Zahrievanie krokového motora

Odpovědět
drwoomek
Příspěvky: 3
Registrován: 2. 12. 2013, 9:16

2. 12. 2013, 9:37

Zdravím. Mám problém s krokovým motorom. Potrebujem ho správne dimenzovať do môjho pohonu pre bakalársku prácu. Pohon má otvárať a zatvárať automatickú bránu. Princíp podobný posunu po osi na CNC stroji. Riadenie krokového motora mám cez Arduino spolu s driverom L298N:

http://www.ebay.com/itm/Dual-H-Bridge-D ... 5d45ce3a4b" onclick="window.open(this.href);return false;

Motor mám vybratý zo staršieho inteligentného svetla (Moving head) a nikde neviem nájsť jeho parametre. Ide o motor ASTROSYN 17PM-K021-08V. Niekde som čítal, že u KM je bežné zahrievanie a kým sa dá udržať v ruke tak je to v poriadku. Akú úroveň napätia by som mal asi použiť? Čo viem, tak je bežné, že KM sa spravidla preťažujú až 3xUn. Pri pohone musím mať aj dostatočný moment. Driver som napájal rôznymi zdrojmi. Najviac sa osvedčil 16V, 1600mA, pričom ak sa motor točil tak prúd ním pretekajúci bol 450mA. No keď zastal bol 1,2A a časom sa dosť zohrial. Dá sa to vôbec nejak správne nadimenzovať ale mám skúšať ďalej metódu pokus omyl?
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

3. 12. 2013, 3:49

zahrivani ti v tvem pripade dela pridrzny proud, pokud nejde omezit na driveru, musis pouzit zdroj s mensim proudem, u krokoveho motoru kroutici moment klesa se zvysovanim otacek
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“