Chcel by som začať stavať

Odpovědět
MrCrow
Příspěvky: 1
Registrován: 29. 4. 2008, 6:11
Bydliště: Preseľany

6. 5. 2008, 3:55

Ahojte všetci.
Chcel by som začať stavať ale ako aj každí som z toho úplný laik.Mojou predstavou by bolo CNC Fréza s plochou obrábania 1000 x 1000 x 300.Ked to už postavím aby to bolo už väčšie.Tiež by som chcel aby to bolo ako tak presné.
1. vec: PC mám (nemám program)dočítal som sa že pre začiatočníkov je dobrý Turbo CNC program.Tiež som počul o Mach 3 ale iba v En jazyku.
2. vec: Driver s ovládačom(niečo som sa už na fore dočítal ale stále tomu akosi nerozumiem.Podľa čoho sa zhotovuje daný Driver?Potreboval by som to zhotoviť podla toho asi aké budem mať krokové motory a rôzne.NA to potrebujem schému a popis jednotlivých súčiastok.Na koniec by som si to dal niekomu spraviť.
3. vec: konštrukcia stojana a pracovný stôl.Z akého materialu by to malo byť?čo treba z Duralu a čo stačí z ocele?Ak máte niečo o konštrukcii podelte sa Prosím.

Ocenil by som niekoho kto je tomu zasvetený a má ako taký čas či by mi to patrične vysvetlil.
Mimochodom kupovať to nechcem tolko penezí nemám.

Za vaše odpovede vopred dakujem.Možete ma kontaktovať PLS na SS/SZ
alebo na e-mail martin.kamencay@centrum.sk
dakujem
Fero Cabadaj
Příspěvky: 112
Registrován: 10. 4. 2007, 6:33
Bydliště: Žabokreky nad Nitrou
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2008, 9:29

Blízko teba je jeden člen tohoto fóra ktorý by ti mohol poradiť, - riešil problém okolo stavby cnc frézy. Ak nepochodíš a máš čas prísť ku mne - nemáš to ďaleko cca 25 km tak mi zavolaj. Ja s tým problém nemám a čo môžem ti na začiatok poradím a prípadne predvediem. Nie je to žiaden high end ale moja fréza pracuje a to je základ. Ale skôr začni čítať toto fórum dôkladnejšie a zameraj sa na otázky ktoré si dal otatným ty sám, lebo podobné otázky sú tu strašne často a pritom sú zodpovedané o pár riadkov nižšie. Nikto za teba nič neurobí a nič ti nezapltatí tak je to len na tebe. Prajem ti veľa šťastia a v prípade problému sadni do auta a prídi. Fero
J0hny
Příspěvky: 506
Registrován: 10. 5. 2008, 1:31

19. 5. 2008, 4:57

Tak tak, posed si na tomto fore 2-3 dni studuj, a sprav si nejaku skicu. Tu m ozeme potom kritizovat :)
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“