být v číně určitě dost, když velkou část cen tvoří zisk importéra a také doprava, tak kolik musí být cena od výrobce?
Sikula
Příspěvky: 12
Registrován: 11. 4. 2013, 11:17

4. 9. 2013, 6:27

Znáte někdo ten e-shop Výrobní stroje? Žádný jméno, sídlo nějakej malej barák... a obchodní podmínky bod č.6 se mě ale vůbec nelíbí. Pro mě abslutně nedůvěryhodnej.
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

4. 9. 2013, 7:18

Já znám naopak BOW Olomouc (Quantum) - obrovská hala, spousta lidí, kteří de facto nic moc nedělají (neprodukují), barevné katalogy... to vše stojí peníze.
Měl jsem od nich soustruh a dovezl si ho domů osobně. Výrobní stroje jsou o tolik levnější, že rozdíl zaplatí cestu pro osobní převzetí a pořád budeš v plusu.
Předpokládám samozřejmě, že obě firmy "číňany" rozebírají, čistí a seřizují prakticky stejným způsobem, takže až na lak prodávají totéž.

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

4. 9. 2013, 7:26

Sikula píše:... Pro mě abslutně nedůvěryhodnej.
Kdyby sis aspoň dal tu práci a pročetl si taky obchodní podmínky BOW
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

4. 9. 2013, 7:38

rawen píše:Já znám naopak BOW Olomouc (Quantum) - obrovská hala, spousta lidí, kteří de facto nic moc nedělají (neprodukují), barevné katalogy... to vše stojí peníze.
Měl jsem od nich soustruh a dovezl si ho domů osobně. Výrobní stroje jsou o tolik levnější, že rozdíl zaplatí cestu pro osobní převzetí a pořád budeš v plusu.
Předpokládám samozřejmě, že obě firmy "číňany" rozebírají, čistí a seřizují prakticky stejným způsobem, takže až na lak prodávají totéž.

Radek
Tak nějak, akorát třeba v mém případě to BOW ani nerozebrali ani nevyčistili ani neměřili ani nezkusili, pouze soustruh otřeli hadrem a polili olejem. Asi proto že jsem jim já blbec uvěřil a nechal si ho poslat
Hlavně že v protokolu byly všechny tyhle kroky řádně provedené a potvrzené.
Do telefonu samá ochota a sliby chyby, a následoval 3/4 roku z jejich strany mrtvej brouk.
Tam už nikdy, vyhodil jsem zbytečně šest tisíc
Uživatelský avatar
time
Příspěvky: 25
Registrován: 18. 7. 2009, 12:57
Bydliště: Šamorín

4. 9. 2013, 7:51

Kupoval som od nich teraz frézku ZAY7025.
O firme Výrobní stroje s.r.o. môžem hovoriť len pozitívne a ing. Vít Nešpor je ochotný a ústretový človek. :)
Koniec koncov tu je komunikácia s nimi.
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=108&t=12039#p119166" onclick="window.open(this.href);return false;
Sikula
Příspěvky: 12
Registrován: 11. 4. 2013, 11:17

4. 9. 2013, 7:58

Petr Bratřík píše:
Sikula píše:... Pro mě abslutně nedůvěryhodnej.
Kdyby sis aspoň dal tu práci a pročetl si taky obchodní podmínky BOW
Mají to podobný, ale pokud bych chtěl něco od BOW, tak jejich sortiment prodává jedna firma u nás ve městě a servis je 16km od nás, takže obchodní podmínky BOW nejsou pro mě až tak důležité. Ale tohle je pro mě do Vyškova 230 km. Pokud bych se ale rozhodnul, že si něco koupím z Výrobních stroju, tak bych si radši pro to osobně dojel.
Samozřejmě, když jsem napsal, že k e-shopu Výrobní stroje nemám důvěru, tak jsem tím nechtěl nikoho urazit ani poškodit... jsem možná jen přehnaně opatrnej...ale v dnešní době, kdo by nebyl.
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

4. 9. 2013, 7:59

time píše:Kupoval som od nich teraz frézku ZAY7025.
O firme Výrobní stroje s.r.o. môžem hovoriť len pozitívne a ing. Vít Nešpor je ochotný a ústretový človek. :)
Koniec koncov tu je komunikácia s nimi.
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=108&t=12039#p119166" onclick="window.open(this.href);return false;
Já s ním mám stejnou zkušenost. Co jsem nakoupil u něj to bylo v pohodě a ochotně napravil i můj omyl.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“